No Diario Oficial de Galicia número 136, do 19 de xullo, publicouse a Resolución do 9 de xullo de 2021 (DOG do 19 de xullo) pola que se establecen as bases reguladoras para a concesión de prazas, en réxime de concorrencia competitiva, de tecnificación e rendemento deportivo para o Centro Galego de Tecnificación Deportiva para a tempada 2021/22, e no seu artigo 5 establécese un prazo límite de presentación das solicitudes ata o día 19 de agosto de 2021.
Rematado o prazo de solicitudes, publícase na páxina web da Secretaría Xeral para o Deporte, deporte.xunta.gal, e comunícase ás federacións solicitantes a listaxe provisional de avaliación de solicitudes admitidas, excluídas e pendentes de emenda, presentadas ao abeiro da mencionada resolución de convocatoria o día 24 de agosto de 2021, e establécese un prazo de dez días para formular alegacións, emendar erros ou achegar documentación.
Rematado o prazo de alegacións e modificadas, de ser o caso, as puntuacións dos solicitantes, a comisión de selección formula a proposta de resolución definitiva.
Acreditadas as actuacións levadas a cabo pola comisión de selección a que se refire o artigo 10 da Resolución do 9 de xullo de 2021, da Secretaría Xeral para o Deporte, pola que se establecen as bases reguladoras para a concesión de prazas, en réxime de concorrencia competitiva, de tecnificación e rendemento deportivo para o Centro Galego de Tecnificación Deportiva para a tempada 2021/22 (DOG núm. 136, do 19 de xullo), e as propostas formuladas por esta, logo do estudo detallado das solicitudes formuladas comprobando a concorrencia dos requisitos requiridos, tal e como queda documentado na acta redactada con ocasión da sesión de traballo levada a cabo con data do 8 de setembro de 2020, e vista a proposta formulada pola citada comisión de selección e, unha vez examinadas as alegacións presentadas, e en virtude das atribucións que me foron conferidas,
RESOLVO:
Primeiro. Outorgar para o uso das instalacións do Centro Galego de Tecnificación Deportiva, sita en Pontevedra, as prazas que se recollen no anexo I desta resolución, ordenadas alfabeticamente, unha vez aplicados os criterios establecidos nos artigos 20, 22 e 23 das bases reguladoras do procedemento.
Segundo. Denegar o outorgamento das solicitudes de prazas ás solicitudes que se recollen no anexo II desta resolución, ordenadas alfabeticamente, por non obteren a condición de beneficiarias con base no establecido nos artigos 20, 22 e 23 das bases reguladoras do procedemento.
Terceiro. Estas listaxes expoñeranse tamén nos taboleiros de anuncios da Secretaría Xeral para o Deporte, así como na páxina web http://deporte.xunta.gal/
Cuarto. Esta resolución esgota a vía administrativa e contra ela pode interpoñerse recurso potestativo de reposición perante a persoa titular da Secretaría Xeral para o Deporte, no prazo dun mes contado a partir do día seguinte ao da súa publicación no Diario Oficial de Galicia, segundo o disposto nos artigos 123 e 125 da Lei 39/2015, do 1 de outubro, do procedemento administrativo común das administracións públicas, ou ben recurso contencioso-administrativo perante o Tribunal Superior de Xustiza de Galicia, no prazo de dous meses contados a partir do día seguinte ao da súa publicación, segundo dispoñen os artigos 10 e 46 da Lei 29/1998, do 13 de xullo, reguladora da xurisdición contencioso-administrativa.
Santiago de Compostela, 10 de setembro de 2021
José Ramón Lete Lasa
Secretario xeral para o Deporte
ANEXO I
Listaxe de prazas admitidas para as instalacións do CGTD (Pontevedra)
a) Bolsas de residente 2.
Nº |
Deportista |
Federación |
Praza concedida |
Nova/renova |
1 |
Castro Santos, Natalia |
Tríatlon |
Residente 2 |
Nova |
2 |
Domínguez Martín, Diego |
Piragüismo |
Residente 2 |
Renova |
3 |
Feijoo Pérez, Lara |
Piragüismo |
Residente 2 |
Nova |
4 |
Fernández Enríquez, Ignacio |
Bádminton |
Residente 2 |
Nova |
5 |
Fontán Señoráns, Manuel |
Piragüismo |
Residente 2 |
Renova |
6 |
Graña Alonso, Pablo |
Piragüismo |
Residente 2 |
Renova |
7 |
Horta Pombo, Caetano |
Remo |
Residente 2 |
Renova |
8 |
Ínsua Iglesias, Noelia |
Judo |
Residente 2 |
Renova |
9 |
Ortiz Benito, Arlet |
Taekwondo |
Residente 2 |
Renova |
10 |
Rodríguez Huertas, Iria |
Tríatlon |
Residente 2 |
Renova |
11 |
Rodríguez Muñoz, Melania |
Ximnasia |
Residente 2 |
Renova |
12 |
Vázquez Fernández, Laura |
Judo |
Residente 2 |
Renova |
b) Bolsas de externo 2.
Nº |
Deportista |
Federación |
Praza concedida |
Nova/renova |
1 |
Alava Montenegro, Javier |
Bádminton |
Externo 2 |
Renova |
2 |
Barreiro Hermelo, David |
Piragüismo |
Externo 2 |
Renova |
3 |
Becerra Bernárdez, Yoel |
Piragüismo |
Externo 2 |
Renova |
4 |
Bello Álvarez, Saúl |
Loita |
Externo 2 |
Renova |
5 |
Cendán Llorens, Andrés |
Tríatlon |
Externo 2 |
Renova |
6 |
Couto Fernández, Claudia |
Piragüismo |
Externo 2 |
Renova |
7 |
Crespo Penas, Pablo |
Piragüismo |
Externo 2 |
Renova |
8 |
Dapena García, Aintzane |
Ximnasia |
Externo 2 |
Renova |
9 |
Domínguez Martín, Noel |
Piragüismo |
Externo 2 |
Renova |
10 |
Durán Piñeiro, Sara |
Piragüismo |
Externo 2 |
Renova |
11 |
Duro Pichel, Jaime |
Piragüismo |
Externo 2 |
Nova |
12 |
Fernández Moscoso, Anxo |
Judo |
Externo 2 |
Renova |
13 |
Frieiro Carril, Carla |
Piragüismo |
Externo 2 |
Nova |
14 |
García Vidal, Miryam |
Taekwondo |
Externo 2 |
Nova |
15 |
González Martínez, Borja |
Piragüismo |
Externo 2 |
Nova |
16 |
González Silva, David |
Loita |
Externo 2 |
Renova |
17 |
Herrero Valcarce, Lucía |
Karate |
Externo 2 |
Renova |
18 |
Jácome Couto, Martín |
Piragüismo |
Externo 2 |
Renova |
19 |
Jorge Fernández, Ángela |
Piragüismo |
Externo 2 |
Renova |
20 |
Lata Cagiao, Irene |
Piragüismo |
Externo 2 |
Renova |
21 |
Molina Molina, José |
Bádminton |
Externo 2 |
Nova |
22 |
Monteagudo Moraña, Iago |
Piragüismo |
Externo 2 |
Nova |
23 |
Ouzande Iturralde, Sara |
Piragüismo |
Externo 2 |
Nova |
24 |
Pampín Blanco, Nerea |
Loita |
Externo 2 |
Renova |
25 |
Pérez Aragunde, María |
Piragüismo |
Externo 2 |
Nova |
26 |
Pérez Pacheco, Verónica |
Judo |
Externo 2 |
Renova |
27 |
Pérez Touriño, Lydia |
Loita |
Externo 2 |
Renova |
28 |
Puente-Dodd Álvarez, Noa |
Ximnasia |
Externo 2 |
Renova |
29 |
Santos Veiga, Xavier |
Karate |
Externo 2 |
Renova |
30 |
Suárez Barros, Cristian |
Loita |
Externo 2 |
Renova |
c) Bolsas de elite.
Nº |
Deportista |
Federación |
Praza concedida |
Nova/renova |
1 |
Bajo Borlán, Laura |
Judo |
Elite |
Renova |
2 |
Bernabeu Avomo, María |
Judo |
Elite |
Renova |
3 |
Dapena González, Pablo |
Tríatlon |
Elite |
Renova |
4 |
García Martínez, Iván |
Taekwondo |
Elite |
Renova |
5 |
García Naveiro, Natalia |
Piragüismo |
Elite |
Renova |
6 |
Naveiro Parada, Elena |
Piragüismo |
Elite |
Renova |
7 |
Portela Rivas, Teresa |
Piragüismo |
Elite |
Renova |
8 |
Romero Fraga, Diego |
Piragüismo |
Elite |
Renova |
9 |
Serrat Seoane, Antonio |
Tríatlon |
Elite |
Renova |
10 |
Sieiro Barreiro, Adrián |
Piragüismo |
Elite |
Nova |
11 |
Vallejo Esperón, Sergio |
Piragüismo |
Elite |
Nova |
Os beneficiarios disporán dun prazo de dez días para a súa aceptación (facer a matrícula no CGTD); transcorrido este sen que se produza manifestación expresa, entenderase desistido da solicitude formulada.
ANEXO II
Listaxe de bolseiros excluídos para as instalacións do CGTD (Pontevedra)
Nº |
Deportista |
Federación |
Praza solicita |
Observacións |
1 |
Acuña García, Cándido |
Piragüismo |
Externo 2 |
d |
2 |
Álvarez Ferreira, Alexandre |
Tríatlon |
Externo 2 |
d |
3 |
Álvarez Yates, Tania |
Piragüismo |
Elite |
d |
4 |
Bastero Comesaña, Alejandro |
Judo |
Externo 2 |
d |
5 |
Bekbol Onggarov |
Loita |
Externo 2 |
d |
6 |
Brea González, Santiago |
Ximnasia |
Externo 2 |
d |
7 |
Campos García, Manuel Antonio |
Piragüismo |
Elite |
d |
8 |
De la Peña Barreiro, María |
Piragüismo |
Externo 2 |
d |
9 |
Eiriz Vázquez, Victoria |
Atletismo |
Externo 2 |
d |
10 |
García Vidal, Yeray |
Piragüismo |
Externo 2 |
d |
11 |
González Borges, David |
Tríatlon |
Externo 2 |
d |
12 |
González Mariño, Jorge |
Tríatlon |
Externo 2 |
d |
13 |
González Novoa, María |
Taekwondo |
Externo 2 |
d |
14 |
Iglesias Álvarez, Brais |
Taekwondo |
Externo 2 |
d |
15 |
Iglesias Pérez, Antonio |
Bádminton |
Externo 2 |
d |
16 |
Insua Iglesias, Andrea |
Judo |
Externo 2 |
d |
17 |
Martínez Novoa, Miguel |
Natación |
Residente 2 |
d |
18 |
Martínez Pachón, Gabriel |
Piragüismo |
Residente 2 |
d |
19 |
Moliner Fernández, Pablo |
Ximnasia |
Externo 2 |
d |
20 |
Mourelos Buezas, Marta |
Piragüismo |
Externo 2 |
d |
21 |
Neira Real, Adrián |
Piragüismo |
Externo 2 |
d |
22 |
Pinaque García, Nicolás |
Karate |
Externo 2 |
d |
23 |
Puentes Barcia, Iván |
Tríatlon |
Externo 2 |
d |
24 |
Santiso Prado, Ana María |
Tríatlon |
Externo 2 |
d |
25 |
Siero Barreiro, Carla |
Piragüismo |
Externo 2 |
d |
26 |
Tomás González, Lois |
Taekwondo |
Residente 2 |
d |
27 |
Troitiño Amoedo, Rubén |
Taekwondo |
Externo 2 |
d |
Motivo da non concesión da bolsa: |
|
a |
Non presentou alegación á proposta de resolución. |
b |
Non cumpre os requisitos académicos. |
c |
Non obtén «apto» na análise médica |
d |
Non cumpre as bases da convocatoria. |
e |
Corrección de resultados deportivos/praza solicitada. |
f |
Renuncia á bolsa concedida. |
g |
Informe técnico negativo da federación (art. 22.d). |