Pola Orde do 30 de xullo de 2001 (DOG nº 160, do 20 de agosto) convocouse o proceso selectivo para o acceso á categoría 63 do grupo III (oficial 1ª conductor e outras) da Xunta de Galicia, sendo elevada a definitiva a proposta de aspirantes que superaron este proceso mediante a Orde do 27 de novembro de 2002 (DOG nº 235, do 5 de decembro).
Verificados os requisitos esixidos nas bases da convocatoria e realizado o acto de petición previsto na Orde do 24 de xaneiro de 2003 (DOG nº 18, do 28 de xaneiro), esta consellería, de acordo co previsto no IV convenio colectivo único para o persoal laboral da Xunta de Galicia
DISPÓN:
Primeiro.-Nomear persoal laboral fixo da Xunta de Galicia os aspirantes aprobados que se relacionan no anexo I, ordenados de acordo coa puntuación
final obtida, e adxudicándolles como destinos definitivos os que figuran no anexo II.
Segundo.-Para adquiri-la condición de persoal laboral fixo, as persoas ás que se refire o anexo I deberán tomar posesión do correspondente posto de traballo (anexo II) no prazo dun mes, previsto no artigo 13 do IV convenio colectivo único para o persoal laboral da Xunta de Galicia.
Terceiro.-O prazo de toma de posesión comezará a computarse a partir do día seguinte ó da publicación desta orde no Diario Oficial de Galicia.
Cuarto.-Contra esta orde, que pon fin á vía administrativa, pódese interpoñer, con carácter potestativo, recurso de reposición ante o conselleiro da Presidencia, Relacións Institucionais e Administración Pública, no prazo dun mes, contado desde o día seguinte ó da publicación desta orde, ou directamente recurso contencioso-administrativo, no prazo de dous meses contados desde o día seguinte ó da súa publicación, perante o Xulgado do Contencioso-Administrativo de Santiago de Compostela, conforme os artigos 8, 14 e 46 da Lei 29/1998, do 13 de xullo, reguladora da xurisdicción contencioso-administrativa.
Santiago de Compostela, 4 de febreiro de 2003.
Jaime Pita Varela
Conselleiro da Presidencia, Relacións Institucionais
e Administración Pública
ANEXO I
Grupo III. Categoría 063. Oficial 1ª conductor e outros
Promoción interna.
apelido apelido totais
DNI Primeiro
Segundo
Nome Puntos
34956842-Q Carid Fernández Francisco Javier 44,29
apelido apelido totais
DNI Primeiro
Segundo
Nome Puntos
35447609-D Espinosa Soriano Manuel 41,48
33260425-X Vilas Giadas José Manuel 36,91
33267572-G Ribeiro Canedo Álvaro 36,84
76357937-F Garea González Lino Fernando 36,49
32823272-H Fernández Díez Jesús 35,96
33848244-H Armas Iglesias Alberto 35,52
35299199-H Costas Portela Emilio 30,84
Grupo III. Categoría 063. Oficial 1ª conductor e outros
Acceso libre.
apelido apelido totais
DNI Primeiro
Segundo
Nome Puntos
33256417-G Mera Cao Ramón F. 49,28
35291279-X Veiga Couso José Luis 48,14
34891513-F Mosquera Mirás Ramiro 46,09
76811659-P Rodríguez Rodas José Antonio 45,88
79313826-M Gómez Botana Jesús Manuel 45,56
32811108-K Blanco Cortes Antonio Luis 44,86
33342892-E Ríos Núñez José Ángel 43,2
76406767-P Muíño Cercido Juan Manuel 42,11
36095138-L Pallares Corral José Manuel 41,53
78783982-N Rodríguez Rodríguez Gonzalo Martín 40,64
35304455-F Souto García Santiago 37,95
32655184-Z Quintia Cagiao Orlando 36,73
33246162-F Brenlla Cancela Manuel Carlos 36,03
32817797-V Ramos Pérez Francisco Manuel 34,3
32773296-K Prado Montero Alberto 33,91
32789308-W Orosa Gómez José Manuel 33,51
76515830-M Casal Montero Carlos Manuel 33,02
76619987-H López Álvarez José Manuel 30,73
33258871-C Rodríguez Múñiz Fernando 30,71
33857943-B Prados Sobrado José Antonio 30,31
33241727-B Suárez Caamaño Manuel Alejandro 29,35
76622668-P Otero Ledo Marcos 28,86
33272777-B Viña Carracedo Antonio 25,75
ANEXO II
apelido apelido
DNI Primeiro
Segundo
Nome Código do posto Centro directivo Centro de destino
34956842-Q Carid Fernández Francisco Javier ASC020000015770200 Secretaría Xeral Secretaría Xeral
35447609-D Espinosa Soriano Manuel AGC020000015770101 Secretaría Xeral Secretaría Xeral
33260425-X Vilas Giadás José Manuel MAC020000015770109 Secretaría Xeral Secretaría Xeral
33267572-G Ribeiro Canedo Álvaro CUC020000015770042 Secretaría Xeral Secretaría Xeral
76357937-F Garea González Lino Fernando ICC020000115770046 Secretaría Xeral Vicesecretaría Xeral
32823272-H Fernández Díez Jesús OTC991000015001155 Servicios periféricos Delegación Provincial da Coruña
33848244-H Armas Iglesias Alberto OTC991000027001128 Servicios periféricos Delegación Provincial de Lugo
33256417-G Mera Cao Ramón F. MAC020000015770108 Secretaría Xeral Secretaría Xeral
35291279-X Veiga Couso José Luis MAC992003015580025 Servicios periféricos Distrito forestal: III-Santiago-Meseta Interior
34891513-F Mosquera Mirás Ramiro XUC991000015001215 Servicios periféricos Delegación Provincial da Coruña
76811659-P Rodríguez Rodas José Antonio AGC030030115010087 Dirección Xeral de Infraestructuras Agrarias Centro de Investigacións Agrarias de Mabegondo
79313826-M Gómez Botana Jesús Manuel MAC992003015580026 Servicios periféricos Distrito forestal: III-Santiago-Meseta Interior
32811108-K Blanco Cortés Antonio Luis MAC991000015001144 Servicios periféricos Delegación Provincial da Coruña
33342892-E Ríos Núñez José Ángel OTC991000027001123 Servicios periféricos Delegación Provincial de Lugo
76406767-P Muíño Cercido Juan Manuel MAC992001015350025 Servicios periféricos Distrito forestal: I-Ferrol
36095138-L Pallares Corral José Manuel MAC993018036380006 Servicios periféricos Distrito: XVIII-Vigo-Baixo Miño/Conservación da Natureza
78783982-N Rodríguez Rodríguez Gonzalo Martín MAC992002015090026 Servicios periféricos Distrito forestal: II-Bergantiños-Mariñas Coruñesas
35304455-F Souto García Santiago MAC991000036001141 Servicios periféricos Delegación Provincial de Pontevedra
apelido apelido
DNI Primeiro
Segundo
Nome Código do posto Centro directivo Centro de destino
32655184-Z Quintiá Cagiao Orlando MAC992004015560025 Servicios periféricos Distrito forestal: IV-Barbanza
33246162-F Brenlla Cancela Manuel Carlos MAC991020115001014 Servicios periféricos Servicio Provincial Defensa Contra Incendios Forestais (A Coruña)
32817797-V Ramos Pérez Francisco Manuel MAC992005015910025 Servicios periféricos Distrito forestal: V-Fisterra
32773296-K Prado Montero Alberto OTC991000027001124 Servicios periféricos Delegación Provincial de Lugo
32789308-W Orosa Gómez José Manuel OTC991000027001130 Servicios periféricos Delegación Provincial de Lugo
76515830-M Casal Montero Carlos Manuel OTC991000027001133 Servicios periféricos Delegación Provincial de Lugo
33258871-C Rodríguez Muñiz Fernando OTC991000015001156 Servicios periféricos Delegación Provincial da Coruña
33857943-B Prados Sobrado José Antonio OTC991000027001131 Servicios periféricos Delegación Provincial de Lugo
33241727-B Suárez Caamaño Manuel Alejandro OTC991000036001163 Servicios periféricos Delegación Provincial de Pontevedra
76622668-P Otero Ledo Marcos OTC991000027001135 Servicios periféricos Delegación Provincial de Lugo
33272777-B Viña Carracedo Antonio MAC992006027650025 Servicios periféricos Distrito forestal: VI-Mariña Lucense