O conselleiro de Política Territorial, Obras Públicas e Vivenda, con data 15 de maio de 2000, resolveu outorgar, con carácter definitivo, a Manuel Ferrín Suárez, a concesión do servicio público regular permanente de uso xeral de transporte de viaxeiros por estrada: V-1989; XG-165, Padrón-Noia-Serra de Outes-Pino do Val, con anexos, por substitución da concesión V-1989; XG-165, entre Noia-Padrón, con prolongación, de acordo, entre outras, coas seguintes condicións particulares:
1. Itinerarios e puntos de parada.
-Padrón, Rois, Herbogo, Augasantas, Vilachán, Comparada, Vilacova, Noia, Ponte Nafonso, Riba de Mar, Serra de Outes, Boel, Lantarou, Famelga, Chacín e Pino do Val.
-Chacín, Ousesende e Serra de Outes.
-Herbogo, Picadizo e Buxán.
-Comparada, Xestoso, Aldarís e Escabia.
-Serra de Outes, San Ourente, Branzas, Campolongo, Albite, Pesadoira, Barbeira, Pereiriña e Sta. Comba.
-Serra de Outes, Outes (San Pedro), Castelo, Sande de Abaixo, Sande de Arriba, Valadares e Asenso.
-Valadares, Viladomonte e Sendón.
-Serra de Outes, Cambeiro de Abaixo, Cures, Carleo de Abaixo, Moledo, Miras, Lestaio, Esperante, San Cristovo e Suevos.
2. Prohibicións de tráfico.
-De e entre Noia e Serra de Outes, puntos intermedios e viceversa.
-De entre Pereiriña e Santa Comba puntos intermedios e viceversa.
-De Escabia para Noia.
3. Expedicións.
Pino do Val-Chacín-Famelga-Lantarou-Serra de Outes-Riba de Mar-Ponte Nafonso-Noia-Vilacova-comparada-Augasantas-Herbogo-Buxán-Herbogo-Rois-Padrón (59,2 km):
-Unha expedición de ida e volta diaria.
Pino do Val-Chacín-Ousesende-Serra de Outes-Riba de Mar-Ponte Nafonso-Noia (31,9 km):
-Dúas expedicións de ida e unha de volta os días lectivos.
Noia-Vilacova-Augasantas-Herbogo-Rois-Padrón (28 km):
-Unha expedición de ida e dúas de volta de luns a venres laborables.
-Unha expedición de ida os días lectivos.
Augasantas-Vilacova-Noita (15 km):
-Unha expedición de ida e volta de luns a venres laborables.
Escabia-Aldarís-Xestoso-Comparada-Vilacova-Noia (19,8 km):
-Unha expedición de ida e volta os xoves e domingos.
Noia-Ponte Nafonso-Serra de Outes-San Ourente-Campolongo-Albite-Pesadoira-Pereiriña-Santa Comba (39,3 km):
-Unha expedición de ida e volta de luns a venres laborables.
Asenso-Valadares-Sendón-Valadares-Castelo-Outes (S. Pedro)-Serra de Outes-Riba de Mar-Ponte Nafonso-Noia (30,2 km):
-Unha expedición de ida e volta os días lectivos.
Suevos-Moledo-Cures-Serra de Outes-Riba de Mar-Ponte Nafonso-Noia (36,8 km):
-Unha expedición de ida e volta os días lectivos.
4. Tarifas.
Tarifa aplicable:
-Tarifa partícipe por viaxeiro/km: 7,7012 pesetas.
-Tarifa usuario: 8,2402 pesetas.
-Exceso de equipaxes e encargas (excluído IVE): 1,1551 pesetas.
Contra a citada orde, que pon fin á vía administrativa, poderase interpoñer recurso de resposición, no prazo dun mes, ante este mesmo órgano, ou recurso contencioso-administrativo ante a Sala do Contenciso-Administrativo do Tribunal Superior de Xustiza de Galicia, no prazo de dous meses, contados ámbolos dous prazos a partir do día seguinte ó da publicación desta resolución no Diario Oficial de Galicia. En todo caso non se poderá interpoñer recurso contencioso-administrativo ata que sexa resolto expresamente ou se producise a desestimación presunta do recurso de reposición.
Santiago de Compostela, 29 de xuño de 2000.
Juan Carlos Villarino Tejada
Director xeral de Transportes