Pola Orde do 30 de xullo de 2001 (DOG nº 160, do 20 de agosto) convocouse o proceso selectivo para o acceso a distintas categorías dos grupos I, II, III, IV e V, sendo elevadas a definitivas as propostas de aspirantes que superaron o proceso selectivo para o acceso ás categorías 17 (asistente social) do grupo II mediante a Orde do 28 de marzo de 2003 (DOG nº 67, do 4 de abril) e 5 (oficial 2ª cociña//cociñeiro/a oficial 2ª) mediante a Orde do 20 de marzo de 2003 (DOG nº 61, do 27 de marzo).
Verificados os requisitos esixidos nas bases da convocatoria e realizado o acto de petición previsto na Orde do 22 de maio de 2003 (DOG nº 101 do 27 de maio), esta consellería, de acordo co previsto no IV convenio colectivo único para o persoal laboral da Xunta de Galicia,
DISPÓN
Primeiro.-Nomear persoal laboral fixo da Xunta de Galicia ós aspirantes aprobados que se relacionan no anexo I, ordenados de acordo coa puntuación final obtida, e adxudicándolles como destinos definitivos os que figuran no anexo II.
Segundo.-Para adquiri-la condición de persoal laboral fixo, as persoas ás que se refire o anexo I deberán tomar posesión do correspondente posto de traballo (anexo II) no prazo dun mes, previsto no artigo 13 do IV convenio colectivo único para o persoal laboral da Xunta de Galicia.
O persoal da categoría 5 (oficial 2ª de cociña// cociñeiro/a oficial 2ª) do grupo IV que obtivese des
tino na Consellería de Educación e Ordenación Universitaria nun posto de traballo a tempo parcial de 9 meses, o prazo de toma de posesión quedará suspendido no período comprendido entre o 27 de xuño e o 26 de setembro, ambos incluídos.
O persoal da categoría 5 (oficial 2ª de cociña//cociñeiro/a oficial 2ª) do grupo IV que obtivese destino na Consellería de Educación e Ordenación Universitaria nun posto de traballo a tempo parcial de 9,5 meses, o prazo de toma de posesión quedará suspendido no período comprendido entre o 1 de xullo e o 14 de setembro, ambos incluídos.
Terceiro.-O prazo de toma de posesión comezará a computarse a partir do día seguinte ó da publicación desta orde no Diario Oficial de Galicia.
Cuarto.-Contra a presente orde, que pon fin á vía administrativa, poden interpoñe-los, aspirantes que accedan pola quenda de promoción interna, reclamación administrativa previa perante o conselleiro da Presidencia, Relacións Institucionais e Administración Pública, no prazo dun mes contado a partir do día seguinte ó da publicación desta orde no Diario Oficial de Galicia, en aplicación dos artigos 120 e seguintes da Lei 30/1992, do 26 de novembro, de réxime xurídico das administracións públicas e do procedemento administrativo común, e demais disposicións concordantes e os aspirantes que accedan pola quenda libre, con carácter postestativo, recurso de reposición perante o conselleiro da Presidencia, Relacións Institucionais e Administración Pública no prazo dun mes contado desde o día seguinte ó da publicación desta orde, ou directamente recurso contencioso-administrativo no prazo de dous meses contados desde o día seguinte ó da súa publicación, perante o Xulgado do
Contencioso-Administrativo de Santiago de Compostela, conforme os artigos 8, 14 e 46 da Lei 29/1998, do 13 de xullo, reguladora da xurisdicción contencioso-administrativa.
Santiago de Compostela, 3 de xuño de 2003.
Jaime Pita Varela
Conselleiro da Presidencia, Relacións Institucionais e Administración Pública
GRUPO II-CATEGORÍA 017 (ASISTENTE SOCIAL)
APELIDO APELIDO
DNI PRIMEIRO
SEGUNDO
NOME COD. POSTO CENTRO DIRECTIVO CENTRO DESTINO
33221136M SEOANE VAZQUEZ CELSA ASC991000015001303 SERVICIOS PERIFERICOS DELEGACION PROVINCIAL DA CORUÑA
35306782B SOUTO SIEIRO EVA Mª XUC991000936560002 SERVICIOS PERIFERICOS CLINICA MEDICO FORENSE (VIGO)
35565272G VILLAVERDE GOMEZ LEONOR ASC994030236001060 SERVICIOS PERIFERICOS RESIDENCIA DE MAIORES (PONTEVEDRA)
33306544Z VERES ROSENDE PASTORA FAC991000027001222 SERVICIOS PERIFERICOS DELEGACION PROVINCIAL DE LUGO
34957883E CAO GONZALEZ AMADORA ASC991000032001212 SERVICIOS PERIFERICOS DELEGACION PROVINCIAL OURENSE
32795939D VAZQUEZ CAMINO Mª DOLORES FAC991000015001225 SERVICIOS PERIFERICOS DELEGACION PROVINCIAL DA CORUÑA
33317415Y FERNANDEZ LOPEZ Mª CRUZ FAC991000027001223 SERVICIOS PERIFERICOS DELEGACION PROVINCIAL DE LUGO
34982169C GALLEGO FERNANDEZ Mª CRISTINA FAC991000032001219 SERVICIOS PERIFERICOS DELEGACION PROVINCIAL DE OURENSE
34981638H ROMERO FERNANDEZ AURORA FAC991000015001220 SERVICIOS PERIFERICOS DELEGACION PROVINCIAL DA CORUÑA
36132864W GUISANDE SALGUEIRO SILVIA FAC991000036560239 SERVICIOS PERIFERICOS DELEGACION PROVINCIAL DE PONTEVEDRA-VIGO
33304980Z RANCAÑO OSORIO Mª CONCEPCION FAC991000027001221 SERVICIOS PERIFERICOS DELEGACION PROVINCIAL DE LUGO
34961241E RODRIGUEZ RODRIGUEZ MONTSERRAT FAC991000032001223 SERVICIOS PERIFERICOS DELEGACION PROVINCIAL DE OURENSE
35314993B GALLEGO CALVAR Mª DOLORES ASC994030236260005 SERVICIOS PERIFERICOS RESIDENCIA DE MAIORES (MARIN)
APELIDO APELIDO
DNI PRIMEIRO
SEGUNDO
NOME COD. POSTO CENTRO DIRECTIVO CENTRO DESTINO
44806854W AREÑAS GOMEZ Mª DE GRACIA FAC991000027001219 SERVICIOS PERIFERICOS DELEGACION PROVINCIAL DE LUGO
76410743M BRAGE FERRACES M. ENCARNACION ASC994030127085011 SERVICIOS PERIFERICOS RESIDENCIA DE MAIORES (BURELA)
76821731Y TORRES GARRIDO JULIO FAC991000036560241 SERVICIOS PERIFERICOS DELEGACION PROVINCIAL DE PONTEVEDRA-VIGO
GRUPO IV-CATEGORÍA 005 (OFICIAL 2ª COCIÑA E OUTROS)
APELIDO APELIDO
DNI PRIMEIRO
SEGUNDO
NOME COD. POSTO CENTRO DIRECTIVO CENTRO DESTINO
(A CORUÑA)
(REDONDELA)
SECRETARIA XERAL PARA
O DEPORTE
ANGELES
34920438K ESTEVEZ PAZO Mª ROSA EDC994090136560016 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.E. SALADINO CORTIZO (VIGO
33777162Y LEAL LOPEZ MARIA TERESA EDC994090215001015 SERVICIOS PERIFERICOS C.P. DE XORDOS NOSA SEÑORA DO ROSARIO
33308292Z ARGEREY BARGADOS ELENA EDC994010136180001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. N S DAS DORES (FORCAREI)
36067593M LOPEZ ACOSTA BEGOÑA ASC994030336560237 SERVICIOS PERIFERICOS RESIDENCIA ASISTIDA DE MAIORES (VIGO)
34919782D CASAS MARTINEZº CARMEN EDC994010132710001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. DE RUBI
35411598Q BUCETA BARROS Mª DOLORES EDC994010136550003 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. DE XANZA (VALGA)
33820011Y FERNANDEZ TOJAL Mª INES EDC994010127130001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. DE CERVO
35289041A BARROS PORTAS Mª ESTHER ASC994020136440177 SERVICIOS PERIFERICOS CENTRO DE ATENCION A MINUSVALIDOS PSIQUICOS
32803725K PATIÑO GRELA VICTOR MANUEL ASC994030115570218 SERVICIOS PERIFERICOS RESIDENCIA ASISTIDA DE MAIORES (OLEIROS)
32418173H GONZALEZ LAGE FRANCISCO ASC994030115570220 SERVICIOS PERIFERICOS RESIDENCIA ASISTIDA DE MAIORES (OLEIROS)
76565562B BERMUDEZ ROCHA JOSEFA EDC994010227190001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. FONDO-NOIS (FOZ)
33229456E VITES MIRANDA SANTIAGO PRP494030136001043 SERVICIOS PERIFERICOS
CENTRO GALEGO DE TECNIFICACION DEPORTIVA
33838903S LIZ CEIDE MARIA LUISA EDC994090127001030 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.E. XORDOS SANTA MARIA (LUGO)
76413197K FRAGA GUTIERREZ ANXO RUBEN EDC994010115150001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. ELADIA MARIÑO (CABANAS)
76777292A IGLESIAS TUBIO SILVIA EDC994010115710003 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. ALFONSO D. RODRIGUEZ CASTELAO (RIANXO)
44815951Z VAZQUEZ MOGO SUSANA EDC994010215640001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. DE FLAVIA (PADRON)
32604987A FERNANDEZ FERNANDEZ Mª CARMEN EDC994010115750001 SERVICIOS PERIFERICOS C.P.I. DE SAN SADURNIÑO
32767896A CANCELO GARABOA Mª DEL CARMEN ASC994030115190030 SERVICIOS PERIFERICOS RESIDENCIA DE MAIORES (CARBALLO)
34937512Y RODRIGUEZ QUINTAS Mª REMEDIOS EDC994010132060001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. XOAQUIN LORENZO XOCAS (BANDE)
76704189V PRADA FERNANDEZ ANTONIA EDC994010132820001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. EDUARDO VILA BUSTILLO (A VEIGA)
78784926J ALVAREZ MARTINEZ Mª DOLORES EDC994010115610003 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. DA SERRA DE OUTES (OUTES)
76616481P DIAZ VALCARCE INES ASC994020127560160 SERVICIOS PERIFERICOS CENTRO DE ATENCIËN A MINUSVALIDOS PSIQUICOS (SARRIA)
76860606B PROL PRIETO JORGE EDC994010115300001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.P. DE TARRIO (CULLEREDO)
32657338Y MOREIRA CASTRO VICTORIA DE LOS
EDC994010115860001 SERVICIOS PERIFERICOS C.P.I. DE ATIOS (VALDOVIÑO)
76517940E ANDRADE CARREIRA Mª DEL CARMEN EDC994010115790001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. VIRXE DO PORTAL (SOBRADO)
34256789Z SALGUEIRO LOPEZ RAQUEL EDC994090127300011 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.E. INFANTA ELENA (MONFORTE DE LEMOS)
22711690H LLAMAS RABANO Mª JESUS ASC994030132230012 SERVICIOS PERIFERICOS RESIDENCIA DE MAIORES (CASTRO CALDELAS)
33802125Z ALVAREZ PEREZ MARIA CARMEN EDC994010127050001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. SAN MIGUEL DE REINANTE (BARREIROS)
33275723J PENA LEMOS MARIA DEL CARMEN EDC994010115400003 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. RAMON OTERO PEDRAIO (LARACHA)
76554589D EIMIL PENA OLGA FAC994010227001007 SERVICIOS PERIFERICOS RESIDENCIA IRMANS PEDROSA (LUGO)
78782804F PAZOS BLANCO MARIA EMILIA ASC994030236001090 SERVICIOS PERIFERICOS RESIDENCIA DE MAIORES (PONTEVEDRA)
52459264J SAMPEDRO QUEIRUGA JORGE JUAN EDC994010236120001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. DE TENORIO (COTOBADE)
35453960N DOMINGUEZ BAÑOS LUCIA EDC994010136280003 SERVICIOS PERIFERICOS C.P.I. DE MOSTEIRO (MEIS)
34944386A SEARA DOCABO Mª BELEN EDC994010132800001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. SACO E ARCE (TOEN)
35439433K CASTRO PIÑEIRO AMALIA EDC994010136120001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. DE CARBALLEDO (COTOBADE)
34256408R VAZQUEZ LOPEZ Mª DOLORES EDC994090127001031 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.E. XORDOS SANTA MARIA (LUGO)
76408811M FRAGA RODRIGUEZ JOSE LUIS EDC994010115570001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. DE RABADEIRA (OLEIROS)
76727091B FREIRIA RODRIGUEZ ALBINO EDC994010132080001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. FILOMENA DATO (BARBADAS)
76339535M FUENTES ARCAY JOSE ANTONIO EDC994010115580001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. DE MESON DO VENTO (ORDES)
79313996Z RODRIGUEZ NIETO JOSE ANTONIO EDC994010215870001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. XACINTO AMIGO LERA (VAL DO DUBRA)
32664475J GONZALEZ REGUEIRO ANA MARIA EDC994010115480001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. DE SAN RAMON (MOECHE)
44080269X MALVAR ACUÑA ANA MERCEDES EDC994010136110001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. SAN XOAN BAUTISTA (CERDEDO)
76507348X FRANQUEIRO VAZQUEZ MARIA EDC994010115370001 SERVICIOS PERIFERICOS C.P.I. DE PONTECARREIRA (FRADES)
44452002V RODRIGUEZ PEREZ Mª JOSE EDC994010132580001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. ROBERTO BLANCO TORRES (A PEROXA)
76821613A DAFONTE DIEGUEZ JUAN CRISTOBAL EDC994010236240001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. XAQUIN LORIGA (LALIN)
34260069M PEREZ PIÑEIRO Mª BERTA EDC994010227300001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. A GANDARA (MONFORTE DE LEMOS)
33276110D CERNADAS CAMPOS MARIA JOSE EDC994010215190001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. CANOSA-RUS (CARBALLO)
36113809Z ROMERO EXPOSITO JORGE CESAR EDC994010136380001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. ANTONIO PALACIOS (O PORRIÑO)
33849406F VEIGA FERNANDEZ Mª ASUNCION EDC994010627001003 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. DE CASAS (LUGO)
33852061V LOPEZ VAZQUEZ MARIA JESUS EDC994010227220001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. SAN ESTEVO DE PARGA (GUITIRIZ)
76577846J VELEZ LOZANO Mª DEL ROCIO EDC994010227230001 SERVICIOS PERIFERICOS C.P.I. TINO GRANDIO (GUNTIN)
78789558E PEREZ SANDE SUSANA EDC994010115450003 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. N 1 (MELIDE)
35295973N AVE AGULLA ROSA Mª EDC994010115190003 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. FOGAR (CARBALLO)
33997012E GARCIA RODRIGUEZ Mª YOLANDA EDC994010532001003 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. SEIXALBO (OURENSE)
32817840Z VIÑAS NION ADRIAN EDC994010115210003 SERVICIOS PERIFERICOS C.P.I. VICENTE OTERO VALCARCEL (CARRAL)
44820493W RIVEIRA FERNANDEZ ROSANA EDC994010136320003 SERVICIOS PERIFERICOS C.P.I. SANTA LUCIA (MORAÑA)
34261059Y RODRIGUEZ TABOADA ARGIMIRO EDC994010127580001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. VIRXE DO CARME (SOBER)
76869101L MOSTEIRO PAREDES JUAN CARLOS ASC994030115660014 SERVICIOS PERIFERICOS RESIDENCIA DE MAIORES (A POBRA DO CARAMIÑAL)
44141867Z RUIZ GOMEZ NURIA EDC994010136360001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. MESTRE MANUEL GARCIA (OIA)
32668707J CASAL LAMAS PABLO EDC994010115620001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. DE OZA DOS RIOS
33286646B FRANCOS MARTINEZ CESAR ASC994030115660015 SERVICIOS PERIFERICOS RESIDENCIA DE MAIORES (A POBRA DO CARAMIÑAL)
44447084K ALVAREZ ALVAREZ Mª DEL PILAR EDC994010132430001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. SAN MAMEDE (MACEDA)
32796515X BELMONTE POSE CARLOS EDC994010236180001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. DE SOUTELO DE MONTES (FORCAREI)
33338154E FREIRE RODRIGUEZ RAUL EDC994010127070001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. VIRXE DO CORPIÑO (BEGONTE)
APELIDO APELIDO
DNI PRIMEIRO
SEGUNDO
NOME COD. POSTO CENTRO DIRECTIVO CENTRO DESTINO
33846869T ROCHA GALLEGO MARI AUREA EDC994010227070001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. DE BAAMONDE (BEGONTE)
34920258W IGLESIAS PADRON GISELA EDC994010632001001 SERVICIOS PERIFERICOS C.P.I. JOSE GARCIA GARCIA (OURENSE)
32749975E GARCIA GONZALEZ MAGALI EDC994011036560001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. DAS CHANS-BEMBRIVE (VIGO)
76412767M CALVO PRIETO ANGELES EDC994010115220003 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. NICOLAS DEL RIO (CEDEIRA)
32651579C DURAN SERANTES RICARDO EDC994010115250001 SERVICIOS PERIFERICOS C.E.I.P. DA BARQUEIRA (CERDIDO)