Polo presente aviso dáselle publicidade á relación de paradas particulares de sementais equinos de
pura raza, autorizadas polas xuntas provinciais de inspección e recoñecemento de paradas particulares de sementais equinos, durante a temporada oficial de cubrición do ano 2002.
Santiago de Compostela, 6 de maio de 2002.
Miguel Fernández Rodríguez
Director xeral de Producción
e Sanidade Agropecuaria
PROPIETARIO LOCALIDADE PROVINCIA SEMENTAL RAZA
ALLEGUE LÓPEZ, CARLOS OBRE-PADERNE A CORUÑA BOTARATE III PRE
AMENEIROS LAGO, FRANCISCO MANDIA-FERROL A CORUÑA BEN-AMIR PRá
AMENEIROS LAGO, FRANCISCO MANDIA-FERROL A CORUÑA JECOMIAS-F PRE
BARBAZAN AGRAFOJO, JOSÉ RAMÓN TEMBRA-BRIÓN A CORUÑA CAMPERO XXVI PRE
BARBAZAN AGRAFOJO, JOSÉ RAMON TEMBRA-BRIÓN A CORUÑA EL SELIF PRá
BARBAZAN AGRAFOJO, JOSÉ RAMÓN TEMBRA-BRIÓN A CORUÑA IZALZU PSI
BARBAZAN AGRAFOJO, JOSÉ RAMÓN TEMBRA-BRIÓN A CORUÑA MORISCOS PSI
BARBAZAN AGRAFOJO, JOSÉ RAMÓN TEMBRA-BRIÓN A CORUÑA MUSIC-BLEU PSI
CABANAS DOURADO, BENIGNO O VAL-NARÓN A CORUÑA CAPITAN XVI PRE
CABANAS DOURADO, BENIGNO O VAL-NARÓN A CORUÑA TEMERARIO IX PRE
CAMPOS BOUZA, ANTONIO PIÑEIRO-CERCEDA A CORUÑA BRONCE PSI
CASAS PONTE, JOSÉ ANTONIO CHOUSA DOS NETOS-ORDES A CORUÑA LAGARTERO II PRE
CASAS PONTE, JOSÉ ANTONIO CHOUSA DOS NETOS-ORDES A CORUÑA TRIANERO PSI
CES BLANCO, JOSÉ LUIS A SILVA-PORTOSÍN A CORUÑA BREZO VI PRE
DE LA PEÑA GAY, CARMEN AS ENCROBAS-CERCEDA A CORUÑA FRESNEDOSO PRE
DE LA PEÑA GAY, CARMEN AS ENCROBAS-CERCEDA A CORUÑA RAMIX PRE
DE LA PEÑA GAY, CARMEN AS ENCROBAS-CERCEDA A CORUÑA CELOSO XVI PRE
EDREIRA IGLESIAS, AMÉRICA CRENDES-ABEGONDO A CORUÑA EQUS III PRE
EGUADA XESTAS QUEIRUGA-PORTO DO SON A CORUÑA JAJA PRá
FERNÁNDEZ SANDE ANTONIO PANTIN-VALDOVIÑO A CORUÑA NOTARIO V PRE
FIEIRA FUENTE, ANDRÉS A REVOLTA-CARBALLO A CORUÑA JASPE II PRE
FOJÓN MARTÍNEZ, JOSÉ CÉLTIGOS-ORTIGUEIRA A CORUÑA VASHARA GAMIL PRá
FORMOSO PITA, FERNANDO MARÍA SAN RAMÓN DE MOECHE A CORUÑA NUMIDA II PRE
FORMOSO PITA, FERNANDO MARÍA SAN RAMÓN DE MOECHE A CORUÑA ZACATÓN PRá
FORMOSO PITA, FERNANDO MARÍA SAN RAMÓN DE MOECHE A CORUÑA ZARZO PRá
GARCÍA RODRÍGUEZ, JOSÉ LUIS SAN VICENTE-CARRAL A CORUÑA JURASICO PRE
GARCÍA SERANTES, ARTURO PUNTAL DE ABAIXO-NEDA A CORUÑA DESEADO LXX PRE
GARCÍA SERANTES, ARTURO PUNTAL DE ABAIXO-NEDA A CORUÑA EBANO XXIV PRE
GARCÍA SERANTES, ARTURO PUNTAL DE ABAIXO-NEDA A CORUÑA JACOBEO PRE
GARCIA SERANTES, ARTURO PUNTAL DE ABAIXO-NEDA A CORUÑA TENOR V PRE
GRAÑA BEADE, MANUEL ABELENDRO-ABEGONDO A CORUÑA SALERO PRE
LA HERRADURA PENA DA MEDA-SAN SADURNIÑO A CORUÑA ROJO PRE
LAGO FERNÁNDEZ, ALEJANDRO NARÓN A CORUÑA FISCAL VII PRE
LÓPEZ TASENDE, MANUEL CRENDES-ABEGONDO A CORUÑA FARAON XVIII PRE
MARTÍNEZ LAMELA, JULIO MEZQUITA-PONTECESO A CORUÑA FABIAN PRá
MOSQUERA CAMPOS LUIS BERNARDO RÍO TAMBRE-ARTEIXO A CORUÑA ALBOROZO PRá
MOURELLE AMADO, ANDRÉS O FOXO-VIMIANZO A CORUÑA CAPRICHO XXV PRE
NIEVES MONTOIRO, JOAQUÍN VEDRA A CORUÑA ROMEO III PRE
NUÑEZ MARTÍNEZ, ANTONIO SAMOEDO-SADA A CORUÑA ARGOS II PRE
PAINCEIRA CASAL, MANUEL STA. MARÍA DE MERA-ORTIGUEIRA A CORUÑA EMBRUJO XXIII PRE
PAMPIN AGRO, RICARDO RÚA DOS ISIDROS. SANTIAGO A CORUÑA JERICO III PRE
PERMUY DOBARRO, MANUEL SILLOBRE-FENE A CORUÑA MANIJERO II PRE
PERMUY DOBARRO, MANUEL SILLOBRE-FENE A CORUÑA SOLITARIO XI PRE
PERMUY DOBARRO, MANUEL SILLOBRE-FENE A CORUÑA TATIN PRE
POSE POSE, GUILLERMO AGREIRAS-MUXÍA A CORUÑA BORRACHO III PRE
PREGO EIRIS, JOSÉ ANTONIO SOANDRES-A LARACHA A CORUÑA RUBI CRUZ.
ROMERO FIGUEROA. ALFREDO BEIRO-NOIA A CORUÑA TINTE PRá
SALGUERO REBOLLERO, ALFONSO CLUB CAMPOS AS MARIÑAS, CULLEREDO A CORUÑA FLEURON ST LOIS CRUZ
SEGADE POUSO, FRANCISCO VILELA-CARBALLO A CORUÑA PALM TRI PSI
SEGADE POUSO, FRANCISCO VILELA-CARBALLO A CORUÑA PAYO PRE
SEGADE POUSO, FRANCISCO VILELA-CARBALLO A CORUÑA ZAUDÍN PSI
SUÁREZ VARELA, HERMANOS A AGUIEIRA-PORTO DO SON A CORUÑA FERROS PRá
SUÁREZ VARELA, HERMANOS A AGUIEIRA-PORTO DO SON A CORUÑA IROITE PRá
YEGUADA SINDE O VAL-NARÓN A CORUÑA CACHAN PRá
YEGUADA SINDE O VAL-NARÓN A CORUÑA ZAPATERO V PRE
AIRA OTERO, MANUEL A VALIÑA-SARRIA LUGO INGENIOSO XXII PRE
ÁLVAREZ CARRO, JESÚS A ERMIDA. SAN MARTIÑO-FOZ LUGO DURO PRE
ARABES MÉNDEZ OUTEIRO DE REI LUGO ABU KELAM PRá
ARABES RODRÍGUEZ OUTEIRO DE REI LUGO SAKALIK PRá
AIRAS FERREIRO, EDUARDO GAÑIDOIRA-MURAS LUGO EURO PRE
BASANTA OROZO, Mª DEL PILAR A GRALLEIRA-FOZ LUGO FENDER PRá
PROPIETARIO LOCALIDADE PROVINCIA SEMENTAL RAZA
BURGOS RODRÍGUEZ, JOSÉ ANTONIO HIPICA EL RANCHO-GALEGOS LUGO EMPAJADO PRE
CENTRO ECUESTRE CAMINO SANTIAGO MASIDE-SARRIA LUGO GORRON XIII PRE
CENTRO ECUESTRE CAMINO SANTIAGO MASIDE-SARRIA LUGO JAGUAR IV PRE
CASTRO BARREIRO, MANUEL SAN LÁZARO DA PONTE LUGO BINGO 33.95% Aá
CEIDE SANTOS, MANUEL S. XIAO DE MOS-CASTRO DE REI LUGO DOURADO PRá
CEIDE SANTOS, MANUEL S. XIAO DE MOS-CASTRO DE REI LUGO FOLAM PRá
CEIDE SANTOS, MANUEL S. XIAO DE MOS-CASTRO DE REI LUGO MONTE IGUELDO PSI
COMBA RAPOSO, RICARDO SILVARREI-OUTERO DE REI LUGO OKONDO 50% Aá
GÓMEZ CARBALLEIRA, BENIGNO A VOLTA-MURAS LUGO DOEL PRá
GONZÁLEZ CUERVO, ÁNGEL RAMÓN XOVE LUGO FAY-IMAN PRá
LÓPEZ DÍAZ, ÁNGEL OUTEIRO DE REI LUGO KILLER-KAISER Aá
LOS ABETOS SAN XILLAO DE RUBIÁS LUGO EFIXIE PRá
LOS ABETOS SAN XILLAO DE RUBIÁS LUGO JALISCO XV PRE
MACEDA QUIROGA, EDUARDO BELESAR-VILALBA LUGO GUAPO IX PRE
MÉNDEZ LOMBAO, JESÚS OUTEIRO DE REI LUGO SALTAMONTES PSI
PETEIRA PÉREZ, ANTONIO GALEGOS-SAN CIBRAO LUGO CANTINERO XXVI PRE
PETEIRA PÉREZ, ANTONIO GALEGOS-SAN CIBRAO LUGO HONG KONG PRá
PISÓN VILLAPOL, JOSÉ FEIRA DE MONTE-COSPEITO LUGO AFLIGIDOS PRá
POSE NIETO, HERMINIO TRIACASTELA LUGO MAZ-ALMADEN PRá
PRADO PIÑEIRO, JOSÉ ANTONIO SANTIAGO DE SAAMASAS LUGO NOLEK PRá
TREVIN CONDE, JOSÉ VALDEPORRAS-GUINTÍN LUGO NAR-CALBUN PRá
TREVIN CONDE, JOSÉ VALDEPORRAS-GUNTÍN LUGO VALTRE-JAQUE PRá
VAZQUEZ LOSADA, CARMEN PALAS DE REI LUGO PANDERETO PRE
YEGUADA PEREIRA SAT SOBREIRA-CHANTADA LUGO ALEXANDROVICH PSI
YEGUADA PEREIRA SAT SOBREIRA-CHANTADA LUGO LEK PRá
YEGUADA PEREIRA SAT SOBREIRA-CHANTADA LUGO VILLA D ESTE PSI
A TORRE, YEGUADA A FORADA-MACEDA OURENSE BOGONIO PRE
A TORRE, YEGUADA A FORADA-MACEDA OURENSE NAVIDEÑO PRE
CEGUIRRE VÁZQUEZ, DELFINA PITON-VILAMARÍN OURENSE ADAN III PRE
DEPUTACIÓN PROVINCIAL OURENSE FINCA ANTELA-SANDIÁS OURENSE LENTISCO PRE
DEPUTACIÓN PROVINCIAL OURENSE FINCA ANTELA-SANDIÁS OURENSE MIJATOVIC PSI
DEPUTACIÓN PROVINCIAL OURENSE FINCA ANTELA-SANDIÁS OURENSE ESPANTALLO PRá
DEPUTACIÓN PROVINCIAL OURENSE FINCA ANTELA-SANDIÁS OURENSE CASTAÑO I CRUZ.
HISPANDALUZ, YEGUADA VERENGO-PARADA DEL SIL OURENSE CARUSO PRE
PUGA DOMÍNGUEZ VILAMARÍN OURENSE MANACOR II PRE
ALONSO MARQUEZ, JESÚS SAN PAIO DE NAVIA PONTEVEDRA EMIR III PRE
ALONSO MARQUEZ, JESÚS SAN PAIO DE NAVIA PONTEVEDRA HEROS PRá
BARREIRO VÁZQUEZ JOSÉ CARMELO LEIRO-RIBADUMIA PONTEVEDRA ANTOXO PRá
BARREIRO VÁZQUEZ, JOSÉ CARMELO LEIRO-RIBADUMIA PONTEVEDRA BOLERO LXXII PRE
BARREIRO VÁZQUEZ, JOSÉ CARMELO LEIRO-RIBADUMIA PONTEVEDRA FARENHEIT CRUZ
BARREIRO VAZQUEZ, JOSÉ CARMELO LEIRO-RIBADUMIA PONTEVEDRA GOBI PRá
BARREIRO VAZQUEZ, JOSÉ CARMELO LEIRO-RIBADUMIA PONTEVEDRA HURACAN XIII PRE
BARREIRO VAZQUEZ, JOSÉ CARMELO LEIRO-RIBADUMIA PONTEVEDRA JALEO PRE
BARREIRO VAZQUEZ, JOSÉ CARMELO LEIRO.RIBADUMIA PONTEVEDRA OLIGARCA PRá
BARREIRO VÁZQUEZ, JOSÉ CARMELO LEIRO.RIBADUMIA PONTEVEDRA TARANTO XIX PRE
CARAMES OUBIÑA, ANTONIO AIOS-SANXENXO PONTEVEDRA CALCETIN PRE
CASADEVALL ÁLVAREZ, JUAN PRADO-PONTEAREAS PONTEVEDRA KENDO MAIL CRUZ
CASADEVALL ÁLVAREZ, JUAN PRADO-PONTEAREAS PONTEVEDRA KYRIEL DE CHOISY CRUZ
CASADEVALL ÁLVAREZ, JUAN PRADO-PONTEAREAS PONTEVEDRA MARINERO CDE
CHAMORRO ROUCO, MANUEL ESTRADA-NIGRÁN PONTEVEDRA KARIN PRE
FERNÁNDEZ ABALDE, BRAULIO VIGO PONTEVEDRA NISPERO II PRE
FERRO PISOS, JESÚS FURCO-CUNTIS PONTEVEDRA NEMO PRá
GARCÍA DOMINGUEZ, CARLOS PONTEDENA-DENA PONTEVEDRA NABAB PRE
LAGO LOUREIRO, ENRIQUE CARBALLAL-VIGO PONTEVEDRA CHEMS EL HANA PRá
LÓPEZ CAMIÑA, ADOLFO ROMAI-PORTAS PONTEVEDRA ORBALLO PRá
LÓPEZ CAMIÑA, ADOLFO ROMAI-PORTAS PONTEVEDRA POSTIGO PRá
MARTÍNEZ RODRÍGUEZ, ALBERTO SALCEDA DE CASELAS PONTEVEDRA DARIO PRá
MARTÍNEZ RODRÍGUEZ, ALBERTO SALCEDA DE CASELAS PONTEVEDRA DILUVIO PRá
PATIÑO BARREIRO, FRANCISCO VILAXOÁN-VILAGARCÍA PONTEVEDRA BREGADOR III PRE
PATIÑO BARREIRO, FRANCISCO VILAXOÁN-VILAGARCÍA PONTEVEDRA HERETERO PRE
PATIÑO BARREIRO, FRANCISCO VILAXOÁN-VILAGARCÍA PONTEVEDRA DESLUMBRADO MAC PRE
PENA TOME, JOSÉ LUIS O PORRIÑO PONTEVEDRA HERNAN CORTES PSI
PEREIRO PORTAS, ANTONIO PRADO-LALÍN PONTEVEDRA ANDARIN VII PRE
RIVEIRO RODRÍGUEZ, JOSÉ CATOIRA PONTEVEDRA YUMBO VI PRE
RODRÍGUEZ ACEVEDO, PLACIDO OLEIROS-SILLEDA PONTEVEDRA AMANDI II PRE
RODRÍGUEZ ACEVEDO, PLACIDO OLEIROS-SILLEDA PONTEVEDRA BRUMOSO IV PRE
RODRÍGUEZ ACEVEDO, PLACIDO OLEIROS-SILLEDA PONTEVEDRA POTENKIN PRá
RODRÍGUEZ AROSA, ISIDRO, SANXENXO PONTEVEDRA VAL-LIBIO PRá
ROMERO MURADO, FRANCISCO GUIZÁN-MOS PONTEVEDRA AUPA-TU PSI
SAMOELLE RODRÍGUEZ, MANUEL ERVILLE-MOS PONTEVEDRA KAISER XVI PRE
SAMOELLE RODRÍGUEZ, MANUEL ERVILLE-MOS PONTEVEDRA VIZCO II PRE
SIETE CRUCES, PRE, S.L. O GROVE PONTEVEDRA SOÑADOR XII PRE
TOUCEDA MAGARIÑOS, JUAN VALGA PONTEVEDRA EMBRUJO XIII PRE
YEGUADA RAVERO, S.L. DORNELAS-MOS PONTEVEDRA CAPRICHOSO XLIII PRE
YEGUADA RAVERO, S.L. DORNELAS-MOS PONTEVEDRA FRORIDO III PRE
YEGUADA RAVERO, S.L. DORNELAS-MOS PONTEVEDRA LADINO IV PRE
PROPIETARIO LOCALIDADE PROVINCIA SEMENTAL RAZA
YEGUADA RAVERO, S.L. DORNELAS-MOS PONTEVEDRA NATIVO-B PRE
YEGUADA VALLE MIÑOR, PRE, S.L. A RAMALLOSA-NIGRÁN PONTEVEDRA DESAFIO XI PRE
YEGUADA VALLE MIÑOR PRE, S.L. A RAMALLOSA-NIGRÁN PONTEVEDRA EMCANTADO VII PRE
YEGUADA VALLE MIÑOR, PRE S.L. A RAMALLOSA-NIGRÁN PONTEVEDRA GORGORITO II PRE
YEGUADA VALLE MIÑOR, PRE S.L. A RAMALLOSA-NIGRÁN PONTEVEDRA INSPECTOR IV PRE
YEGUADA VALLE MIÑOR, PRE, S.L. A RAMALLOSA-NIGRÁN PONTEVEDRA LIBERAL PRE