A Resolución do 30 de abril de 1999, regula a composición das comisións avaliadoras da fase de prácticas establecida na Orde do 15 de abril de 1998, pola que se convocaban procedementos selectivos de ingreso e acceso ó corpo de profesores de ensino secundario, profesores técnicos de formación profesional, profesores de música e artes escénicas e profesores e mestres de taller de artes plásticas e deseño.
Na súa virtude, esta dirección xeral
DISPÓN:
Primeiro.-Facer pública a composición das comisións cualificadoras da fase de prácticas dos procedementos selectivos para ingreso no corpo de profesores de ensino secundario, profesores técnicos de formación profesional, profesores de música e artes escénicas e profesores e mestres de taller de artes plásticas e deseño convocados por Orde do 15 de abril de 1998 (DOG do 24), conforme recolle o anexo desta resolución.
Actuará como secretario o funcionario que designe a Dirección Xeral de Persoal entre os que exerzan as súas funcións na dita dirección xeral.
Segundo.-Os membros das comisións cualificadoras terán dereito a percibir axudas de custos e gastos de locomoción no caso de teren que desprazarse da súa residencia habitual. Para estes efectos quedan autorizados a utilizar calquera dos medios de locomoción previstos no Decreto 299/1990, do 24 de marzo (DOG do 1 de xuño), e conforme as clasificacións que recolle, estas comisións consideraranse incluídas na categoría primeira ou segundo segundo corresponda.
Santiago de Compostela, 3 de maio de 1999.
Jaime García García
Director xeral de Persoal
ANEXO
Corpo de profesores de ensino secundario.
Música e psicoloxía e pedagoxía.
Presidente: Prol Cid, Constantino.
Vocais:
Duarte Blanco, Magdalena.
Fernández-Albalat García, Antonio.
Quintela Viña, Encarnación.
Travieso Mougan, Javier.
Tecnoloxía, educación física e debuxo.
Presidente: González González, Alfonso.
Vocais:
Lema Pérez, César.
Pite Sanjurjo, Soledad.
Roig Rechou, Mª de la Merced.
Vázquez Barca, Jesús José Mª.
Área: formación profesional específica.
Presidente: Perujo de Llano, Félix.
Vocais:
García Lasanta, Mª Dolores.
García Seco, José.
Marcos García, Mª Esther.
Quiroga Fernández, Mª Isabel.
Corpo de profesores técnicos de formación profesional:
Presidente: Vázquez Álvarez, Ricardo.
Vocais:
Botana Botana, Jorge.
Filgueira Esperante, Francisco.
García Santiso, Manuel.
Rendo Pazos, Romualdo.
Corpo de profesores de música e artes escénicas:
Presidente: Durán Alonso, Juan.
Vocais:
Casado Tarín, Carlos Jesús.
Groba Otero, Clara.
Timiraos Ferreiro, Elisa.
Varela Sanjurjo, Manuel.
Corpos de profesores e mestres de taller de artes plásticas e deseño.
Presidente: Porral Mato, Rodrigo.
Vocais:
Campo Prieto, Carlos.
Gallardo Quiroga, Jorge.
Lopez Lafuente, Jorge.
Souto Sánchez, Ana.