En cumprimento do disposto no artigo 21.4 da Lei de Galicia 8/1985, do 13 de agosto, de eleccións ó Parlamento de Galicia, en concordancia co artigo 47.1 da Lei orgánica 5/1985, do 19 de xuño, de réxime electoral xeral, logo de comunicación das xuntas electorais provinciais da Coruña, Lugo, Ourense e Pontevedra, fanse públicas as candidaturas presentadas nas devanditas circunscricións para as eleccións ó Parlamento de Galicia, que se celebrarán o día 19 de outubro de 1997.
Santiago de Compostela, 16 de setembro de 1997.
Dositeo Rodríguez Rodríguez
Conselleiro da Presidencia
e Administración Pública
PROVINCIA DA CORUÑA
Concepción Otero Piñeiro, secretaria da Xunta Electoral Provincial da Coruña,
CERTIFICO:
Que dentro do prazo que establece o artigo 45 da Lei orgánica 5/1985, do 19 de xuño, do réxime electoral xeral, foron presentadas nesta circunscrición electoral da Coruña, ás eleccións ó Parlamento
de Galicia, convocadas por Decreto 225/1997, do 26 de agosto, as seguintes candidaturas:
1.- PARTIDO POPULAR (PP)
1.- Manuel Fraga Iribarne
2.- Antonio Couceiro Méndez
3.- José María Hernández Cochón
4.- José Antonio Orza Fernández
5.- Gerardo Jesús Conde Roa
6.- Juan Manuel Juncal Rodríguez
7.- Manuel Ruiz Rivas
8.- Jaime Alberto Pita Varela
9.- José Manuel Vila Pérez
10.- María Elisa Madarro González
11.- Jesús María Fernández Rosende
12.- Manuel López Outeiral
13.- María Marta Álvarez Montes
14.- José Luis García Gorostizu
15.- María Begoña Freire Vázquez
16.- Antonio Concheiro Coello
17.- José Atilano López Díaz
18.- María Encarnación Sánchez Roel
19.- Susana Domínguez Vázquez
20.- María del Carmen Mouzo Toba
21.- Eugenio Romero Senande
22.- José Basilio Fraga Suárez
23.- Raúl García Suárez
24.- Carmen Vidal González
Suplentes:
1.- Patricia González Casal
2.- Sonia María Martínez Castro
3.- José Antonio Rodríguez Rodríguez
2.- BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)
1.- Xosé Manuel Beiras Torrado
2.- María Pilar García Negro
3.- Camilo Nogueira Román
4.- Xosé Henrique Rafael Tello León
5.- Xesús Manuel Vega Buján
6.- Xosé Díaz Díaz
7.- Domingos Rafael Merino Mejuto
8.- Evencio Ferrero Rodríguez
9.- Rosa Ana Pérez Fernández
10.- Martiño Santos Canosa
11.- José Deira Triñanes
12.- Ramón Varela Díaz
13.- Lois Manuel López Rico
14.- Teresa Fernández Martínez
15.- Margarida Vázquez Veras
16.- Víctor Guerreiro Pena
17.- Milagros Lantes Seara
18.- Xosé Xermán Lastra Muruais
19.- Xosé Plácido Betanzos García
20.- Ramón Gándara Martínez
21.- Xoán Manuel Ramos Rodríguez
22.- Ramiro Recouso Liste
23.- Xosé Ramón Lema Mira
24.- Mario Antonio López Rico
Suplentes:
1.- María Elvira Patiño Ogea
2.- Jesús Pereira López
3.- Antonio Ángel Chenlo Angueira
4.- Elvira Roiz Mesías
5.- Antonio Fernández Salgado
3.- DEMOCRACIA GALEGA (DG)
1.- Enrique Marfany Oanes
2.- Juan José Fernández García
3.- Rafael Silva Agregan
4.- Manuel José Páramo Sureda
5.- Francisco Manuel Pita-Romero Caamaño
6.- María Jesús Concejo Hernández
7.- Manuel Granja Romero
8.- Aurelio Antonio Vilas Otero
9.- Manuel Castro Martínez
10.- Manuel Mario Labrada Rey
11.- María Teresa Suárez Agrasar
12.- Andrés Gregorio Pérez Soto
13.- Ignacio Callón Domínguez
14.- Víctor Manuel Varela Amado
15.- Pedro José Rubal Álvarez
16.- Roberto Antonio Fernández Pérez
17.- José Ramón Seoane Trigo
18.- Eva María Vidal Carneiro
19.- Juan Manuel Rial Rodríguez
20.- María Luisa Pollán Molina
21.- Luis Emiliano Correa Fernández de Carrascosa
22.- Dolores Quelle Castro
23.- Julio Alberto Méndez Zas
24.- José Miñones Trillo
Suplentes:
1.- Lorenzo Rivadulla Romero
2.- Julio Luis López-Amado Castrillón
3.- Manuel Antonio Losada Pérez
4.- Luis Ángel Santa Cruz Simón
4.- PARTIDO DE LOS AUTÓNOMOS
Y PROFESIONALES (AU.TO.NO.MO.)
1.- Manuel Enrique García Varela
2.- Alfredo Calvo Varela
3.- Rogelio Brage Novo
4.- Carlos Alberto Taboada Casal
5.- Jesús Pérez López
6.- Andrés Manuel López de Arriaga
7.- Pío Santos Movilla
8.- Eladio López Brea
9.- José Alberto Malvido Fernández
10.- María Pura Blanco Pintos
11.- María Teresa Ruzo Pérez
12.- Asunción Varela Barreiro
13.- José Ramón López Gacio
14.- David Castelo Míguez
15.- José Manuel Sánchez Vázquez
16.- Ramón Ochoa Conde
17.- Rosa Riocabo Fernández
18.- Ana María Beloso Mesías
19.- José Luis Balado Garea
20.- Marcial Garea Suárez
21.- Antonio López Fernández
22.- Manuel Riveiro Alvedro
23.- Jorge Busto Cousillas
24.- María Carmen Velo Iglesias
Suplentes:
1.- María Begoña Fontenla Butragueño
2.- Ariel Fernando Balbona Sánchez
3.- Monserrat Calvo Velo
5.- COALICIÓN ELECTORAL PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA-PSOE, ESQUERDA UNIDA-ESQUERDA GALEGA E OS VERDES DE GALICIA (PS de G-PSOE/EU-EG/OS VERDES)
1.- Miguel Ángel Cortizo Nieto
2.- Ángel Guerreiro Carreiras (EU-EG)
3.- Francisco-Javier Losada de Azpiazu
4.- Emilio Pérez Touriño
5.- José Luis Méndez Romeu
6.- María Soledad Soneira Tajes
7.- José Antonio Ventoso Mariño
8.- María Concepción López Fernández
9.- Francisco Julio Cerviño González
10.- María Jesús Castro Neo
11.- Jesús Díaz Paz
12.- Manuel Remuiñán Cancela
13.- María Lourdes Díaz Sánchez (EU-EG)
14.- María del Pilar Penas Aldrey (Os Verdes)
15.- Natalia Laíño Lojo
16.- Dolores Tarela Castaño
17.- Eulogio López Río
18.- Florencio Manuel Parajo Liñares
19.- José Antonio Fernández Andrade
20.- Deborah Baltar Cerviño
21.- Enrique Barrera Beitia (EU-EG)
22.- José María Uzal Blanco
23.- María Dolores Temprano Miguel
24.- Moisés Rey Martínez
Suplentes:
1.- Juan José Quirós Ibusquiza
2.- José Carlos Silva Pérez
3.- María Elena Marín Domínguez
4.- María Rivas López
5.- María del Mar Barcón Sánchez
6.- FRENTE POPULAR GALEGA (FPG)
1.- Gladys Virxinia Alfonso Lobato
2.- Xan Andrés Carballo Rodríguez
3.- Eleuterio Formoso Lamela
4.- Francisco Eugenio Sebio Peña
5.- José Antonio Placer García
6.- César Pablo Lago Bouza
7.- José Guerreiro Pena
8.- José Manuel Romero Davila
9.- Mario Eugenio Díaz Bustamante
10.- Ángel Antonio Amado Rico
11.- Mª Dina Brenlla Outeiro
12.- José Narciso Pérez Sampedro
13.- Telmo Conde Rañó
14.- José Antonio Prieto Martínez
15.- Marina Luz Fandiño Rodríguez
16.- Antonio Enrique Pereira Lois
17.- Rosa María Tubío Piñeiro
18.- Manuel Saucedo González
19.- María Celia López Otero
20.- María Teresa Fernández González
21.- Francisco Javier Niño Ricoy
22.- María del Carmen Castro Valiño
23.- Manuel Fernández González
24.- Martín Miguel Naya Alonso
Suplentes:
1.- Aida Mercedes Rodríguez Docampo
2.- Teodoro Santamaría Antón
7.- IZQUIERDA UNIDA (IU)
1.- Jesús Redondo Abuín
2.- José Vidal Iglesias
3.- José Luis Piñeiro Novoa
4.- María Gloria Amor Deus
5.- José María Longhi Álvarez
6.- Ramiro Santalices Martínez
7.- Mercedes Teijeiro Bayolo
8.- José Ángel Brandariz García
9.- Yolanda Díaz Pérez
10.- Alberto Vilariño Pita
11.- María Carmen Vilariño Balado
12.- Rafael Álvarez Díaz
13.- Dominga Moledo Maneiro
14.- José Taboada Durán
15.- Silvia María Martínez Hermida
16.- Alberto Arce Suárez
17.- Fernando Díaz Fornos
18.- Elena González Carneiro
19.- Francisco Florencio de Cal Pose
20.- Hugo Ernesto García Infante
21.- Ricardo Ledo Suárez
22.- José María Tubío Piñeiro
23.- Luis Carlos Gómez Ruiz-Matas
24.- Nicolás Francisco Rodríguez Parrilla
Suplentes:
1.- José López Pardo
2.- Juan José Turnes Santos
3.- José Abades Otero
8.- PARTIDO HUMANISTA (PH)
1.- Manuel Bello Souto
2.- Rubén Sánchez Imizcoz
3.- Miguel Ángel Bello Souto
4.- María Luisa Fernández Rodríguez
5.- Ramón Pérez Basich
6.- Juan Carlos Reguera Pena
7.- Bienvenido Gabarri Jiménez
8.- María del Mar Sande Lestón
9.- Antonio Bermúdez Borja
10.- Óscar Fernando García González
11.- Óscar Gabarri Jiménez
12.- Carmen Varela Veres
13.- José Luis Castro Pan
14.- David Daniel Miras Soto
15.- Ángel Borja Jiménez
16.- José Carlos Barral López
17.- Manuel Lamas Santiago
18.- María Teresa Torres Baños
19.- Patricia López Prado
20.- Rogelio Fernández Maceiras
21.- María Ángeles Folgar Naya
22.- Sonia Benito Fernández
23.- Guillermo López Vizcaya
24.- Santiago Nogueira Álvarez
Suplentes:
1.- María Teresa Quintela Núñez
2.- Gabriel Gabarri Jiménez
3.- José Luis Gabarri Suárez
9.- A MOVIDA
1.- Montserrat Díaz Piñón
2.- Susana Gilabert Corral
3.- Mónica María Caridad García
4.- Ana Victoria Caabeiro García
5.- María Teresa Varela Hernández
6.- José Carlos Cebolla Abanades
7.- Fernando Martínez Quintas
8.- Evaristo Caramés Medín
9.- Alfonso Rodríguez Abad
10.- Santiago López Fernández
11.- Juan Manuel Velo Porta
12.- José María Alvariño Peña
13.- Juan José Insua Pérez
14.- Manoel-Roi Carballido Facal
15.- Ángel Fernández Bernárdez
16.- Juan Manuel Meléndrez Chas
17.- Santos Vila Fernández
18.- José Jesús Rodríguez Fernández
19.- Gonzalo Soutiño Silva
20.- Mario Puente Sotelo
21.- José Manuel Caridad Barral
22.- Carlos Pernas Canalejo
23.- Javier Losada García
24.- José Manuel Cousillas Neira
Suplentes:
1.- Consuelo Facal Casado
2.- Francisco José Vázquez González
3.- José Ángel Guillén Larraz
E para que conste, para a súa publicación no Diario Oficial de Galicia, expido e asino o presente na Coruña o dezaseis de setembro de mil novecentos noventa e sete.
Rubricado e selado
PROVINCIA DE LUGO
José Alberto García Tobío, secretario da Xunta Electoral Provincial de Lugo,
CERTIFICO:
Que as candidaturas presentadas nas eleccións ó Parlamento de Galicia convocadas por Decreto 225/1997, do 25 de agosto, con expresión dos candidatos incluídos en cada unha delas, son as que a seguir se relacionan, acordándose a súa publicación no Diario Oficial de Galicia, de conformidade co establecido no artigo 21.4º da Lei de eleccións
ó Parlamento de Galicia e no artigo 47.1º da Lei orgánica do réxime electoral xeral:
1.- PARTIDO POPULAR (PP)
1.- Manuela López Besteiro
2.- Mauro Varela Pérez
3.- Dositeo Rodríguez Rodríguez
4.- Fernando Carlos Rodríguez Pérez
5.- José María García Leira
6.- Celso Currás Fernández
7.- Fernando Alfredo Pensado Barbeira
8.- José Manuel Barreiro Fernández
9.- María Jesús Tapia Fernández
10.- Ascensión Yeguas Sánchez
11.- Sergio López García
12.- Manuel Mendoza López
13.- Vicente Quintas González
14.- José Castor Novoa Fernández
15.- Felipe Labrada Reija
Suplentes:
1.- José Carlos Santalla López
2.- Manuel Santamarina Candia
3.- José Rodríguez Rodríguez
2.- COALICIÓN ELECTORAL PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA-PSOE/ESQUERDA UNIDA-ESQUERDA GALEGA/OS VERDES DE GALICIA (PSdeG-PSOE/EU-EG/OS VERDES)
1.- María Isabel Salazar BelloPSdeG-PSOE
2.- Francisco Sineiro GarcíaPSdeG-PSOE
3.- Ismael Rego González PSdeG-PSOE
4.- Jorge A. de Vivero PérezOs Verdes
5.- Ricardo Jacinto Varela SánchezPSdeG-PSOE
6.- José Enrique Sampil SánchezPSdeG-PSOE
7.- María Jesús Díaz CaoPSdeG-PSOE
8.- Melchor Roel RivasEU-EG
9.- Manuel Martínez NúñezPSdeG-PSOE
10.- Martín Seco GarcíaPSdeG-PSOE
11.- Margarita Pérez HerráizPSdeG-PSOE
12.- Begoña Vivas BlancoPSdeG-PSOE
13.- Héctor Bello RivasOs Verdes
14.- Rufina Quiroga De ArribaEU-EG
15.- José Miguel Vázquez CalvoPSdeG-PSOE
Suplentes:
1.- José Ángel Rico ÁlvarezPSdeG-PSOE
2.- José Manuel Díaz GrandíoPSdeG-PSOE
3.- María Carmen Basadre VázquezPSdeG-PSOE
4.- Martín Antonio Seco CendánPSdeG-PSOE
5.- Eulogio Pardo GoasPSdeG-PSOE
3.- BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)
1.- Alberte Xullo Rodríguez Feixóo
2.- Emilio López Pérez
3.- Eduardo Gutiérrez Fernández
4.- Mª Tereixa Novo Arrojo
5.- Xosé Manuel Irimia Vázquez
6.- Xosé Manuel Rodríguez Martínez
7.- Xusto Mª Fernández Haro
8.- Mª Alicia Inmaculada Cadarso Palau
9.- Xoán Antón Moreda Pinto
10.- Severino Rodríguez Díaz
11.- Paz Abraira Sobrado
12.- Andrea Gallego Valdeiglesias
13.- Eladio Carpintero González
14.- Pilar Saavedra Codesido
15.- Xan Antón Rodríguez Vázquez
Suplentes:
1.- Xosé Lourido Aguiar
2.- Xosé Lois López Rábade
3.- Xosé Henrique Casanova Sánchez
4.- Mª Tereixa Álvarez Rodríguez
5.- Xesús Bermúdez Vivero
4.- IZQUIERDA UNIDA (IU)
1.- Carlos Dafonte Díez
2.- Orlando Expósito Mariño
3.- Zita Méndez Fernández
4.- Florentino Balado Pachón
5.- José Antonio Rivas González
6.- Julia Hernández Fernández
7.- Teresa Maseda Paz
8.- Carlos Anxo Portomeñe Pérez
9.- Luz María Darriba Magadán
10.- Santos Costa Barroso
11.- Onelia Fernández Seijas
12.- Daniel Rebolo Zás
13.- Gonzalo López González
14.- José Luis Fraga Fernández
15.- Julio Agrelo Trigo
Suplentes:
1.- Xosé Luis Villar Vázquez
2.- Manuel Rodríguez Fernández
3.- Francisco Javier Vilaboa Bruzos
5.- DEMOCRACIA GALEGA
1.- Manuel Núñez Carreira
2.- Jesús Sánchez González
3.- Fernando Rois Rois
4.- Francisco Prado Rodríguez
5.- Adriano Legaspi Fernández
6.- Enrique del Castillo López
7.- José María Barcia Gallo
8.- Manuel Castro Castro
9.- Valentín López Ruíz
10.- Yolanda García Casas
11.- Manuel Ángel Penín Méndez
12.- Antonio Vilariño Rodríguez
13.- Oliva Canda Vivero
14.- Xaime da Pena Ceide
15.- Enrique Álvarez Paredes
Suplentes:
1.- José Luis de la Torre Varela
2.- José Antonio Meilán Valcárcel
3.- José Antonio Morado Abelleira
6.- PARTIDO HUMANISTA (PH)
1.- Manuel García PalmeiroPH
2.- Carlos Maseda RodríguezPH
3.- José Luis Cervera de las LlanderasINDEPENDENTE
4.- Carlos Antonio González LópezPH
5.- Jaime Diego Crespo VázquezPH
6.- Basilia Gabarri VizárragaPH
7.- María Luz Prieto CaamiñaPH
8.- Pedro Bermúdez BorjaPH
9.- José Francisco Caamaño GómezPH
10.- Fernando Gómez FernándezPH
11.- Francisco Gabarri SuárezPH
12.- José Antonio Caamaño AbelendaPH
13.- Antonio Quintela NúñezPH
14.- Mónica Fernández MaceirasPH
15.- Fernando Pasín FrancoPH
Suplentes:
1.- Raquel Borja BorjaPH
2.- María Jesús Bello SoutoPH
3.- José Manuel Bermúdez BorjaPH
7.- FRENTE POPULAR GALEGA (FPG)
1.- Darío Xohán Cabana Yáñez
2.- Xoán Ignacio Gabeiras Pérez
3.- María Luz Galocha Seivane
4.- Manuel López Besteiro
5.- Luis Silva Lago
6.- José Rodríguez Fernández
7.- María Ángeles Galocha Seivane
8.- Manuel Pérez González
9.- Luis Carlos Varela Souto
10.- Ramona Fuentes Arias
11.- Gabriel Trincado del Río
12.- Victorino Ares Prado
13.- María Teónila Rosa Pérez Roig
14.- José Bermúdez Docampo
15.- José Ramón Boo Blanco
Suplentes:
1.- Manuela Rial Sobrino
2.- Enrique José Rey Salmonte
3.- María Mónica Camaño Fandiño
Rubricado e selado
PROVINCIA DE OURENSE
Emilio López Rodríguez, secretario da Xunta Electoral Provincial de Ourense,
CERTIFICA:
Que ó peche do prazo, presentáronse as seguintes listas de candidatos ó Parlamento de Galicia polas distintas formacións políticas:
1.-DEMOCRACIA GALEGA (DG)
1.- Eladio Tesouro RomeroDG
2.- Manuel González Álvarez"
3.- Juan Luis Díaz Pulido "
4.- José Antonio Núñez Domínguez "
5.- Rafael González Rodríguez "
6.- Miguel García Domínguez "
7.- Mª Belén Álvarez Fernández "
8.- José Álvarez Carpintero "
9.- José Álvarez Sotelo "
10.- José Romasanta Blanco "
11.- Olga Barrios Rodríguez "
12.- Mª del Rosario Outeriño Míguez "
13.- Ángel Romasanta Blanco "
14.- José Manuel Otero Marquina "
Suplentes:
1.- Beatriz González Conde "
2.- Antonio de Alonso González "
2.- PARTIDO POPULAR (PP)
1.- Celso Luis Delgado ArcePP
2.- Castor Gago Álvarez "
3.- Daniel Barata Quintas "
4.- Miguel Ángel Santalices Vieira "
5.- Mª Dolores Rodríguez Seijas "
6.- Manuel López Casas "
7.- Roberto Castro García "
8.- Joaquín Manuel Muñoz González "
9.- Luis Rivas Villanueva "
10.- Gregorio Rodríguez Fernández "
11.- Serafín Escudero Centrón "
12.- Manuel Fernández Diz "
13.- Federico José Martinón Sánchez "
14.- José Jaime Fco. Vázquez Iglesias "
Suplentes:
1.- Antonio Fernández Veiga "
2.- Eva García Salgado "
3.- Carlos Castiñeiras Rois "
3.- PARTIDO HUMANISTAS (PH)
1.- Celia Rodríguez RodríguezPH
2.- Mª Asunción Olaya Rodríguez "
3.- Mª Paz Rodríguez Moreno "
4.- Beatriz González Mariño "
5.- Mª Luisa Sánchez Costas "
6.- Rotilio Naya Bozas "
7.- Susana Robles Rodríguez "
8.- Valentín Río Fernández "
9.- Juan Groba González "
10.- Teresa Márquez López "
11.- Mª Jesús Suárez Nogueira "
12.- Clementina Blanco Riveiro "
13.- Mª Teresa Domínguez Márquez "
14.-Mª del Loreto Bermejo Barbazán "
Suplentes:
1.- Francisco Javier Almeida Ponte "
2.- Antonio López López "
3.- Mª Jesús Freiría González "
4.- BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)
1.- Alfredo Suárez CanalBNG
2.- Xosé Henrique Rodríguez Peña "
3.- Xosé Francisco Ferreiro Abelleira "
4.- Concepción Álvarez Martínez "
5.- Xesús Celestino Losada Laxe "
6.- Alberto Blanco Casal "
7.- Ana María Garza Cortiñas "
8.- Francisco Xavier Carreira Sevio "
9.- Xosé Carballido Presas "
10.- Eduardo Gómez Vidal "
11.- María dos Anxos Fernández Veloso "
12.- Cesáreo Borrajo García "
13.- Susana Méndez Rodríguez "
14.- María Mercedes Suárez Pazos "
Suplentes:
1.- Sara Martiña Rodríguez "
2.- Ramón Santiago Bouzas González "
3.- Xosé Sánchez Moreiras "
4.- Xosé Manuel Costas Castro "
5.- Xosé Dobarro Casado "
5.- COALICIÓN ELECTORAL PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA-PSOE/ ESQUERDA UNIDA-ESQUERDA GALEGA/ OS VERDES DE GALICIA (PS de G-PSOE/ EU-EG/ OS VERDES)
1.- Manuel Veiga PomboPSdeG-PSOE
2.- Francisco Javier Casares Mouriño "
3.- María Antonia Álvarez Yáñez "
4.- Eulogio Gavela García "
5.- Francisco Rodríguez Fernández "
6.- Eladio Osorio Castro "
7.- Eva Mª González Fernández "
8.- Antonio Ferreira López "
9.- Francisco José Cougil Hermida "
10.- Jesús Novelle Amorín "
11.- Julio Iglesias Fernández "
12.- Luis Valle Barba "
13.- Marcial Fernández GonzálezOs Verdes
14.- Rafael Serafín Gómez FernándezEU-EG
Suplentes:
1.- Manuel Precedo BarbeitoPSdeG-PSOE
2.- Antonio Fernández Feijoó "
3.- María Jesús Paz Álvarez "
4.- José Carlos Rivera Gil "
5.- Manuel Vidueira Franjo "
6.- IZQUIERDA UNIDA (IU)
1.- Manuel Peña Rey BouzasIU
2.- Alfonso Pazos Bande "
3.- Mitsou Ulrike Muller Hermann "
4.- José Millán Fernández Borque "
5.- Ernesto Atanasio Iglesias "
6.- Ricardo Fernández Cerreda "
7.- Amalia Francisca Novoa Juíz "
8.- Francisco Álvarez Fernández "
9.-Concepción Limia Novoa "
10.- Lino Piñeiro Ramos "
11.- Antonio Payán Martínez "
12.- Alberto Pereira Rodríguez "
13.- Ángel del Palacio Vaquero "
14.- Gerardo San Juan Díez "
Suplentes:
1.- Felisindo López Fernández "
2.- María Isabel Delgado Silva "
3.- Antonio Estévez García "
7.- FRENTE POPULAR GALEGA (FPG)
1.- Xosé Luis Méndez FerrínFPG
2.- María Xesús Pato Díaz "
3.- Laura Mª Fariña Refojos "
4.- Julio José Fernández Alonso "
7.- María del Mar García Graña "
8.- Xurxo Xoán González Conde "
5.- Eduarda Carmen Graña Penedo "
6.- Yolanda Barreiro Fernández "
9.- Cristóbal Otero Monroy "
10.- José Boubeta Camaño "
11.- Lino González Lemos "
12.- Antón Fernández Fernández "
13.- Soledad Santomé Santomé "
14.- Xosé Henrique Fernández Pérez "
Suplentes:
1.- Andrés Hermelo Dacosta "
2.- Jaime Sánchez Vázquez "
E para que conste, expido, asino e selo o presente en Ourense o dezaseis de setembro de mil novecentos noventa e sete.
Rubricado e selado
PROVINCIA DE PONTEVEDRA
María Jesús Prieto Toranzo, secretaria da Xunta Electoral Provincial de Pontevedra,
CERTIFICO:
Que dentro do prazo que establece o artigo 45 da Lei orgánica 5/1985 do 19 de xuño, do réxime electoral xeral, foron presentadas nesta circunscrición electoral de Pontevedra, ás eleccións ó Parlamento de Galicia convocadas por Decreto 225/1995, do 25 de agosto, as seguintes candidaturas:
1.- BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)
1.- Bautista Goyel Álvarez Domínguez
2.- Francisco Trigo Durán
3.- María Olaia Fernández Davila
4.- Mª Salomé do Rosario Álvarez Blanco
5.- Bieito Lobeira Domínguez
6.- Rosa Mª Mercedes Darriba Calviño
7.- Francisco Xabier Alonso Pérez
8.- Francisco Xabier Paz Canalejo
9.- Clara Millán González
10.- Mª Carmen Fidalgo Colmeiro
11.- Xosé Luis Grande Grande
12.- Xoaquín Ánxel Manuel Xosé María de Acosta Beiras
13.- Manuel Xesús Fontán Bouzas
14.- Xosé Ramón Paz Antón
15.- María Esperanza Álvarez Urtaza
16.- Francisco Xabier Míguez Santos
17.- Miguel Anxo Suárez Calvo
18.- Raquel Vizcaya López
19.- Mónica Velasco Pérez
20.- Xoán Xosé Bua Lado
21.- Francisco Martín Chivite Mosquera
22.- María Folgueira Seivane
Suplentes:
1.- Manuel Rico Taboada
2.- Alberte Alonso Pereira
3.- Asunción Veloso Peaguda
4.- Rafael Iglesias Blanco
5.- Marcelino Vidal García
2.- PARTIDO POPULAR (PP)
1.- José Cuíña Crespo
2.- Alberto Durán Núñez
3.- Miguel Domínguez Vaz
4.- Jesús Carlos Palmou Lorenzo
5.- Pablo Crespo Sabarís
6.- Jesús Pérez Varela
7.- Juan María Domingo Pedrosa Vicente
8.- Juan Manuel Casares González
9.- Justo José González Ballesta
10.- Ramón Cortegoso Fernández
11.- José Enrique Sotelo Villar
12.- María del Carmen García Campelo
13.- María Nava Castro Domínguez
14.- Carlos Rodríguez Pablos
15.- María Fernanda Blanco Fernández
16.- Paula Janza Muñiz
17.- Elena Rodríguez Fernández
18.- María Gloria Balboa Álvarez del Manzano
19.- Alejandro Gómez Alonso
20.- Francisco Arturo Pichel Márquez
21.- Carlos Pérez Alonso
22.- Francisco Javier de la Gándara Alonso
Suplentes:
1.- Mª Luz Prieto Fernández
2.- José Antonio Folgada González
3.- Perfecto Rodríguez Muíños
3.- PARTIDO SOCIAL Y DEMOCRÁTICO DE DERECHO (SDD)
1.- Gonzalo L. Fontenla Vázquez
2.- Roberto Rey SerralleINDEPENDENTE
3.- María José Costas Fernández
4.- José Manuel Nieto Ramilo
5.- Mª Teresa Salas Fernández
6.- Santiago Rodríguez Boullón
7.- Miguel Fernández Millán
8.- Jesús Javier González Gómez
9.- Luis Gil Rodríguez
10.- José Manuel González Ayuso
11.- Ramón Manuel Llorente Sanmartín
12.- Mª del Carmen Pérez Berrocal
13.- Juan Carlos Simón Pérez
14.- Rafael Ángel Moral Malga
15.- María Jesús Salas Fernández
16.- Guillermo A. Barreiro Vázquez
17.- Ana Isabel Camison Álvarez
18.- Concepción Millán Rodríguez
19.- Carlos Santiago Ruiz Blanco
20.- Félix Domínguez Durán
21.- José Luis Sesma Jiménez
22.- José María Pérez Domínguez
Suplentes:
1.- Carlos Pazo Lorenzo
2.- Carlos Fernández Millán
3.- Manuela Calzada Miguel
4.- Emérita Veiga Míguez
5.- Ana Belén Rodríguez García
4.- DEMOCRACIA GALEGA (DG)
1.- Manuel Rial López
2.- Fermín Lago Alonso
3.- Daniel Casalderrey Castro
4.- Gumersindo Rivera Martínez
5.- Fernando Corujo García
6.- Manuel San Luis Pampín
7.- María Del Carmen González Araújo
8.- José Ramón Boado Rial
9.- Modesto Comesaña Bouveta
10.- Lucía Vázquez Rubianes
11.- Lourdes Sotelo Vázquez
12.- José Rial López
13.- José Alberto Rodríguez Seoane
14.- María José Hermo Gonzalo
15.- Francisco José Garnelo Fernández
16.- Mari Sol González Iglesias
17.- Nuria García Lorenzo
18.- Jorge Antón Rodríguez
19.- Santiago De Francisco Domínguez
20.- María José Segade Andrade
21.- Miguel Ángel Blanco Castro
22.- José Manuel Domínguez Ventin
Suplentes:
1.- Marta Lourido Suárez
2.- Vicente José García Fernández
3.- Ana Crespo Leyenda
4.- Heriberto Ángel Freijeiro Camuescu
5.- José Álvarez Piñeiro
5.- PARTIDO HUMANISTA (PH)
1.- Manuel Constantino Ayala Méndez
2.- Carmen Silva González
3.- Ana María Silva González
4.- Rosa María Araújo Marcos
5.- Mª Margarita Molares Pérez
6.- Javier Barbero Álvarez
7.- Anibal Rodríguez Campos
8.- Fernando José Docio Freijomil
9.- Mª De Las Mercedes Fortes Costas
10.- Tomás Candeira Cuíñas
11.- José Antonio Groba Presa
12.- Manuel Agustín Fernández DelgadoINDEPENDENTE
13.- Mª Luisa Silva González
14.- Mónica Lois Silva
15.- Juan Manuel Domínguez Márquez
16.- Mª Ángela Gozza Coll
17.- Ana Mª Curty González
18.- Mónica Fernández González
19.- Rogelio Pereira Conde
20.- Álvaro Martín Poti
21.- Julia Del Carmen González Arca
22.- Santiago Domínguez Rodríguez
Suplentes:
1.- Miguel Ángel Millara Veiga
2.- Mª Antonia Pachón Moreno
3.- José Diez Coello
6.- COALICIÓN ELECTORAL PSdeG-PSOE, EU-EG E OS VERDES (PSdeG-PSOE/EU-EG/OS VERDES)
1.- Abel Ramón Caballero Álvarez(PSdeG-PSOE)
2.- María Dolores Villarino Santiago(PSdeG-PSOE)
3.- José Manuel Pazos Varela(EU-EG)
4.- Antonio Louro Goyanes(PSdeG-PSOE)
5.- María Dolores Cabaleiro González(PSdeG-PSOE)
6.- Jesús Manuel Tallón Maceira(PSdeG-PSOE)
7.- Mª Pilar Portas Chazo (PSdeG-PSOE)
8.- Mª Josefa Porteiro García(PSdeG-PSOE)
9.- Roberto Jesús Taboada Rivadulla(PSdeG-PSOE)
10.- Pedro Borrajo Rivas(PSdeG-PSOE)
11.- Carlos Losada López(PSdeG-PSOE)
12.- Mª del Carmen Álvarez Fortes(PSdeG-PSOE)
13.- Encarnación Santos Paredes(PSdeG-PSOE)
14.- José Albino Rodríguez Rodríguez(PSdeG-PSOE)
15.- José Antonio Cacabelos Iglesias(PSdeG-PSOE)
16.- José Armando Cristóbal Fernández Vázquez
(PSdeG-PSOE)
17.- Rogelio Pérez Poza(PSdeG-PSOE)
18.- Mª Consuelo Besada Lores(PSdeG-PSOE)
19.- Manuel Grela Betoret(PSdeG-PSOE)
20.- José Antonio Manuel Rodríguez Taboada
(PSdeG-PSOE)
21.- Mª Isabel Mouriño Armesto(EU-EG)
22.- Mª Nieves García González(Os Verdes)
Suplentes:
1.- Mª Jesusa Escudero Lago(PSdeG-PSOE)
2.- Agustín Fernández González(PSdeG-PSOE)
3.- Modesto Pose Mesura(PSdeG-PSOE)
4.- María Luisa Lesquereux Muñiz(PSdeG-PSOE)
5.- José Vázquez García(PSdeG-PSOE)
7.- IZQUIERDA UNIDA (IU)
1.- Isabel Mato Landeira
2.- Celso Rodríguez Fariñas
3.- Felipe Fajardo Suárez
4.- Jaime Serín Pérez
5.- Emilio Bellas Jiménez
6.- Xosé Chapela González
7.- Ana Mª Enteiro Ameal Guerra
8.- María Belén González Barral
9.- José Antonio Taboada Magdalena
10.- José Román Alonso Santos
11.- Manuel Jorge Fernández Diz
12.- Carmen Becerra Suárez
13.- Juan Alberto Campos Couso
14.- Julio Alonso Rodríguez
15.- Ubaldino Varela Martínez
16.- Luis Ares Valentín
17.- Josefina López González
18.- Concepción Pazo Vidal
19.- Rubén Pérez Correa
20.- Beatriz Rodríguez Martínez
21.- José Manuel Alves Piñeiro
22.- Óscar Villar Suárez
Suplentes:
1.- Julia Varela Domínguez
2.- Maximino Bouzón Bouzón
3.- Antonio Figueroa Pérez
4.- José Antonio Fernández Pérez
5.- Ángel Culebras Pérez
8.- FALANGE GALLEGA DE LAS JONS (FGJONS)
1.- Antonio S. Turpin García
2.- Juan G. Pérez Martin
3.- Jesús Glez Pérez de Alesban
4.- Mª Laura L. Suárez Abalo
5.- Raúl Pozo Collado
6.- Manuel Taibo y Caño
7.- Gabriel A. Pan Crespo
8.- Pedro López Siso
9.- Luis F. López-Amado Anta
10.- Juan Alfonso Oubina
11.- Servando Devesa Mascato
12.- Gumersindo Aragunde García
13.- José M. Abel Expósito
14.- Alfredo Cotera Guerrero
15.- Manuel Castro Iglesias
16.- Mª Mercedes Mosquera Tato
17.- Ramón Suárez Castro
18.- José A. Blanco Barros
19.- Manuel Dacosta Rodríguez
20.- Trinidad Expósito Chantada
21.- Genaro R. González Rey
22.- Ricardo M. Piñeiro Rios
Suplentes:
1.- Constantino Outeda Morales
2.- Ernesto Domínguez Oubiña
3.- Elena Sánchez Moya
9.- FRENTE POPULAR GALEGA (FPG)
1.- Mariano Abalo Costa
2.- José Manuel García Crego
3.- Arturo Estévez Rodríguez
4.- Encarnación Martínez Collazo
5.- Manuel Anxo Camaño Fandiño
6.- José Luis Grajal Davila
7.- Arximiro Blanco Costas
8.- Ramón Fernández Martínez
9.- Nabor González Ventin
10.- Xosé Sánchez Sánchez
11.- María del Carmen Soliño Castro
12.- Ramón González Costas
13.- Martín García Cordeiro
14.- Edelmiro Domínguez Dapena
15.- José Antonio Alves Pastoriza
16.- Anxo Bieito Padin Domínguez
17.- Rafael Martínez Castro
18.- Jesús Rogelio Fernández Iglesias
19.- Silveria Álvarez Barreiro
20.- Anibal Cándido Serodio Costas
21.- Eladio Manuel Ferreira Díaz
22.- Xoán Manuel Ramos Mariño
Suplentes:
1.- Constantino Lago Vargas
2.- Cándido González Herrero
3.- Fernando Fernández Fernández
E para que conste, e para a súa publicación no Diario Oficial de Galicia, estendo o presente que asino en Pontevedra o dezaseis de setembro de mil novecentos noventa e sete.
Rubricado e selado.
97-6988