A Dirección Xeral de Obras Públicas e Transportes, con data do 23 de setembro de 1996, resolveu aprobar unha modificación de tráficos da concesión de servicio público regular permanente de uso xeral de transporte de viaxeiros por estrada entre A Coruña e Vila de Cruces, con anexo: V-7032; XG-406, da titularidade de Gómez de Mesía, S.L., mediante a incorporación ó itinerario concesional dun anexo entre Calzada e Ordes de acordo, entre outras, coas seguintes condicións de prestación do servicio:
I. Itinerarios e puntos de parada.
* Calzada-Ordes, por Guitiriz, Olás (Soutelo), Vilamaior, Peñasco e Instituto de Ordes de 16,8 km de lonxitude.
II. Prohibicións de tráfico.
* De e entre Peñasco e Ordes, puntos intermedios e viceversa.
* De e entre Peñasco e Guitiriz, puntos intermedios e viceversa.
III. Expedicións.
Mesía-Ordes por Calzada, Olás (Soutelo), Vilamior, Instituto de Ordes e Ordes.
* Unha expedición de ida e volta os días lectivos.
Ordes-Mesía.
* Unha expedición de ida os luns e os xoves lectivos.
IV. Tarifas.
* Serán de aplicación as establecidas na concesión V-7032; XG-406.
Santiago de Compostela, 17 de outubro de 1996.
Emilio García Gallego
Director xeral de Obras Públicas e Transportes
9608026