Pola Resolución conxunta do 21 de marzo de 2022 (DOG núm. 79, do 26 de abril) convocouse a fase autonómica do concurso sobre consumo responsable e calidade de vida Consumópolis-17: dálle gústame ao consumo circular e responsable.
Vista a proposta efectuada polo xurado mencionado no artigo 17 da citada resolución, relativa á selección dos traballos presentados segundo os criterios previstos no artigo 18, procede a súa publicación de conformidade con ela. Na súa virtude:
RESOLVEMOS:
Facer pública a relación dos premios concedidos na fase autonómica do concurso sobre consumo responsable e calidade de vida Consumópolis-17: dálle gústame ao consumo circular e responsable, que se relacionan no anexo desta resolución.
Santiago de Compostela, 10 de xuño de 2022
Román Rodríguez González |
Manuel Heredia Pérez |
ANEXO
– Categoría A: 5º e 6º curso de educación primaria.
1º premio:
Centro: CEIP de Lourido.
Localidade: Poio (Pontevedra).
Nome do equipo: Los Compas.
Coordinador: Manuel Fontán Teso.
Código ficha virtual: 8351.
Contía do premio: 1.000 euros.
Compoñentes do equipo:
Marco Eirís Moreno |
María Caldas Moreira |
Pedro da Costa Graña |
Bruno Cores Balea |
Hugo Abilleira Fraga |
2º premio:
Centro: CEIP de Lourido.
Localidade: Poio (Pontevedra).
Nome do equipo: Os Dormidos.
Coordinador: Manuel Fontán Teso.
Código ficha virtual: 8360.
Contía do premio: 600 euros.
Compoñentes do equipo:
María Ferreiro Pérez |
Nicolás Barnadón Viñas |
Nicole Carballeda Mora |
Sonia Cores Bello |
Lorena Casás Pereira |
3º premio:
Centro: CPR Plurilingüe Barreiro.
Localidade: Valadares (Santo André), Vigo (Pontevedra).
Nome do equipo: Teamganador.
Coordinadora: Emma Fernández González.
Código ficha virtual: 8819.
Contía do premio: 300 euros.
Compoñentes do equipo:
Nerea Alonso Alves |
Jessica Pazó Iglesias |
Lucía Dorado Rodríguez |
Hugo Perales Álvarez |
Iker Estévez González |
– Categoría B: 1º e 2º curso de educación secundaria obrigatoria (ESO).
1º premio:
Centro: IES Nosa Señora dos Ollos Grandes.
Localidade: Lugo.
Nome do equipo: Platanocanarias.
Coordinador: Luis Alejandro Bruzos Salgueiro Díaz.
Código ficha virtual: 13858.
Contía do premio: 1.000 euros.
Compoñentes do equipo:
Sabela Prado Pita |
Lucía Martínez Rodríguez |
Andrés Freire Vázquez |
Camila Lozada López |
Uxía López Freire |
2º premio:
Centro: IES As Barxas.
Localidade: Moaña (Pontevedra).
Nome do equipo: Losscorms.
Coordinador: Francisco Nicanor Ventín Figueroa.
Código ficha virtual: 10869.
Contía do premio: 600 euros.
Compoñentes do equipo:
Iago Miranda Magallanes |
Nadia Pérez Iglesias |
Ainara Pereiro Chapela |
Leire Martínez Martínez |
Noa Varela Alján |
3º premio:
Centro: IES As Barxas.
Localidade: Moaña (Pontevedra).
Nome do equipo: Equipochipirón.
Coordinador: Francisco Nicanor Ventín Figueroa.
Código ficha virtual: 10767.
Contía do premio: 300 euros.
Compoñentes do equipo:
Xabier Riobó Costa |
Inés Suárez Fernández |
Sabela Pena García |
Mateo Rosales Carballo |
Andrés López Rocha |
– Categoría C: 3º e 4º curso de educación secundaria obrigatoria (ESO) e FP básica.
1º premio:
Centro: IES Luís Seoane.
Localidade: Pontevedra.
Nome do equipo: Cachopos.
Coordinadora: Desiré Rodríguez Rodríguez.
Código ficha virtual: 11816.
Contía do premio: 1.000 euros.
Compoñentes do equipo:
Lorena Molina Fernández |
Rubén Moldes Abilleira |
Ariana Rodríguez Rey |
Uxía Cerdeira Pérez |
Miguel Fernández Folgoso |
2º premio:
Centro: IES Lamas de Abade.
Localidade: Santiago de Compostela (A Coruña).
Nome do equipo: Noname.
Coordinador: José Miguel Besada Porto.
Código ficha virtual: 8732.
Contía do premio: 600 euros.
Compoñentes do equipo:
Lucía Tejo Aldrey |
Iker Xabier Codesido Rendo |
Alexia Fírvida González |
Guillermo Baluja López |
José Manuel Meijide Fernández |
3º premio:
Centro: IES Nosa Señora dos Ollos Grandes.
Localidade: Lugo.
Nome do equipo: Boaonda.
Coordinadora: María Mar Neira González.
Código ficha virtual: 10285.
Contía do premio: 300 euros.
Compoñentes do equipo:
Adrián Couso Ouro |
Carlota Díaz Losada |
Esteban García López |
Estela Díaz Graña |
Rodrigo Armesto Díaz |