En cumprimento do sinalado na base común 5 da Orde do 28 de febreiro de 2003 (DOG do 14 de marzo), pola que se convocaban procedementos selectivos de ingreso e acceso ós corpos de profesores de ensino secundario, profesores de escolas oficiais de idiomas, profesores de música e artes escénicas e profesores técnicos de formación profesional, esta dirección xeral
RESOLVE:
Primeiro.-Nomea-los tribunais que deberán xulga-los procedementos selectivos de ingreso e acceso ós corpos de profesores de ensino secundario, profesores de escolas oficiais de idiomas, profesores de música e artes escénicas e profesores técnicos de formación profesional nos anexos I, II, III e IV desta resolución.
Segundo.-As localidades de actuación dos citados tribunais faranse públicas na resolución desta dirección xeral na que cada tribunal anunciará a hora e o lugar do acto de presentación, celebración das probas de coñecemento de lingua castelá, se é o caso, coñecemento de lingua galega e primeira parte da proba.
Terceiro.-Quedan autorizadas as comisións de servicios dos membros dos tribunais que necesiten desprazarse da súa residencia oficial para o exercicio de tal función, tendo dereito a percibi-las axudas de custos e gastos de viaxes de acordo coa lexislación vixente. Os medios de locomoción usados serán calquera dos previstos no Decreto 144/2001, do 7 de xuño, debendo entenderse que queda expresamente autorizado o uso de vehículos propios, de acordo co citado decreto.
Santiago de Compostela, 20 de maio de 2003.
Severino Somoza Gómez
Director xeral de Persoal
ANEXO I
PROFESORES DE ENSINO SECUNDARIO
* Disciplina: filosofía.-Tribunal titular único:
Presidente: Prol Cid, Constantino.
Vocais:
Castelao Mejuto, María Carmen.
Fuentes Laino, Nicanor.
López Mateos, Isidoro.
Trillo Leis, María del Socorro.-Tribunal suplente único:
Presidente: Izaguirre Cahue, Miguel Ángel.
Vocais:
Castro García, Cándido.
Gándara Arjomil, Mª Isabel.
López Prada, Fernando.
Trillo Varela, Constantino.
* Disciplina: lingua castelá e literatura.-Tribunal titular nº 1:
Presidente: Freire Llamas, Constantino.
Vocais:
Álvarez Madarnas, Dolores.
Bruzos Lama, Olga María.
Díaz Faraldo, Ana María.
Fernández Rodríguez, Manuel.-Tribunal suplente nº 1:
Presidente: Caso Pita, Luisa.
Vocais:
Álvarez Montero, Pilar.
Budiño Fojo, Esther.
Díaz Ferreiros, Juan José.
Fernández Sánchez, María Jesús.-Tribunal titular nº 2:
Presidente: Rodríguez Gandoy, Eladio.
Vocais:
García Moya, Andrés.
Herrero Figueroa, Mª Carmen.
López López, Ana María.
Miramontes Nieto, Isabel.-Tribunal suplente nº 2:
Presidente: Guerreira Fernández, Carlos.
Vocais:
García Pardo, Ana María.
Herrero Sinovas, María Belén.
López López, Irene.
Miramontes Otero, María Jesús.
-Tribunal titular nº 3:
Presidente: Bartolomé Benito, Fernando.
Vocais:
Paris Fraga, María Dolores.
Quintás García, María Mar.
Sandino Carreño, María Ángeles.
Tenreiro Moreira, Mª Carmen.-Tribunal suplente nº 3:
Presidenta: Díaz Chao, María Ángeles.
Vocais:
Parreño Pena, María Isabel.
Quintela Míguez, María Teresa.
Sanjuan Barcelona, Alicia Josefa.
Tesouro Franqueira, María Pilar.
* Disciplina: física e química.-Tribunal titular nº 1:
Presidente: Hermida López, Agustín.
Vocais:
Alonso Pérez, Dolores.
Castro Fernández, Alejo.
Fernández Graña, Cruz.
García Palmou, María Luisa.-Tribunal suplente nº 1:
Presidenta: Otero Fernández, María Pilar.
Vocais:
Alonso Quevedo, José Carlos.
Castro Fragueiro, Mª Angeles.
Fernández Martínez, José María.
García Parada, Eduardo.-Tribunal titular nº 2:
Presidenta: Gómez Doval, María Ángela.
Vocais:
Neira Suárez, Mª Consuelo.
Pías García, Luis E.
Rodríguez Taboada, Luis Gustavo.
Suárez Cainzos, Margarita.-Tribunal suplente nº 2:
Presidente: Alonso Mougán, Manuel.
Vocais:
Nespereira Iglesias, Rosa.
Picanes Mosquera, Enrique.
Rojo Jimeno, Almudena.
Suárez Debén, Mercedes.
* Disciplina: francés.-Tribunal titular único:
Presidente: Lamas Fernández, Juan José.
Vocais:
Armental Gude, Carmen.
Estévez Babarro, Cristina.
Pensado Castiñeiras, Luisa Fernanda.
Viña Real, Pilar.-Tribunal suplente único:
Presidenta: Ulloa González, María Teresa.
Vocais:
Bahillo Fernández, María Jesús.
Fachal Rodríguez, Cecilia Milagros.
Pensado Figueiras, Jesús.
Vivero Pérez, Mª Elia.
* Disciplina: música.-Tribunal titular nº 1:
Presidente: González Álvarez, José M.
Vocais:
Abeledo Santos, Ana Belén.
Bermúdez Guerreiro, María Luz.
Conde Conde, Modesto Javier.
Fernández-Albalat y Garci, Antonio.-Tribunal suplente nº 1:
Presidenta: Moreiras Plaza, Amalia.
Vocais:
Abreu Fernández, Fernando.
Blanco Lamosa, M. Pilar.
Cordero Hernández, María Ángeles.
Díaz Valdés, Miguel Ángel.-Tribunal titular nº 2:
Presidente: Calzada García, Javier.
Vocais:
García Caballero, María José.
Guede García, Publio.
Lozano Martínez, M. Mercedes.
Mosquera Lavado, Benjamín.-Tribunal suplente nº 2:
Presidenta: Lozano Martínez, María Mercedes.
Vocais:
García de la Fuente, Beatriz.
Guerra Peinado, Margarita.
Málaga Gil, Álvaro.
Naya Lema, Javier.-Tribunal titular nº 3:
Presidente: Rumbao Requejo, Juan José.
Vocais:
Pereiro Raposo, Mª Isabel.
Quintas Álvarez, Julia.
Sarmiento Marqués, Mª Carmen.
Veiga Sertal, Paula.-Tribunal suplente nº 3:
Presidenta: Rodríguez González, Blanca María.
Vocais:
Pérez Berna, Juan.
Ramírez Jorquera, Teodosio Francisco.
Seara Fernández, María del Mar.
Vélez Pérez, María Carmen.
* Disciplina: tecnoloxía.-Tribunal titular nº 1:
Presidenta: Pérez Santiago, Rosa.
Vocais:
Álvarez García, Juan Antonio.
Codesido García, Juan Carlos.
Dopico Álvarez, Avelino.
Fraga Rodríguez, Esther.-Tribunal suplente nº 1:
Presidente: Sequeiro Mayo, Manuel.
Vocais:
Álvarez Parada, Manuel.
Blanco Guimarey, José Manuel.
Dorrego Lobón, Jaime.
Fraga Rodríguez, María Mónica.-Tribunal titular nº 2:
Presidente: González González, Alfonso.
Vocais:
Hermida Galán, Patricia.
López Cela, Ana María.
Malvar Cortizo, Antonio Fernando.
Ogando González, Francisco Javier.
-Tribunal suplente nº 2:
Presidente: Acción Lamas, Ángel.
Vocais:
Freire Currais, Natalia.
López Dafonte, María Elena.
Martín Iglesias, José Luis.
Ogando Hermida, José David.-Tribunal titular nº 3:
Presidente: Palmeiro Díaz, José M.
Vocais:
Piñeiro Mejuto, Fátima.
Rey Bello, Manuel.
Torres Bua, Manuel.
Vázquez Sánchez, Jesús Manuel.-Tribunal suplente nº 3:
Presidente: Carneiro Varela, Manuel.
Vocais:
Piñón Rodríguez, Juan Vicente.
Rey Rodeiro, María Rocío.
Rodríguez Soler, Pablo Alexis.
Vázquez Vázquez, Fernando.
* Disciplina: informática.-Tribunal titular nº 1:
Presidenta: Amoedo Barciela, Elisa I.
Vocais:
Álvarez Calvo, Carlos.
Boullosa Martínez, Santiago.
Galán Pardo, José Carlos.
Iglesias Cañedo, José Felipe.-Tribunal suplente nº 1:
Presidenta: Castiñeira Fernández, Cristina.
Vocais:
Álvarez Fernández, Francisco Javier.
Cabañas Olmo, Enrique.
Gamallo Torres, Rosa María.
Linares Otero, María Clara.-Tribunal titular nº 2:
Presidenta: Fissgus Kappert, Ángela.
Vocais:
Martínez de Cestafe Ochoa, Vicente.
Paredes Cereijo, Mª Dolores.
Rodríguez Méndez, José Miguel.
Villasenín Ramos, Mabel Haydee.-Tribunal suplente nº 2:
Presidente: Sobral Crespo, Francisco.
Vocais:
Míguez Novoa, Manuel.
Pascual Vázquez, Víctor Alfredo.
Rodríguez Patiño, Enrique.
Zárate Donayo, María Carmen.
* Disciplina: organización e proxectos de fabricación mecánica.-Tribunal titular único:
Presidente: López Gato, Antonio.
Vocais:
Álvarez Bouza, Antonio.
Fernández Garcia, José Antonio.
López Calvo, Mª Remedios.
Rego Maragoto, José Francisco.-Tribunal suplente único:
Presidente: Fernández Noceda, José.
Vocais:
Álvarez-Ude de la Torre, José.
García Fanego, Evaristo.
López Casal, José Ramiro.
Ribera Parente, Avelino.
* Disciplina: procesos de producción agraria.-Tribunal titular único:
Presidente: Iglesias Varela, Gonzalo.
Vocales.
Ares Portela, María Sela.
Gómez Gómez, José Ramón.
López Marcos, María Carmen.
Noya Rial, Juan Carlos:-Tribunal suplente único:
Presidente: Álvarez Barbeito, Ramón.
Vocais:
Álvarez Alonso, María Sara.
López Iglesias, Ricardo.
Loza Cotarelo, Marcelino.
Pedrosa Fraga, Luis Enrique.
* Disciplina: procesos en medios de comunicación.-Tribunal titular único:
Presidente: Porral Mato, Rodrigo.
Vocais:
Oro Claro, Carlos Luis.
Rial Muñoz, Manuel.
Cordero Gómez, Ángel.
Romero Barciela, María Isabel.
* Disciplina: procesos e productos de madeira e moble.-Tribunal titular único:
Presidente: de la Torre Campos, Manuel.
Vocais:
de la Torre Campos, Manuel.
Gago Zapata, José Manuel.
Roca Gantes, Juan José.
Ledo Araujo, Serafín A.
Gómez Cortés, Hernán.
ANEXO II
PROFESORES DE ESCOLAS OFICIAIS DE IDIOMAS
* Disciplina: alemán.-Tribunal titular único:
Presidente: Porta Docal, Juan Alfonso.
Vocais:
Álvarez Jorge, María Esther.
González Carriego, Alejandro.
Oubiña Parracho, Encarnación.
Rincón Rodríguez, Isabel.-Tribunal suplente único:
Presidenta: Barreiro García, María del Carmen.
Vocais:
Ares Fontela, Marta.
Manteiga Pedreira, Ana Belén.
Pose Santos, Francisco Javier.
Suárez Sánchez, Mª Mónica.
* Disciplina: francés.-Tribunal titular único:
Presidenta: Maciñeiras Montero, Carmen.
Vocais:
Campos Rivera, María Jesús.
Dacal Redondo, Susete María.
Regueiro Rodríguez, María José.
Valles Iglesias, Ángela.-Tribunal suplente único:
Presidenta: Lorenzo Rego, Engracia.
Vocais:
Carro Armesto, Concepción.
de Frutos Desarmenien, Chantal.
Rodríguez-Somoza Zas, Isabel.
Vázquez Pis, Juan Ramón.
* Disciplina: inglés.-Tribunal titular nº 1:
Presidente: Varela Vázquez, Juan Carlos.
Vocais:
Alisedo Goikoa, Almudena.
Barbadillo Marán, Concepción.
Carbón Rioboo, María Soledad.
Constenla Bergueiro, Gonzalo.-Tribunal suplente nº 1:
Presidente: Fernández Cortizas, Fernando.
Vocais:
Alonso Varela, Ana María.
Barciela Garrido, Santiago.
Cerviño Parapar, María Dolores.
Cuesta Pastor Cristina.-Tribunal titular nº 2:
Presidenta: de Arteza Montero, Rosa Gloria.
Vocais:
Fernández-Mantells Fernández, María José.
Galán Suárez, Juan Manuel.
Garnelo Merayo, Ana Isabel.
Goyanes Galloso, José.-Tribunal suplente nº 2:
Presidenta: Iglesias Costa, Teresa.
Vocais:
Fernández de Sanmamed, Luciano.
Gárate Castro, Alejandro.
Gómez Posse, Sofía.
Heras Granaglia, Isabel de las.-Tribunal titular nº 3:
Presidente: García Díez, Francisco.
Vocais:
Lucas Domínguez, Pilar.
Meijide Rico, María Belén.
Pego Granja, María Teresa.
Rama Insua, María Natividad.-Tribunal suplente nº 3:
Presidenta: Acuña Calvo, María Jesús.
Vocais:
Martínez Moar, Paula.
Mosquera Garea, Mª del Pilar.
Peña Otero, Rosa María.
Ramos Chouza Manuel.-Tribunal titular nº 4:
Presidenta: Casielles Iglesias, Nancy.
Vocais:
Rodríguez Otero, Miguel Ángel.
Saez Parga, María Carmen.
Turnes Pampín, Liliam.
Veiga Lendoiro, María Pilar.-Tribunal suplente nº 4:
Presidenta: González Ciprián, Angélica.
Vocais:
Rodríguez Rodríguez, Beatriz Mª.
Salanova Sarmiento, Mª Isabel.
Sánchez Vázquez, Mª Luisa.
Viña Cervero, Mª del Mar.
* Disciplina: italiano.-Tribunal titular único:
Presidente: Alonso Alberti, Paloma.
Vocais:
Moro Valeni, Carla.
Pernas Sabio, María Teresa.
Jiménez Moreno, María Sonsoles.
Suárez Moreno, Begoña.
* Disciplina: portugués.-Tribunal titular único:
Presidente: Hermida García, Modesto.
Vocais:
Capón Sánchez, Silvia.
Cupeiro Frade, Miguel.
Martínez Soler, Dionisio.
Valerio Arias, Paulo Manuel.
ANEXO III
PROFESORES DE MÚSICA E ARTES ESCÉNICAS
* Disciplina: acordeón.-Tribunal titular único:
Presidente: Fraga Traba, Fernando.
Vocais:
Llarramendi Vidal, Miren Elixebel.
Alberdi Alzaga, Iñaqui.
Algora Aguilar, Esteban.
Vila Alonso, Alberto.
* Disciplinas: clarinete, fagot e oboe.-Tribunal titular único:
Presidente: Pérez Rodríguez, Francisco.
Vocais:
Coello Rodríguez, Jesús.
Vaquero Baquero Esteban.
Noche García, Roberto Carlos.
Navarro Aguilera, Diego.-Tribunal suplente único:
Presidente: Pérez Planells, José Vicente.
Vocais:
Vaquero Baquero, Ismael.
Valverde Corrales, Esteban.
* Disciplina: contrabaixo e violonchelo.-Tribunal titular único:
Presidenta: Tavira Fernández, María Josefa.
Vocais:
Gil Agero, José Javier.
Villar del Saz Pardo, Juan Carlos.
Landriscini Marín, Carolina.
Almarza Esparza, Juan Antonio.-Tribunal suplente único:
Presidente: Arenas Villarroel, Fernando.
Vocais:
Monrabal García, David.
Portela Rodríguez, Antonio.
Figueroa Lorenzo, María Isabel.
Groba Otero, Clara.
* Disciplinas: viola e violín.-Tribunal titular único:
Presidenta: Avalos Irañeta, Ana Isabel.
Vocais:
Abril Bausela, María Isabel.
Muñiz Bascón, Luis Magín.
Cedrón Fernández, Javier.
Vega Pérez, María Rosa de la.-Tribunal suplente único:
Presidenta: Quintillán Núñez, Laura.
Vocais:
Forcada Delgado, Claudio.
Vélez Pérez, Marta.
* Disciplinas: trombón, trompa, trompeta e tuba.-Tribunal titular único:
Presidente: Nogueroles Bermúdez, Eduardo.
Vocales.
Vales González, Andrés.
Morales Monteagudo, Feliciano.
Bernat Alcaide, Juan Bautista.
Simeo Máñez, José.
* Disciplina: frauta travesa.-Tribunal titular único:
Presidente: Concheiro Guerrico, César.
Vocais:
Concheiro Sánchez, Noemí.
Raña Barreiro, Fernando.
Cabo Messeguer, Julio Ángel.
Núñez Deza, Carlos.
* Disciplina: fundamentos de composición.-Tribunal titular único:
Presidente: Cambeiro Alis, Carlos Manuel.
Vocais:
Seoane Blanco, Mario.
Atela Cueto, José Eladio.
López Pan, Fernando Ramón.
Varela Sanjurjo, Manuel Andrés.
* Disciplina: guitarra.-Tribunal titular único:
Presidente: Camacho Muelas, Tomás.
Vocais:
Dapena González, José M.
Fernández Ibuzquiza, Fernando.
González González, José Román.
Rocha Álvarez, Antonio.-Tribunal suplente único:
Presidente: García Alonso, Rodolfo.
Vocais:
Díaz Fuentes, Marcos.
García Alonso, Rodolfo.
González Míguens, Juan.
Camacho Muelas, Tomás.
* Disciplina: historia da música.-Tribunal titular único:
Presidente: Relova Quinteiro, Roberto Francisco.
Vocais:
Barciela Varela, Baldomero.
Gutiérrez Viloria, Teresa.
López Fariña, Miguel Ángel.
Leiva Piñeiro, Asterio.
* Disciplina: percusión.-Tribunal titular único:
Presidente: Castro Roig, Carlos.
Vocais:
Gómez Arias, Javier Ángel.
Vázquez Rodríguez, Marcos Manuel.
Ventoso Fernández, Diego.
Cid Castro, María José.
* Disciplina: linguaxe musical.-Tribunal titular único:
Presidenta: Moscoso Vázquez, Elisa.
Vocais:
Cancio González, Pilar.
Morán Viera, Ana Rosa.
Núñez Vallejo, María Victoria.
Salgueiro Núñez, María Nieves.-Tribunal suplente único:
Presidente: Vara García, Juan.
Vocais:
Coello Mo, Begoña.
Estévez Diéguez, María Isabel.
Patiño Cobas, Fátima.
Soto Viso, Margarita Mónica.
* Disciplina: piano.-Tribunal titular nº 1:
Presidente: Ferreño López, Pablo Juan.
Vocais:
Alonso Álvarez, Manuel.
Castro Vázquez, Julio.
García Barcia, Rosa María.
Llor Cerdán, Isabel del Carmen.-Tribunal suplente nº 1:
Presidente: Estarque Vila, Josefa.
Vocales:
Amoedo Portela, Alejo.
Costas Vázquez, Julia.
García Lomba, María Cristina.
López Herreros, Enrique.-Tribunal titular nº 2:
Presidenta: Lamas Vázquez, Natalia.
Vocais:
Olivar Roldán, Cristina.
Pérez Muras, Constantino.
Valles Cayuela, María Jesús.
Vilas Alonso, Alberto.-Tribunal suplente nº 2:
Presidente: Goberna Fernández, Enrique.
Vocais:
Ortíz Rey, Severino Manuel.
Rodríguez Boado, Cristina María.
Segura González, Elena.
Yáñez Carballeira, José Manuel.
ANEXO IV
PROFESORES TÉCNICOS DE FORMACIÓN PROFESIONAL
* Disciplina: cociña e pastelería.-Tribunal titular único:
Presidente: Liste Otero, Jesús.
Vocais:
Couce Feal, Juan Francisco.
López Brea, Manuel.
Quián Casal, Elena.
Rubido Freire, Jesús.-Tribunal suplente único:
Presidente: Brantuas Canay, Rafael.
Vocais:
Crespo González, Santiago.
Lorenzo Esmerodes, Amador Camilo.
Quintáns Couselo, José Manuel.
Sánchez Facorro, Ángel M.
* Disciplina: fabricación e instalación de carpintería e moble.-Tribunal titular único:
Presidente: Couso Boullosa, Gumersindo.
Vocais:
Cortizo Blanco, José.
Mesías González, Manuel Alberto.
Rivas Conejo, Roberto.
Vidal Martínez, José.
Gómez Cortés, Hernán.-Tribunal suplente único:
Presidente: Rodríguez Domínguez, José Benito.
Vocais:
Cortizo Blanco, Vicente.
Míguez Santos, José Manuel.
Rodríguez Cendán, Juan Fco.
Yáñez Pérez, José Dionisio.
* Disciplina: mantemento de vehículos.-Tribunal titular único:
Presidente: Cal Ansede, Francisco.
Vocais:
Carro Breijo, Pedro.
García Bernárdez, José Manuel.
Ínsua Janza, Manuel.
Sixto Iglesia, Manuel.-Tribunal suplente único:
Presidente: Fuentes Rebón, Manuel.
Vocais:
Casalderrey Sanmartín, José Manuel.
García Cotón, José Manuel.
Liñares Añón, José Antonio.
Somoza Salgado, José Luis.
* Disciplina: soldadura.-Tribunal titular único:
Presidente: Santiago Fernández, Avelino.
Vocais:
Brito Alonso, José Antonio.
Chans Martínez, Jesús Benito.
López Neira, José Francisco.
Sánchez Barral, Eloy.-Tribunal suplente único:
Presidente: Carreira Díaz, Fco. Javier.
Vocais:
Bueno Díaz, José.
Chao Míguez, Ángel.
López Ramos, José I.
Sánchez Naya, Francisco Javier.
* Disciplina: técnicas e procedementos de imaxe e son.-Tribunal titular único:
Presidente: Rodríguez Cañas, Ángel.
Vocales: Arias Mourín, Carlos.
Canada Michel Roger F.
Pérez París, José Antonio.
Romero Sánchez, Ignacio María.