A Orde do 4 de xullo de 2002 (DOG do 18 de xullo) establece o procedemento para a concesión de axudas económicas para o curso 2002-2003 a unidades que escolaricen alumnos de educación infantil de 4 ou 5 anos en centros docentes privados.
Vistos os informes emitidos polas correspondentes comisións provinciais e tendo en conta o punto décimo primeiro da referida Orde do 4 de xullo de 2002, esta dirección xeral
DISPÓN:
Primeiro.-Resolver provisionalmente a convocatoria de axudas económicas para o curso 2002-2003, concedendo as que se indican no anexo da presente resolución.
Segundo.-Os titulares dos centros que figuran no anexo desta resolución remitiranlle ó Servicio de Inspección da delegación provincial correspondente, entre o 12 e o 27 de setembro de 2002, certificación do número de alumnos definitivamente escolarizados en cada unha das unidades subvencionadas. O Servicio de Inspección, feitas as oportunas comprobacións, remitiralle, antes do 10 de outubro de 2002 e xunto co seu informe, á Dirección Xeral de Centros e Inspección Educativa a devandita certificación.
Os anteditos centros deberán acreditar, ante a Dirección Xeral de Centros e Inspección Educativa, antes do 15 de outubro de 2002, que se atopan ó día das súas obrigas tributarias estatais e autonómicas e da Seguridade Social.
Terceiro.-Á vista das certificacións e dos informes sinalados no punto anterior, esta dirección xeral formularalle ó conselleiro de Educación e Ordenación Universitaria a proposta de resolución definitiva que, unha vez aprobada, se publicará no Diario Oficial de Galicia.
Cuarto.-Contra esta resolución cabe interpoñer recurso de alzada, ante o conselleiro de Educación e Ordenación Universitaria, no prazo dun mes contado a partir do día seguinte ó da súa publicación no Diario Oficial de Galicia.
Santiago de Compostela, 30 de agosto de 2002.
Alberto González Armesto
Director xeral de Centros e Inspección Educativa
ANEXO
Provincia: A Coruña.
Nº Nome do centro Localidade Concello Unidades
1 Calasanz Femenino A Coruña A Coruña 4
2 Calasanz-PP. Escolapios A Coruña A Coruña 6
Nº Nome do centro Localidade Concello Unidades
3 Cid A Coruña A Coruña 1
4 Compañía de María A Coruña A Coruña 6
5 Esclavas del Sagrado Corazón A Coruña A Coruña 4
6 Fogar de Santa Margarida A Coruña A Coruña 6
7 Hijas de Jesús A Coruña A Coruña 8
8 Karbo A Coruña A Coruña 2
9 La Grande Obra de Atocha A Coruña A Coruña 6
10 Liceo La Paz A Coruña A Coruña 9
11 Padres Franciscanos A Coruña A Coruña 2
12 Sagrado Corazón A Coruña A Coruña 4
13 Santa María del Mar A Coruña A Coruña 6
14 Santo Domingo A Coruña A Coruña 3
15 Nuestra Señora del Rosario Arzúa Arzúa 1
16 Nuestra Señora del Carmen Betanzos Betanzos 2
17 Sagrada Familia Escarabote Boiro 1
18 Leus Carballo Carballo 2
19 Manuela Rial Mouzo Cee Cee 4
20 Montespiño Culleredo Culleredo 2
21 A Ponte Pasaxe Fonteculler Culleredo 2
22 Rías Altas Rutis Culleredo 2
23 Jorge Juan Perlío Fene 2
24 Belén Ferrol Ferrol 2
25 Compañía de María Ferrol Ferrol 4
26 Cristo Rey Ferrol Ferrol 4
27 Jesús Maestro Ferrol Ferrol 2
28 La Salle Ferrol Ferrol 2
29 Ludy Ferrol Ferrol 2
30 Sagrado Corazón Ferrol Ferrol 4
31 San Rosendo Ferrol Ferrol 1
32 Santa Juana de Lestonnac Ferrol Ferrol 3
33 Tirso de Molina Ferrol Ferrol 2
34 Valle Inclán I Ferrol Ferrol 2
35 Nuestra Señora del Carmen Fisterra Fisterra 2
36 Loyola Mugardos Mugardos 1
37 Santiago Apóstol A Gándara Narón 2
38 Ayala A Solana Narón 1
39 Jaime Balmes Noia Noia 3
40 María Assumpta Noia Noia 3
41 Hijas de Cristo Rey O Carballo Oleiros 6
42 Luis Vives Pontedeume Pontedeume 1
43 San José Pontedeume Pontedeume 2
44 Sagrado Corazón de Jesús Castiñeiras Ribeira 2
45 La Milagrosa Josefa Sobrido Oleiros Ribeira 2
46 Bayón Ribeira Ribeira 2
47 Esther Ribeira Ribeira 1
48 Galaxia Ribeira Ribeira 2
49 Nuestra Señora Inmaculada Santa Comba Santa Comba 1
50 Casa del Niño Santiago de C. Santiago de C. 2
51 Compañía de María Santiago de C. Santiago de C. 4
52 Divino Maestro Santiago de C. Santiago de C. 2/1
53 Juventud Santiago de C. Santiago de C. 1
54 La Inmaculada Santiago de C. Santiago de C. 2
55 La Milagrosa Santiago de C. Santiago de C. 2
56 La Salle Santiago de C. Santiago de C. 6
57 Nuestra Señora de los Remedios Santiago de C. Santiago de C. 4
58 Raiola Santiago de C. Santiago de C. 1
59 San Francisco Javier Santiago de C. Santiago de C. 1
60 San Jorge Santiago de C. Santiago de C. 2
61 San José de Cluny Santiago de C. Santiago de C. 4
62 San Pelayo Santiago de C. Santiago de C. 1
63 Vilas Alborada Santiago de C. Santiago de C. 2
Provincia: Lugo.
Nº Nome do centro Localidade Concello Unidades
1 Martínez Otero Foz Foz 1
2 Nuestra Señora del Pilar Foz Foz 2
3 Cervantes Lugo Lugo 2
Nº Nome do centro Localidade Concello Unidades
4 Divina Pastora Lugo Lugo 4
5 Divino Maestro Lugo Lugo 2/1
6 La Inmaculada Lugo Lugo 4
7 La Milagrosa Lugo Lugo 2
8 María Auxiliadora Lugo Lugo 4
9 Padres Franciscanos Lugo Lugo 4
10 San José Lugo Lugo 4
11 Divina Pastora Monforte de L. Monforte de L. 2
12 Ferroviario Monforte de L. Monforte de L. 2
13 Padres Escolapios Monforte de L. Monforte de L. 2
14 Sagrado Corazón de Jesús Ribadeo Ribadeo 3
15 La Merced Sarria Sarria 1
16 Nuestra Señora de la Asunción Sarria Sarria 2
17 Landro-Viveiro Viveiro Viveiro 1
Provincia: Ourense.
Nº Nome do centro Localidade Concello Unidades
1 Pablo VI-Fátima A Rúa A Rúa 2
2 Luis Vives Barbadás Barbadás 4
3 Sagrado Corazón Celanova Celanova 2
4 Virgen Milagrosa Maceda Maceda 1
5 Divina Pastora O Barco de V. O Barco de V. 4
6 Sagrado Corazón O Carballiño O Carballiño 2
7 Vila Do Arenteiro Corzos O Carballiño 2
8 Cardenal Cisneros Ourense Ourense 1
9 Concepción Arenal Ourense Ourense 4
10 Divina Pastora Ourense Ourense 4
11 Divino Maestro Ourense Ourense 2
12 La Purísima Ourense Ourense 2
13 Padre Feijoo Zorelle Ourense Ourense 2
14 San José Ourense Ourense 4
15 San Pío X Ourense Ourense 2
16 Santa María Ourense Ourense 4
17 Santa Teresa de Jesús Ourense Ourense 4
18 Santo Ángel Ourense Ourense 4
19 María Inmaculada Verín Verín 4
Provincia: Pontevedra.
Nº Nome do centro Localidade Concello Unidades
1 Nuestra Señora de Lourdes A Estrada A Estrada 2
2 Padres Somascos A Guarda A Guarda 2
3 San José A Guarda A Guarda 2
4 Virgen Milagrosa Bueu Bueu 2
5 La Encarnación Caldas de Reis Caldas de Reis 2
6 San Fermín Caldas de Reis Caldas de Reis 2
7 Sagrada Familia Aldán Cangas 2
8 Casa de la Virgen Cangas Cangas 2
9 Compañía de María Cimadevila Cangas 4
10 Eduardo Pondal Darbo Cangas 2
11 San José O Telleiro Gondomar 2
12 Sonrisas y Lágrimas A Illa de Arousa A Illa de Arousa 4
13 Sagrado Corazón Lalín Lalín 4
14 La Inmaculada Marín Marín 4
15 San Narciso Marín Marín 2
16 Lar Puxeiros Mos 3
17 Estudio Chandebrito Nigrán 2
18 Ángel de la Guarda Priegue Nigrán 2
19 Hermanos Quiroga Rodríguez O Porriño O Porriño 2
20 Santo Tomás O Porriño O Porriño 2
21 La Inmaculada Ponteareas Ponteareas 2
22 Santiago Apóstol Ponteareas Ponteareas 2
23 Sagrado Corazón de Jesús Os Praceres Pontevedra 4
24 Calasancio Pontevedra Pontevedra 4
Nº Nome do centro Localidade Concello Unidades
25 Nuestra Señora de los Dolores Pontevedra Pontevedra 4
26 Sagrado Corazón de Jesús Pontevedra Pontevedra 4
27 San José Pontevedra Pontevedra 1
28 Vigo Rande Redondela 1
29 Abrente Portonovo Sanxenxo 2
30 María Inmaculada Silleda Silleda 2
31 Santiago Apóstol Arcade Soutomaior 3
32 La Milagrosa Tui Tui 2
33 Amor de Dios Alcabre Vigo 6
34 Divino Salvador Coruxo Vigo 4
35 Santa Vedruna A Igrexa Vigo 1
36 Escuelas Nieto Lavadores Vigo 1
37 Andersen Augalonga Valadares Vigo 2
38 Alba Vigo Vigo 4
39 Alborada Vigo Vigo 2
40 Apóstol Santiago Vigo Vigo 4
41 Atalaya Vigo Vigo 2
42 Atalaya Cantabria Vigo Vigo 1
43 Atlántida Vigo Vigo 2
44 Barreiro Vigo Vigo 2
45 Bouza Brey Vigo Vigo 2
46 Breogán Vigo Vigo 1
47 Compañía de María Vigo Vigo 4
48 El Castro Vigo Vigo 2
49 El Pilar Vigo Vigo 4
50 Labor Vigo Vigo 2
51 Las Acacias Vigo Vigo 2
52 Los Olivos Vigo Vigo 1
53 Losada Vigo Vigo 2
54 María Inmaculada Vigo Vigo 4
55 Mariano Vigo Vigo 4
56 Martín Códax Vigo Vigo 2
57 Mercantil Vigo Vigo 2
58 Miralba Vigo Vigo 6
59 Monterrey Vigo Vigo 2
60 Montesol Vigo Vigo 4
61 Niño Jesús de Praga Vigo Vigo 2
62 Nuestra Señora de la Esperanza Vigo Vigo 2
63 Padre Míguez Vigo Vigo 4
64 Possumus Vigo Vigo 2
65 Quiñones de León Vigo Vigo 2
66 Rosalía de Castro Vigo Vigo 4
67 San Blas Vista Alegre Vigo Vigo 2
68 San Fermín Vigo Vigo 2
69 San Fernando Vigo Vigo 2
70 San José de Cluny Vigo Vigo 4
71 San José de la Guía Vigo Vigo 2
72 San Juan Bosco Vigo Vigo 2
73 San Miguel 2 Vigo Vigo 2
74 Sagrada Familia Vilagarcía de A. Vilagarcía de A. 4
75 San Francisco Vilagarcía de A. Vilagarcía de A. 2