En cumprimento do sinalado na base común 5 da Orde do 12 de marzo de 2002 (DOG do 18 de marzo), pola que se convocaban procedementos selectivos de ingreso e acceso ós corpos de profesores de ensino secundario e profesores técnicos de formación profesional, esta dirección xeral
RESOLVE:
Primeiro.-Nomea-los tribunais que deberán xulga-los procedementos selectivos de ingreso e acceso ós corpos de profesores de ensino secundario e profesores técnicos de formación profesional nos anexos I e II desta resolución.
Segundo.-As localidades de actuación dos citados tribunais faranse públicas na resolución desta dirección xeral na que cada tribunal anunciará a hora e o lugar do acto de presentanción, celebración das probas de coñecemento de lingua catelá, se é o caso, coñecemento de lingua galega e primeira parte da proba.
Terceiro.-Quedan autorizadas as comisións de servicios dos membros dos tribunais que necesiten desprazarse da súa residencia oficial para o exercicio de tal función, tendo dereito a percibi-las axudas de custos e gastos de viaxes de acordo coa lexislación vixente. Os medios de locomoción usados serán calquera dos previstos no Decreto 144/2001, do 7 de xuño, debendo entenderse que queda expresamente autorizado o uso de vehículos propios, de acordo co devandito decreto.
Santiago de Compostela, 20 de maio de 2002.
Severino Somoza Gómez
Director xeral de Persoal
ANEXO I
CORPO DE PROFESORES DE ENSINO SECUNDARIO
* XEOGRAFIA E HISTORIA
TRIBUNAL TITULAR Nº 1
PRESIDENTE: BARTOLOME HERRANZ, CARLOS
VOCAIS:
ALONSO CASTELLANOS, ANTONIO
BREA PEDREIRA, ANA MARIA
DAPENA CASTRO, FRANCISCO JAVIER
EVIA VILLAMIL, LUISA
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 1
PRESIDENTE: DEAÑO GAMALLO, MARINA
VOCAIS:
ALONSO FERNANDEZ, BENITO
BRUZOS PEREZ, LUIS
DASILVA FERNANDEZ, MARIA ESTHER
EXTREMADOURO Y FIGUEROA, MARIA MERCEDES
TRIBUNAL TITULAR Nº 2
PRESIDENTE: RODRIGUEZ RODRIGUEZ, TERESA
VOCAIS:
GARCIA BREA, MERCEDES
HERMIDA BOUZA, JUAN CARLOS
MARTINEZ GARGAMALA, HUMBERTO
MIGUEZ RODRIGUEZ, JOSE LUIS
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 2
PRESIDENTE: SECO FERNANDEZ, JOSE ELADIO
VOCAIS:
GARCIA BRION, ADELINO
HERNANDEZ CASTRO, MARIA LUZ
MARTINEZ LAGE, MARIA ELENA
MODIA FERREIRO, MARIA NIEVES
TRIBUNAL TITULAR Nº 3
PRESIDENTE: PEREZ COLLAZO, LUIS
VOCAIS:
PASCUAL HERMIDA, GUSTAVO
RODRIGUEZ AGUIAR, MANUEL S.
SEARA SAMPEDRO, YOLANDA OTILIA
VALIÑAS TORRES, FRANCISCO
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 3
PRESIDENTE: CASTRO MOURE, DOMINICA
VOCAIS:
PASCUAL PASCUAL, JOSE
RODRIGUEZ ALVAREZ, M. LUISA
SEGADE MATO, JOSE ELADIO
VALIÑO BARES, MANUELA
* MATEMATICAS
TRIBUNAL TITULAR Nº 1
PRESIDENTE: BOU GARCIA, LUIS
VOCAIS:
AMARO CAAMAÑO, BRAULIO
BUGALLO SILVA, MANUEL XOSE
CORTES LAGARES, ANA MARIA
FERNANDEZ LAREO, BEGOÑA
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 1
PRESIDENTE: ESTEVEZ RODRIGUEZ, RAMON
VOCAIS:
AMATE MARQUES, RAFAEL
BUITRON PEREZ, MARIA CARMEN
CORTIZO FERNANDEZ, MARIA MERCEDES
FERNANDEZ LEDO, MARIA ISABEL
TRIBUNAL TITULAR Nº 2
PRESIDENTE: RAMOS GONZALEZ, MANUEL
VOCAIS:
GARCIA QUINTELA, MANUEL
LOPEZ ESTRADA, ANTONIO
MARTINEZ GONZALEZ, IRENE
OTERO ESPINAR, ANA MARIA
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 2
PRESIDENTE: CASTRO PERALTA, EDUARDO J.
VOCAIS:
GARCIA RECAMAN, FRANCISCO
LOPEZ FERNANDEZ, MARIA CARMEN
MARTINEZ GONZALEZ, MERCEDES
OTERO FERNANDEZ, MARIA ELENA
TRIBUNAL TITULAR Nº 3
PRESIDENTE: TOUZON PEREZ, CONSTANTINO
VOCAIS:
PEREZ FERNANDEZ, ESTHER
RODRIGUEZ-GIGIREY PEREZ, MIGUEL ANGEL
SUEIRAS ROMERO, MARIA CARMEN
TRASHORRAS DE LA FUENTE, JULIO CESAR
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 3
PRESIDENTE: GIMENEZ ESCRIBANO, MANUEL E.
VOCAIS:
PEREZ FERNANDEZ, XOAQUIN
RODRIGUEZ GOMEZ FERNANDO, MANUEL
TATO SANTOS, MARIA JOSE
TRAVESO Y PARDO, JULIO
* FRANCES
TRIBUNAL TITULAR Nº 1
PRESIDENTE: ULLOA GONZALEZ, MARIA TERESA
VOCAIS:
ALVAREZ ALVAREZ, PURIFICACION
CARTEA GOMEZ MANUEL
DOMINGUEZ ABAD, MARIA ELENA
GIRALDEZ VILLAVERDE, ELISA
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 1
PRESIDENTE: FERNANDEZ FONTALES, MARIA CARMEN
VOCAIS:
ALVAREZ CASTRO, MARIA ANUNCIA
CARTERE GIRET, DENIS
DONIS PEREZ, MARIA BELEN
GOMEZ PINTOR, MARIA DOLORES
TRIBUNAL TITULAR Nº 2
PRESIDENTE: CASTRO GOMEZ, MARIA JOSE
VOCAIS:
MENDEZ AVILA, JUAN CARLOS
PEREIRA CONDE, MARIA CARMEN
RODRIGUEZ RAÑA, EUGENIO
VIÑA REAL, PILAR
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 2
PRESIDENTE: DOCASAR DOCASAR, VICENTE
VOCAIS:
MIGUELEZ RODRIGUEZ, CRISTINA
PEREIRA ROMERO, ROSINA
RODRIGUEZ RAÑON, XOSE CARLOS
VIVERO PEREZ, MARIA ELIA
* MUSICA
TRIBUNAL TITULAR Nº 1
PRESIDENTE: LOZANO MARTINEZ, Mª MERCEDES
VOCAIS:
BROTONS PEREZ, MIGUEL
CUBILLO SANCHEZ, PATRICIA
FRAGA GARCIA-ARMERO, MARIA CONCEPCION
GUILLEN LARRAZ, PILAR
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 1
PRESIDENTE: REY OLLEROS, MANUEL
VOCAIS:
CABALAR FERNANDEZ, OLGA
CUETO ALVAREZ CECILIA
FRIEIRO SOTO, TERESA MARIA
HERMIDA OTERO, CESAR
TRIBUNAL TITULAR Nº 2
PRESIDENTE: MOREIRAS PLAZA, AMALIA
VOCAIS:
LOPEZ MATOS, SONIA MARIA
PEREZ MESTRE, JUAN CARLOS
RIVERO LESTON, MARIA
SUAREZ VEGA, EDUARDO ALFONSO
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 2
PRESIDENTE: CALZADA GARCIA, FRANCISCO JAVIER
VOCAIS:
LOPEZ RODRIGUEZ, JAVIER MARIA
PEREZ PENAS, MARIA ESTHER
RODRIGUEZ AREA, SONIA
SUEIRO PENA, MARIA MAR
* PSICOLOXIA E PEDAGOXIA
TRIBUNAL TITULAR Nº 1
PRESIDENTE: JORGE CAMPOS, JESUS
VOCAIS:
AMIEIRO LOPEZ, ALEJANDRO
BRAVO SAN JOSE, MARIA XOSE
CAZON FERNANDEZ, ROSA MARIA
DIAZ SIMON, MARIA CARMEN
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 1
PRESIDENTE: FERNANDEZ GUERRA, ERNESTO
VOCAIS:
ARES CASAL, MARIA CARMEN
BARRAL LAZARO, CONCEPCION
CONDE VAZQUEZ, AMELIA MARIA
DIZ BESADA, MONICA
TRIBUNAL TITULAR Nº 2
PRESIDENTE: DE LA FUENTE FERNANDEZ, Mª ADORACION
VOCAIS:
FERNANDEZ DIAZ, MARIA TERESA
GARCIA RODICIO, JUAN JOSE
GOMEZ VIÑAS, MARIA MAR
LAMELAS FARIÑAS, EMILIA ESPERANZA
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 2
PRESIDENTE: FERNANDEZ BUSTABAD, Mª DEL CARMEN
VOCAIS:
FERNANDEZ FERNANDEZ, MARIA CARMEN
GARCIA SANCHEZ, CONCEPCION
GONZALEZ BASANTA, MARIA CARMEN
LARA FOLGAR, MARIA JOSE
TRIBUNAL TITULAR Nº 3
PRESIDENTE: FERNANDEZ LOPEZ, ANGEL
VOCAIS:
MARTIN FERNANDEZ, ROSA MARIA
MOSQUEDA BUENO, OLEGARIA
PAMPANO EXPOSITO, ANDRES
PEREZ ESPIÑA, ELVIRA
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 3
PRESIDENTE: ABELLA GARCIA, Mª LUZ
VOCAIS:
MARTIN ESPERANZA PEREZ, MARIA CARMEN
MOUZO ROMERO, MARA BENEDITA
PARAJO GOMEZ, MARIA PAZ
PEREZ ESPIÑA, MARIA ROSARIO
TRIBUNAL TITULAR Nº 4
PRESIDENTE: DUARTE BLANCO, MARIA MAGDALENA
VOCAIS:
RODRIGUEZ ALLER, MARTA
RODRIGUEZ PRIETO, CONSUELO
TALLON FONTAO, MARIA CARMEN
ULLOA LAGE, ANA MARIA
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 4
PRESIDENTE: BORRAJO BORRAJO, GENARA
VOCAIS:
RODRIGUEZ ALVAREZ, PABLO
RODRIGUEZ VIDAL, MARIA JOSEFA
TEIJEIRA BAUTISTA, ELOISA
VARELA PEREZ, LUIS ALBERTO
* TECNOLOXIA
TRIBUNAL TITULAR Nº 1
PRESIDENTE: ACCION LAMAS, ANGEL
VOCAIS:
ALVAREZ ALVAREZ, MARIA JOSE
CODESIDO GARCIA, JUAN CARLOS
DEVITTO SABIO GUSTAVO, ALEJANDRO
FERNANDEZ DEL RIO, MARIA EUGENIA
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 1
PRESIDENTE: SEQUEIRO MAYO, MANUEL
VOCAIS:
ALVAREZ DAPENA, EVA
CONDE VAZQUEZ, JAVIER
DIAZ FERNANDEZ, XOSE XAVIER
FERNANDEZ GAGO, AGUSTIN
TRIBUNAL TITULAR Nº 2
PRESIDENTE: LEDO ARAUJO, SERAFIN A.
VOCAIS:
GARCIA ALONSO, MARIA LOURDES
LOPEZ FERNANDEZ, MARIA TERESA
NEIRA FERNANDEZ, JUAN MANUEL
NUÑEZ FARALDO, MARIA CARMEN
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 2
PRESIDENTE: LEMA PEREZ, CESAR
VOCAIS:
GARCIA LORENZO, LUISA
LOPEZ GONZALEZ, MONICA
LOPEZ VAZQUEZ, MARIA PAZ
NUÑEZ MARTINEZ, IGNACIO
TRIBUNAL TITULAR Nº 3
PRESIDENTE: CARNEIRO VARELA, MANUEL
VOCAIS:
PIÑEIRO GARCIA, JOSE RAMON
REI RODEIRO, MARIA ROCIO
SANTAMARIA LEMA, ANA ISABEL
VAZQUEZ MUÑIZ, SERGIO ELADINO
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 3
PRESIDENTE: ALVAREZ MUIÑA, CONSTANTINO
VOCAIS:
PIÑEIRO IGLESIAS, VENANCIO
REY VEIGA, MARIO
SANTIAGO PENIN, BERNARDINO
VAZQUEZ ROZAS, MARCOS JESUS
* FORMACION E ORIENTACION LABORAL
TRIBUNAL TITULAR Nº 1
PRESIDENTE: PERUJO DE LLANO, FELIX
VOCAIS:
ALVAREZ DIÑEIRO, ROGELIA
BERNARDEZ PEREZ, NURIA
DOBAÑO TORRON, MARIA BEATRIZ
FOLGUEIRA CHAO, MARIA SOLEDAD
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 1
PRESIDENTE: YEBRA LEMOS, MACARIO DANIEL
VOCAIS:
ALVAREZ GARCIA, BENEDICTO
BLANCO CABANA, GEMA MARIA
DOVAL GARCIA, ISABEL
FOUZ HERNANDEZ, JESUS F.
TRIBUNAL TITULAR Nº 2
PRESIDENTE: VAZQUEZ ALVAREZ, RICARDO
VOCAIS:
GANDOY DOMINGUEZ, MARIA PILAR
IGLESIAS GOMEZ, MARTA LUCIA
LOPEZ VALCARCE, PRIMITIVO
NOVALES ORDAX, XURXO
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 2
PRESIDENTE: REBOREDO LABIN, MANUEL
VOCAIS:
GARCIA CANLE, MARIA EUGENIA
LEGASPI MASEDA, JOSE ALBERTO
LOPEZ VALIN, ANA ISABEL
OLLERO PRIETO, ANA MARIA
TRIBUNAL TITULAR Nº 3
PRESIDENTE: ALVAREZ MONTES, RAMON
VOCAIS:
PEREZ DAVILA, FRANCISCO JAVIER
RIAL RAMA JESUS, MARIA RAMON
ROSENDO DOMINGUEZ, FERNANDO
VIÑAS ALVAREZ, MARIA CARMEN
TRIBUNAL SUPLENTE Nº 3
PRESIDENTE: ALONSO BLANCO, ALVANO J.
VOCAIS:
PEREZ GAY, ANA MARIA
RIOS PAREDES, JOSE LUIS
SANCHEZ CASTRO, JOSE ALFONSO
VIZOSO PEREZ, JUAN JOSE
* HOSTALERIA E TURISMO
TRIBUNAL TITULAR
PRESIDENTE: DIEZ REIGOSA, SUSANA M.
VOCAIS:
OTERO SANTIAGO, MARIA ARGENTINA
GOMEZ QUEVEDO, MARIA BELEN
FERNANDEZ VAZQUEZ, BELEN
GONZALEZ REIRIZ, SARA
TRIBUNAL SUPLENTE
PRESIDENTE: MOSQUERA RAMALLO, M. PILAR
VOCAIS:
QUIROGA FERNANDEZ, MARIA ISABEL
GOMEZ TAIBO, FELIPE
GIL RUIZ, IRENE
PENELAS CORTES MELLAS, MARIA MONSERRAT
* INFORMATICA
TRIBUNAL TITULAR
PRESIDENTE: GOMEZ VAZQUEZ, EMILIANO
VOCAIS:
ALLER LAMAS, MARINA
ARES PEREZ, MARIA ERMELINA
LIZ FREIRE, CARLOS
CARNERO SOBRINO, JOSE LUIS
TRIBUNAL SUPLENTE:
PRESIDENTE: VAZQUEZ GANCEDO, RAFAEL
VOCAIS:
ALVAREZ CALVO, CARLOS
BLANCO CALVO, JOSE MANUEL
LOIS SALGADO, BENJAMIN
CARRION ALVAREZ, CARLOS
* ORGANIZACION E PROXECTOS DE SISTEMAS ENERXETICOS
TRIBUNAL TITULAR
PRESIDENTE: COUCEIRO PREGO, JOSE LUIS
VOCAIS:
BOBILLO MORGADE, VICENTE
OGANDO HERMIDA, JOSE DAVID
LIJO AGEITOS, JOSE ALFONSO
GARCIA GAMALLO, CARLOS
TRIBUNAL SUPLENTE
PRESIDENTE: PALMOU VILLAMARIN, JOSE LUIS
VOCAIS:
CADAVID PEREZ, FRANCISO
PALMOU VILLAMARIN, JOSE LUIS
LOPEZ GONZALEZ, ARTURO ANTONIO
GARCIA TRASANCOS, JOSE
* PROCESOS DE PRODUCCION AGRARIA
TRIBUNAL TITULAR
PRESIDENTE: CABANA MEILAN, JOSE ELIAS
VOCAIS:
LOPEZ MARCOS, MARIA CARMEN
ALVAREZ BARBEITO, RAMON
MARIÑO VARELA, JUAN MIGUEL
ALVAREZ ALONSO, MARIA SARA
TRIBUNAL SUPLENTE
PRESIDENTE: GONZALEZ GONZALEZ, ALFONSO
VOCAIS:
LOZA COTARELO, MARCELINO
AMEIJIDE RODRIGUEZ-MOLDES, COVADONGA
NOYA RIAL, JUAN CARLOS
GOMEZ GOMEZ, JOSE RAMON
* PROCESOS NA INDUSTRIA ALIMENTARIA
TRIBUNAL TITULAR
PRESIDENTE: IGLESIAS VARELA, GONZALO
VOCAIS:
PERALTA BEJARANO, MARIA AMELIA
LOPEZ IGLESIAS, RICARDO
SOUTO GONZALEZ, JOSE LUIS
CARBALLAL VAZQUEZ NILO, AVELINO
TRIBUNAL SUPLENTE
PRESIDENTE: PITA SORS, JESUS
VOCAIS:
POL LAIZ, JOAQUIN ANGEL
PEDROSA FRAGA, LUIS ENRIQUE
ARES PORTELA, M. SELA
GARCIA GAMALLO, MARIA PILAR
* PROCESOS DIAGNOSTICO CLINICO E PRODUCTOS ORTOPROTESICOS
TRIBUNAL TITULAR
PRESIDENTE: SANTOS SOLLA, JORGE LUIS
VOCAIS:
PEREZ SANMARTIN, MARIA CARMEN
SUAREZ GARCIA, JESUS MANUEL
SANCHEZ LUCES, RICARDO RAUL
NAYA LOPEZ, MARGARITA
TRIBUNAL SUPLENTE
PRESIDENTE: BILBAO SALCEDO, JOSE MARIA
VOCAIS:
PORRAL MATO, ISIDRO
TEIJIDO LOPEZ, FRANCISCO JOSE
SANTOS SOLLA, JORGE L.
NESPEREIRA RODRIGUEZ, CONCEPCION
* SISTEMAS ELECTRONICOS
TRIBUNAL TITULAR
PRESIDENTE: REZA PEREZ, JOSE M.
VOCAIS:
CARREGAL VILA, JESUS
CUIÑAS GARCIA ANA BEATRIZ
MOURE PEREIRA, JOSE JAIME
VIDAL GAREA, SABINO
TRIBUNAL SUPLENTE
PRESIDENTE: GELPI PAZ, JESUS MARIA
VOCAIS:
CASTELO SANCHEZ, MIGUEL FR.
DE LA PUENTE FERNANDEZ, EDUARDO
NOVO ALVAREZ, PIO
VIDE LOUREIRO, FRANCISCO
* SISTEMAS ELECTROTECNICOS E AUTOMATICOS
TRIBUNAL TITULAR
PRESIDENTE: REBOIRAS NOYA, MANUEL
VOCAIS:
LORENZO RODRIGUEZ, CESAREO
GALAN OROL, ELOY
RAFAEL BALSA, MARIO
MATA FREIRE, ANTONIO
TRIBUNAL SUPLENTE
PRESIDENTE: ARES CAMBA, MANUEL
VOCAIS:
MADRID RISQUEZ, ANTONIO
GARCIA GARCIA, JOSE LUIS
RODRIGUEZ BRAÑAS, MARIA MERCEDES
MOSQUERA ALMUIÑA, JOSE
ANEXO II
CORPO DE PROFESORES TECNICOS DE FORMACION PROFESIONAL
* COCIÑA E PASTELERIA
TRIBUNAL TITULAR
PRESIDENTE: BRANTUAS CANAY, RAFAEL
VOCAIS:
PEREIRA ROMERO, JOSE LUIS
HERMO PIÑEIRO, MANUEL
RODRIGUEZ SOUTO, CARLOS
FERNANDEZ LUBIANS, JOSE LUIS
TRIBUNAL SUPLENTE
PRESIDENTE: CAJARAVILLE SANCHEZ, JESUS J.
VOCAIS:
PEREZ SAAVEDRA, GONZALO
LAMELAS FARIÑA, MANUEL
RUBIDO FREIRE, JESUS
GARCES BLANCO, JUAN CARLOS
* FABRICACION E INSTALACION DE CARPINTERIA E MOBLE
TRIBUNAL TITULAR
PRESIDENTE: CARRERA VAZQUEZ, CESAR
VOCAIS:
RIAL NEIRA, JOSE ANTONIO
RODRIGUEZ CENDAN, JUAN FRANCISCO
MIGUEZ SANTOS, JOSE MANUEL
CORTIZO BLANCO, VICENTE
TRIBUNAL SUPLENTE
PRESIDENTE: COUSO BOULLOSA, GUMERSINDO
VOCAIS:
RIVAS BRAÑA, XAVIER
RODRIGUEZ DOMINGUEZ, JOSE BENITO
PASCUAL QUIAN, JUAN CARLOS
COUSO BOULLOSA, GUMERSINDO
* INSTALACIONS E MANTEMENTO DE EQUIPOS TERMICOS E FLUIDOS
TRIBUNAL TITULAR
PRESIDENTE: GOMEZ MORIGOSA, JESUS
VOCAIS:
CASTRO BARREIRO, SEVERINO
GOMEZ VAZQUEZ, JESUS MIGUEL
IGLESIAS RIVAS JAVIER
REGA GONZALEZ, JOSE MARIA
TRIBUNAL SUPLENTE
PRESIDENTE: BERMUDEZ IGLESIAS, ALEJANDRO
VOCAIS:
CASTRO BLANCO, MANUEL
GONZALEZ ALVAREZ, JOSE ANTONIO
LEIRA PIÑON, ANDRES
RIVAS GONZALEZ, JAIME
* MANTEMENTO DE VEHICULOS
TRIBUNAL TITULAR
PRESIDENTE: GONZALEZ ENTENZA, JOSE LUIS
VOCAIS:
BLANCO RODRIGUEZ, ANTONIO
FERNANDEZ FERREIRO, J. ANTONIO
PAZO LOPEZ, ENRIQUE
RODRIGUEZ GARCIA, JOSE
TRIBUNAL SUPLENTE
PRESIDENTE: PEREIRA MILLARES, JOSE M
VOCAIS:
BOTANA BOTANA, JORGE
FERNANDEZ LAMELAS, JUAN BAUTISTA
PENA RIVADULLA, JOSE ANTONIO
RODRIGUEZ LUACES, MARIO
* SISTEMAS E APLICACIONS INFORMATICAS
TRIBUNAL TITULAR
PRESIDENTE: BUYO PEREZ, BEATRIZ E.
VOCAIS:
MENENDEZ DE LA VEGA MARTINEZ DE AZAGRA, RAFAEL
OTERO PINZAS, MARIA MARCELA E.
PORTO BOUZAS, JAVIER FED.
FEIJOO PEREIRA GERMAN
TRIBUNAL SUPLENTE
PRESIDENTE: PREGIGUEIRO GOMEZ, Mª CONCEPCION
VOCAIS:
NAYA ROMERO, ANTONIO
PAREDES DURAN, ANGEL E.
PRADO ESPIÑEIRA, FERNANDO
FERNANDEZ CHAO, JOSE ANTONIO