A Orde do 18 de xuño de 2001 (DOG do 26 de xuño) establece o procedemento para a concesión de axudas económicas para o curso 2001-2002 a unidades que escolaricen alumnos de educación infantil de 4 ou 5 anos en centros docentes privados.
Vistos os informes emitidos polas correspondentes comisións provinciais e tendo en conta o punto décimo primeiro da referida Orde do 18 de xuño de 2001, esta dirección xeral,
DISPÓN:
Primeiro.-Resolver provisionalmente a convocatoria de axudas económicas para o curso 2001-2002, concedendo as que se indican no anexo desta resolución.
Segundo.-Os titulares dos centros que figuran no anexo desta resolución remitirán ó Servicio de Inspección da delegación provincial correspondente,
entre o 15 e o 30 de setembro de 2001, certificación do número de alumnos definitivamente escolarizados en cada unha das unidades subvencionadas. O Servicio de Inspección, feitas as oportunas comprobacións, remitirá a devandita certificación, antes do 10 de outubro de 2001 e xunto co seu informe, á Dirección de Centros e Inspección Educativa.
Os anteditos centros deberán acreditar, ante a Dirección Xeral de Centros e Inspección Educativa, antes do 31 de outubro de 2001, que se atopan ó corrente das súas obrigas tributarias estatais e autonómicas e da Seguridade Social.
Terceiro.-Á vista das certificacións e dos informes sinalados no punto anterior, esta dirección xeral formularalle ó conselleiro de Educación e Ordenación Universitaria a proposta de resolución definitiva que, unha vez aprobada, se publicará no Diario Oficial de Galicia.
Cuarto.-Contra esta resolución cabe interpoñer recurso de alzada ante o conselleiro de Educación e Ordenación Universitaria, no prazo dun mes contado a partir do día seguinte ó da súa publicación no Diario Oficial de Galicia.
Santiago de Compostela, 17 de agosto de 2001.
Severino Somoza Gómez
Director xeral de Centros e Inspección Educativa
ANEXO
PROVINCIA: A CORUÑA
Nº NOME DO CENTRO LOCALIDADE CONCELLO UNIDADES *
1 CALASANZ FEMENINO A CORUÑA A CORUÑA 4
2 CALASANZ -PP.ESCOLAPIOS A CORUÑA A CORUÑA 6
3 CID A CORUÑA A CORUÑA 1
4 COMPAÑÍA DE MARÍA A CORUÑA A CORUÑA 6
5 ESCLAVAS DEL SAGRADO CORAZÓN A CORUÑA A CORUÑA 4
6 HIJAS DE JESÚS A CORUÑA A CORUÑA 8
7 HOGAR DE SANTA MARGARITA A CORUÑA A CORUÑA 6
8 KARBO A CORUÑA A CORUÑA 2
9 LA GRANDE OBRA DE ATOCHA A CORUÑA A CORUÑA 6
10 LICEO LA PAZ A CORUÑA A CORUÑA 9
11 PADRES FRANCISCANOS A CORUÑA A CORUÑA 2
12 SAGRADO CORAZÓN A CORUÑA A CORUÑA 4
13 SANTA MARÍA DEL MAR A CORUÑA A CORUÑA 6
14 SANTO DOMINGO A CORUÑA A CORUÑA 3
15 NUESTRA SEÑORA DEL ROSARIO ARZÚA ARZÚA 1
16 NUESTRA SEÑORA DEL CARMEN BETANZOS BETANZOS 2
17 SAGRADA FAMILIA ESCARABOTE BOIRO 1
18 LEUS CARBALLO CARBALLO 2
19 MANUELA RIAL MOUZO CEE CEE 4
20 MONTESPIÑO CULLEREDO CULLEREDO 2
21 A PONTE PASAXE FONTECULLER CULLEREDO 2
22 RÍAS ALTAS RUTIS CULLEREDO 2
23 JORGE JUAN PERLÍO FENE 2
24 BELÉN FERROL FERROL 2
25 COMPAÑÍA DE MARÍA FERROL FERROL 4
26 CRISTO REY FERROL FERROL 4
27 JESÚS MAESTRO FERROL FERROL 2
28 LA SALLE FERROL FERROL 2
29 LUDY FERROL FERROL 2
30 SAGRADO CORAZÓN FERROL FERROL 4
31 SAN ROSENDO FERROL FERROL 1
32 SANTA JUANA DE LESTONNAC FERROL FERROL 3
33 TIRSO DE MOLINA FERROL FERROL 2
34 VALLE INCLÁN I FERROL FERROL 2
35 NUESTRA SEÑORA DEL CARMEN FISTERRA FISTERRA 2
36 LOYOLA MUGARDOS MUGARDOS 1
37 SANTIAGO APÓSTOL A GÁNDARA NARÓN 2
38 AYALA A SOLANA NARÓN 1
39 JAIME BALMES NOIA NOIA 3
40 MARÍA ASSUMPTA NOIA NOIA 3
41 HIJAS DE CRISTO REY O CARBALLO OLEIROS 6
42 LUIS VIVES PONTEDEUME PONTEDEUME 1
43 SAN JOSÉ PONTEDEUME PONTEDEUME 2
44 SAGRADO CORAZÓN DE JESÚS CASTIÑEIRAS RIBEIRA 2
45 LA MILAGROSA JOSEFA SOBRIDO OLEIROS RIBEIRA 2
46 BAYÓN RIBEIRA RIBEIRA 2
47 ESTHER RIBEIRA RIBEIRA 1
48 GALAXIA RIBEIRA RIBEIRA 2
49 NUESTRA SEÑORA INMACULADA SANTA COMBA SANTA COMBA 1
50 CASA DEL NIÑO SANTIAGO DE COMPOSTELA SANTIAGO DE COMPOSTELA 2
51 COMPAÑÍA DE MARÍA SANTIAGO DE COMPOSTELA SANTIAGO DE COMPOSTELA 4
52 DIVINO MAESTRO SANTIAGO DE COMPOSTELA SANTIAGO DE COMPOSTELA 2 1
53 JUVENTUD SANTIAGO DE COMPOSTELA SANTIAGO DE COMPOSTELA 2
54 LA INMACULADA SANTIAGO DE COMPOSTELA SANTIAGO DE COMPOSTELA 2
55 LA MILAGROSA SANTIAGO DE COMPOSTELA SANTIAGO DE COMPOSTELA 2
56 LA SALLE SANTIAGO DE COMPOSTELA SANTIAGO DE COMPOSTELA 6
57 NUESTRA SEÑORA DE LOS REMEDIOS SANTIAGO DE COMPOSTELA SANTIAGO DE COMPOSTELA 4
58 RAIOLA SANTIAGO DE COMPOSTELA SANTIAGO DE COMPOSTELA 1
59 SAN FRANCISCO JAVIER SANTIAGO DE COMPOSTELA SANTIAGO DE COMPOSTELA 1
60 SAN JORGE SANTIAGO DE COMPOSTELA SANTIAGO DE COMPOSTELA 2
61 SAN JOSÉ DE CLUNY SANTIAGO DE COMPOSTELA SANTIAGO DE COMPOSTELA 4
62 SAN PELAYO SANTIAGO DE COMPOSTELA SANTIAGO DE COMPOSTELA 1
63 VILAS ALBORADA SANTIAGO DE COMPOSTELA SANTIAGO DE COMPOSTELA 2
PROVINCIA: LUGO
Nº NOME DO CENTRO LOCALIDADE CONCELLO UNIDADES *
1 MARTÍNEZ OTERO FOZ FOZ 1
2 NUESTRA SEÑORA DEL PILAR FOZ FOZ 2
3 CERVANTES LUGO LUGO 2
4 DIVINA PASTORA LUGO LUGO 4
5 DIVINO MAESTRO LUGO LUGO 2 1
6 LA INMACULADA LUGO LUGO 4
7 LA MILAGROSA LUGO LUGO 2
8 MARÍA AUXILIADORA LUGO LUGO 4
9 PADRES FRANCISCANOS LUGO LUGO 4
10 SAN JOSÉ LUGO LUGO 4
11 DIVINA PASTORA MONFORTE DE LEMOS MONFORTE DE LEMOS 2
12 FERROVIARIO MONFORTE DE LEMOS MONFORTE DE LEMOS 2
13 PADRES ESCOLAPIOS MONFORTE DE LEMOS MONFORTE DE LEMOS 2
14 SAGRADO CORAZÓN DE JESÚS RIBADEO RIBADEO 3
15 LA MERCED SARRIA SARRIA 1
16 NUESTRA SEÑORA DE LA ASUNCIÓN SARRIA SARRIA 2
17 LANDRO-VIVEIRO VIVEIRO VIVEIRO 1
PROVINCIA: OURENSE
Nº NOME DO CENTRO LOCALIDADE CONCELLO UNIDADES *
1 PABLO VI-FÁTIMA A RÚA DE V. A RÚA DE V. 2
2 LUIS VIVES BARBADÁS BARBADÁS 4
3 MADRE DE DIOS BARBADÁS BARBADÁS 1
4 SAGRADO CORAZÓN CELANOVA CELANOVA 1
5 VIRGEN MILAGROSA MACEDA MACEDA 1
6 DIVINA PASTORA O BARCO DE V. O BARCO DE V. 4
7 SAGRADO CORAZÓN O CARBALLIÑO O CARBALLIÑO 2
8 VILA DO ARENTEIRO CORZOS O CARBALLIÑO 2
9 CARDENAL CISNEROS OURENSE OURENSE 1
10 CONCEPCIÓN ARENAL OURENSE OURENSE 4
11 DIVINA PASTORA OURENSE OURENSE 4
12 DIVINO MAESTRO OURENSE OURENSE 2
13 LA PURÍSIMA OURENSE OURENSE 2
14 PADRE FEIJOO ZORELLE OURENSE OURENSE 2
15 SAN JOSÉ OURENSE OURENSE 4
16 SAN PÍO X OURENSE OURENSE 2
17 SANTA MARÍA OURENSE OURENSE 4
18 SANTA TERESA DE JESÚS OURENSE OURENSE 4
19 SANTO ÁNGEL OURENSE OURENSE 4
20 MARÍA INMACULADA VERÍN VERÍN 4
PROVINCIA: PONTEVEDRA
Nº NOME DO CENTRO LOCALIDADE CONCELLO UNIDADES *
1 NUESTRA SEÑORA DE LOURDES A ESTRADA A ESTRADA 2
2 PADRES SOMASCOS A GUARDA A GUARDA 1
3 SAN JOSÉ A GUARDA A GUARDA 2
4 VIRGEN MILAGROSA BUEU BUEU 2
5 LA ENCARNACIÓN CALDAS DE REIS CALDAS DE REIS 2
6 SAN FERMÍN CALDAS DE REIS CALDAS DE REIS 2
7 SAGRADA FAMILIA ALDÁN CANGAS 2
8 CASA DE LA VIRGEN CANGAS CANGAS 2
9 COMPAÑÍA DE MARÍA CIMADEVILA CANGAS 4
10 EDUARDO PONDAL DARBO CANGAS 1
11 SAN JOSÉ TELLEIRO GONDOMAR 2
12 SONRISAS Y LÁGRIMAS A ILLA DE AROUSA A ILLA DE AROUSA 4
13 SAGRADO CORAZÓN LALÍN LALÍN 4
14 LA INMACULADA MARÍN MARÍN 4
15 SAN NARCISO MARÍN MARÍN 2
16 LAR PUXEIROS MOS 3
17 ESTUDIO CHANDEBRITO NIGRÁN 2
18 ÁNGEL DE LA GUARDA PRIEGUE NIGRÁN 2
19 HERMANOS QUIROGA RODRÍGUEZ O PORRIÑO O PORRIÑO 2
20 SANTO TOMÁS O PORRIÑO O PORRIÑO 2
21 LA INMACULADA PONTEAREAS PONTEAREAS 2
22 SANTIAGO APÓSTOL PONTEAREAS PONTEAREAS 2
23 SAGRADO CORAZÓN DE JESÚS PRACERES PONTEVEDRA 4
24 CALASANCIO PONTEVEDRA PONTEVEDRA 4
25 NUESTRA SEÑORA DE LOS DOLORES PONTEVEDRA PONTEVEDRA 4
26 SAGRADO CORAZÓN DE JESÚS PONTEVEDRA PONTEVEDRA 4
27 SAN JOSÉ PONTEVEDRA PONTEVEDRA 1
28 VIGO RANDE REDONDELA 2
29 ABRENTE PORTONOVO SANXENXO 2
30 MARÍA INMACULADA SILLEDA SILLEDA 2
31 SANTIAGO APÓSTOL ARCADE SOUTOMAIOR 3
32 LA MILAGROSA TUI TUI 2
33 AMOR DE DIOS ALCABRE VIGO 6
34 EL DIVINO SALVADOR CORUXO VIGO 4
35 SANTA VEDRUNA IGREXA VIGO 2
36 ESCUELAS NIETO LAVADORES VIGO 1
37 ANDERSEN AUGALONGA VALADARES VIGO 2
38 ACADEMIA MERCANTIL VIGO VIGO 2
39 ALBA VIGO VIGO 4
40 ALBORADA VIGO VIGO 2
41 APÓSTOL SANTIAGO VIGO VIGO 4
42 ATALAYA VIGO VIGO 2
43 ATALAYA CANTABRIA VIGO VIGO 1
44 ATLÁNTIDA VIGO VIGO 2
45 BARREIRO VIGO VIGO 2
46 BREOGÁN VIGO VIGO 1
47 COMPAÑÍA DE MARÍA VIGO VIGO 4
48 EL CASTRO VIGO VIGO 2
49 EL PILAR VIGO VIGO 4
50 ESCOLA INFANTIL CASA DO PESCADOR VIGO VIGO 2
51 LABOR VIGO VIGO 2
52 LAS ACACIAS VIGO VIGO 2
53 LOS MILAGROS VIGO VIGO 2
54 LOS OLIVOS VIGO VIGO 1
55 LOSADA VIGO VIGO 2
56 MARÍA INMACULADA VIGO VIGO 4
57 MARIANO VIGO VIGO 4
58 MARTÍN CÓDAX VIGO VIGO 2
59 MIRALBA VIGO VIGO 6
60 MONTERREY VIGO VIGO 2
61 MONTESOL VIGO VIGO 4
62 NIÑO JESÚS DE PRAGA VIGO VIGO 2
63 NUESTRA SEÑORA DE LA ESPERANZA VIGO VIGO 2
64 PADRE MÍGUEZ VIGO VIGO 4
65 POSSUMUS VIGO VIGO 2
Nº NOME DO CENTRO LOCALIDADE CONCELLO UNIDADES *
66 QUIÑONES DE LEÓN VIGO VIGO 2
67 ROSALÍA DE CASTRO VIGO VIGO 4
68 SAN BLAS VISTA ALEGRE VIGO VIGO 2
69 SAN FERMÍN VIGO VIGO 2
70 SAN FERNANDO VIGO VIGO 2
71 SAN JOSÉ DE CLUNY VIGO VIGO 4
72 SAN JOSÉ DE LA GUÍA VIGO VIGO 2
73 SAN JUAN BOSCO VIGO VIGO 2
74 SAN MIGUEL 2 VIGO VIGO 2
75 SAGRADA FAMILIA VILAGARCÍA DE AROUSA VILAGARCÍA DE AROUSA 4
76 SAN FRANCISCO VILAGARCÍA DE AROUSA VILAGARCÍA DE AROUSA 2
* UNIDADES DE PADROADO