A orde da Consellería da Presidencia e Administración Pública do 29 de decembro de 1999 (DOG do 31 de xaneiro) pola que se aproban as bases que rexerán as convocatorias de axuda e bolsas correspondentes á promoción xeral de investigación e se procede á súa convocatoria prevé, no seu anexo III.B a concesión de bolsas para persoal auxiliar de investigación (técnicos especialistas de FP-2).
Por resolución desta secretaría xeral do 6 de xuño de 2000 (DOG do 19) e de conformidade coa base 4 do anexo III da orde de convocatoria, fíxose pública a relación de centros habilitados para a incorporación de técnicos de FP-2 e abríuse o prazo para a presentación de solicitudes para o concurso para a selección de novos bolseiros.
De acordo co establecido no punto segundo c) da devandita resolución, do 4 ó 14 de setembro expuxéronse as listas de solicitudes admitidas e excluídas, podendo durante ese mesmo período os interesados formular reclamacións para emendar erros e faltas de documentos.
Rematado este prazo e revisadas as reclamacións presentadas, as solicitudes admitidas foron estudiadas pola Comisión de Selección de Investigación creada por Decreto 37/1998, do 30 de xaneiro (DOG do 6 de febreiro) e orde da Consellería da Presidencia
e Administración Pública do 21 de abril de 1998 (DOG do 12 de maio) conforme o establecido no punto B.6 das bases da convocatoria.
Na súa virtude, atendendo á proposta elaborada pola aludida comisión, esta secretaría xeral,
RESOLVE:
Primeiro.-Conceder bolsas ás persoas que se relacionan no anexo I á presente resolución, para colaborar nas actividades de investigación dos centros habilitados que figuran no anexo II da resolución desta secretaría xeral do 18 de xuño de 1999 (DOG do 29). Os beneficiarios aparecen ordenados por especialistas e en orde decrecente segundo a puntuación acadada.
Segundo.-Declarar desertas as prazas convocadas para as especialidades que se indican, por non recibirse solicitudes.
Rama: electrididade e electrónica.
Especialidade: electrónica industrial-dúas prazas.
Rama: agraria.
Especialidade: explotacións agropecuarias-dúas prazas.
Rama: fabricación mecánica.
Especialidade: producción por mecanizado-unha praza.
A cobertura das devanditas prazas realizarase segundo o disposto na base 4.C do anexo III da orde de convocatoria do 29 de decembro de 1999 (DOG do 31 de xaneiro) polos primeiros centros da lista de suplentes das especialidades das que se recibiran solicitudes.
Terceiro.-A contía destas bolsas será de 80.000 pesetas mensuais durante un período de 12 meses, contado a partir do 1 de novembro de 2000. Así mesmo, a Consellería da Presidencia e Administración Pública suscribirá un seguro de accidentes en beneficio dos bolseiros polo período de duración da bolsa.
Cuarto.-Os servicios da secretaría xeral adoptarán as medidas necesarias para a adscrición dos bolseiros seleccionados ós centros habilitados, de acordo co procedemento establecido nos puntos A.5 e B.6 do anexo III da orde de convocatoria.
Quinto.-Para calquera incidencia durante o período de desfrute destas bolsas, será de aplicación o disposto no punto B.10 do anexo III da Orde do 25 de decembro de 1999. Para os efectos de posibles renuncias, de acordo coa proposta da comisión, esta secretaría xeral procederá, se é o caso, en función dos créditos remanentes, a adxudica-la devandita axuda a outros candidatos da mesma especialidade tendo en conta os suplentes que se relacionan no
anexo III. A asignación farase dentro de cada especialidade, pola mesma orde en que se relacionan.
Sexto.-A inobservancia por parte dos beneficiarios de calquera das bases establecidas na orde de convocatoria suporá a perda do dereito a percibi-la subvención correspondente. A cobertura da devandita praza realizarase segundo o disposto na base 4.C do anexo IV da orde de convocatoria do 18 de xaneiro de 1999 (DOG do 25).
Sétimo.-Contra a presente resolución poderán os interesados interpoñer recurso de reposición ante o mesmo órgano no prazo dun mes, contado a partir do día seguinte ó da publicación desta resolución no Diario Oficial de Galicia. De non estima-la interposición deste recurso, poderán interpoñer recurso contencioso-administrativo ante a Sala do Contencioso-Administrativo do Tribunal Superior de Xustiza de Galicia, no prazo de dous meses contados a partir do día seguinte ó da publicación desta resolución no Diario Oficial de Galicia.
Disposición derradeira
A presente resolución entrará en vigor o día seguinte ó da súa publicación no Diario Oficial de Galicia.
Santiago de Compostela, 19 de outubro de 2000.
P.D. (Orde 29-12-1999, DOG do 31 de xaneiro de 2000)
Miguel A. Ríos Fernández
Secretario xeral de Investigación
e Desenvolvemento
ANEXO I
Relación de titulares
Rama: agraria.
Solicitantes DNI
Especialidade: explotacións agropecuarias Rodríguez Vilariño Francisco 33344610S
Especialidade: hortofruticultura Prado Rodríguez Iván Manuel 34264445B
Especialidade: xestión e organización dos recursos naturais e paisaxística Grandas Arias Santiago 33344791N
Rama: electricidade e electrónica.
Solicitantes DNI
Especialidade: desenvolvemento de productos electrónicos (electrónica industrial) López Presas Marcos 32844782T
Especialidade: equipos de informática Saavedra Arizaga Sergio 76826713C Bernárdez García José Luis 36171871R
Rama: informática.
Solicitantes DNI
Especialidade: informática de xestión e desenvolvemento de aplicacións informáticas Seoane Vilela Felipe 32675655S Tuñas Riveiro Mª Dolores 33301315Y Goy Lombardía Elías 33336444Z Sieira Otero Teresa 52455144X
Especialidade: administración de sistemas informáticos e informática de empresas Rodríguez Pena Paula 33343171W Iravedra Linares Venancio 33343837R
Rama: marítimo pesqueira.
Solicitantes DNI
Especialidade: cultivos mariños-producción acuícola Rico Martínez Gemma María 32799715J Couso Dacosta Miryam 78736290E
Rama: química.
Solicitantes DNI
Especialidade: análise e procesos básicos e análise e control Calvo Martínez Mónica 32667746H Álvarez Martínez Nuria 36114898E Sordo Lozano María Belén 32692086R Rodríguez Picallo Icíar María 32686110M Santos Villadóniga Rosa María 32686762J Ángel Carreras Patricia 53170870E Carballeira Díaz Carlos 32679043E Pazos Brea María 33300288Z Pérez Balsa Nuria 44805469C Pose Calvo Eva Mª 36123580X Castiñeira Rial Inés 76366175B Budiño Casal Mª José 78791490E Rey Filgueira María 44814961J
Rama: sanitaria.
Solicitantes DNI
Especialidade: anatomía patolóxica Sánchez Dopico Mª José 46901441W Novoa Pérez Mª Iria 36143928A Trillo Franco José Antonio 53161769Y
Especialidade: laboratorio Rodríguez Folgueira Jacqueline 33332049N Candal del Río María 33320890P Portela Vázquez María 44078633F Rodríguez García Beatriz 32838029D Arcos Trillo Mª Elena 77597099K Carreira Crecente Cristina 33332087G Ventín Sánchez Mº Ángeles 44075743S Relaño Fernández Sara Mª 53162100S Burgue Gerpe Teresa 78793258L García García Mónica 33343522P Mosquera Castro Tamara 46899121M Sánchez Dopico Mª José 46901441W Senra Viñas Ana Isabel 53160779M
ANEXO II
Relación de suplentes
Rama: agraria.
Solicitantes DNI
Especialidade: hortofruticultura López Piñeiro Julio 766224E
Especialidade: xestión e organización dos recursos naturais e paisaxística Otero Ramos Manuel Antonio 77596455K Laya Gómez Montserrat 78797346J Méndez Rodríguez Marta 77594075X
Rama: electricidade e electrónica.
Solicitantes DNI
Especialidade: equipos de informática Canda Lino Juan Manuel 76827240H Dios Casalderrey Ángel 76928409X Vidal Portela Juan Manuel 76829048D
Rama: informática.
Solicitantes DNI
Especialidade: informática de xestión e desenvolvemento de aplicacións informáticas Martínez Veloso Adelino 33258513F Sobradelo Sieira Vanessa 76967940G Alonso López Fco. José 32671751K
Especialidade: administración de sistemas informáticos e informática de empresas Teijeiro López Carlos 34265959F Viña Núñez Mª Jesús 33348775V Fuentes Failde María Mercedes 33337343Q García García Mª Dolores 76575346C Fernández Gómez Mª Carmen 33343172A
Rama: marítimo pesqueira-producción acuícola.
Solicitantes DNI
Especialidade: cultivos mariños Lago Rouco Mª Jesús 36086754F García López Alberto 36154609N López Díaz Eduardo 32637240X
Rama: química.
Solicitantes DNI
Especialidade: análise e procesos básicos e análise e control Martínez Tojeiro Paula 32688056L Mato Insua Ángeles 78798403N Bañuelos Fuentes Rosa María 34872207 Fernández Barciela Ángeles 36099473F Fernández Mosquera Eva 44815984R Castroagudín Chenlo María Esther 35469910T
Solicitantes DNI
López Cotón Carolina 35464254W Maceira Orosa Silvia 44821741P Noya Codesido Marta 44810915S Fernández Rozada Lucía 76727134P Rodríguez Couselo Mª del Mar 44811193V Amor Vidal Rebeca 78791686B Conde Pájaro Sylvia 76819636G Gómez Rodríguez Leonisa 76902859J Bastos Rial Ana Rosario 44818128Y González Castro Mª Cristina 76779978K Alonso González Elisa 36096741N Domínguez González Mª Beatriz 79319266V Rey Picos Jaime 32683864J Lamas Sánchez Pilar 36109336A Portela Novoa Sara 44815150H Zapata Criado Elena 44809695Z Lado Pose Leticia 36094203G Álvarez Curty Paula 36161264C Caeiro Castro Magdalena 76822387H Bamio Graña María 44085298W Busto Loureiro Beatriz 35474385J Ferro García Marta 32683627Y Díaz Bellón Gemma 32684436X Méndez Cepeda Ana Mª 44809762N Pérez Seijas Nuria 32673649X González Freiria Sonia 35564663Q Brea Lavandeira Julia María 44811313E Otero Parente Nuria 36119230F Rial Albores Sergio 78794746N Escaned Mintegui Cristina 36114233R González Nande Ana Belén 44810309F Rodríguez Fernández Yomara 36096418B Varela Baluja Marta María 44820531V Alonso Refojo Marcos 76872635B Davila Alfonso Mª Silvia 36151305C Chamorro Fernández Paula 36137826L Martínez Patiño Carolina 36114474N Suárez Pérez Ana María 46910894W
Rama: sanitaria.
Solicitantes DNI
Especialidade: anatomía patolóxica García Ferrón Santiago 44813736F Vicente Alcalde Nancy 52934041R Vázquez Grela Mª Jesús 32842196J Relaño Fernández Sara Mª 53162100S López Moure Alfredo 44806688C López Rodríguez Natalia 36115941F Liñares Beiroa Eva María 44805590A Lameiro González Silvia 76909839R Lago Rouco Mónica 36149742K Santiago Beloso Elisa 34896367P Méndez Cepeda Ana 44809762N Villa Caneiro Román 76895541D Vázquez Penas Carlos 76932961P Senra Viñas Ana Isabel 53160779M Balado Sánchez Mónica 34897959J Varela Míguez Gustavo 46912179E Roel Pérez Mª Silvia 76369935E Porta Martínez Rafael 52470057L Viña Vilanova Mª Dolores 32800734C Lorenzo Freire Cristina 32840410K
Especialidade: laboratorio Varela Pichin Rocío 33337934D Rey Arias María 46904815H Rodríguez Novoa Mª Rosa 30602623L Rodríguez López-Mosquera Carlos 33324716Q Neira Platas Marta 46897641C Pérez Folgada Ana María 36130889M
Solicitantes DNI
Sanmartín Riveira Laura Ersilia 32661910R Castro Villauriz María Elena 32828385W Casalderrey Louzao Ana Isabel 44082021Z Corzo Núñez Verónica 44819602P López Gantes Jennifer 32840311Z Fernández López Emma 34268417G Lorenzo Freire Cristina 32840410K Martínez López Amalia 78796170X Giménez Mosquera María Begoña 79324203D Pose Leira Josefa Dorinda 79325112K Núñez Pillado María Cristina 33344688R Santiago Beloso Elisa 34896367P González Rieiro Isabel 32832023Y Pena López Sandra 79322499F Teijeiro Fernández Natividad 33335568N Lugo Lopéz Mª Jesús 33346129Q Jares Sales Belén 32839789K Giz Suárez Mª José 32825527L Viñas Cagiao Mª Belén 32841485S Piñeiro García Mª Carmen 33339345V Seijas Buján Sonia 33345469T Filgueira Abilleira Santiago 44085588Q Santos Seoane Mª del Carmen 32789849Z Neira Rubinos María José 33339142K Álvarez Díaz Montserrat 32675666A García Campos Concepción 34894276X Fernández Fernández Marta 76621154N Romero López Eva Mª 32683716A Gilda Suárez Beatriz 53160984A Romero Suárez Celia 32835559T Lourido Martínez Lidia 76415849M Pazos Barros Mónica 32841459N Aguión Sanda Mª Ángeles 78793954W Farto Barcia Jesús 44075767Q Rodríguez Otero Yanira 34638163W Fernández Iglesias Mª Elena 76622968D Mariño Pérez Manuela 32826997V Ennes Fraguela Mónica 79321189P Agras Brea María Olaya 32675597A Tuñas Riveiro Francis Mar 78796438W