En cumprimento do sinalado na base común 5 da Orde do 8 de marzo de 1996 (DOG do 19) pola que se convocaban procedementos selectivos de ingreso e acceso ós corpos de profesores de ensino secundario, profesores de escolas oficiais de idiomas e profesores de música e artes escénicas, especialidade de piano, entre outras, esta dirección xeral,
RESOLVE:
Primeiro.-Nomea-los tribunais que deberán xulga-los procedementos selectivos de ingreso e acceso ós corpos de profesores de ensino secundario, profesores de escolas oficiais de idiomas e profesores de música e artes escénicas, especialidade de piano, nos anexos I, II e III desta resolución.
Os presidentes tomarán as medidas necesarias para a constitución dos tribunais no prazo indicado.
Segundo.-As localidades de actuación dos citados tribunais faranse públicas na resolución de cada tribunal pola que se anunciará a hora e o lugar do acto de presentación, a celebración das probas de coñecemento de lingua galega e a primeira parte da proba.
Terceiro.-Quedan autorizadas as comisións de servicios dos membros dos tribunais que necesiten desprazarse da súa residencia oficial para o exercicio de tal función, tendo dereito a percibi--las axudas de custo e gastos de viaxes de acordo coa lexislación vixente. O medio de locomoción empregable será calquera dos previstos no Decreto 299/1990, do 24 de maio, debendo entenderse que queda expresamente autorizado o uso de vehículos propios, de acordo co citado decreto.
Santiago de Compostela, 24 de maio de 1996.
Jaime García García
Director xeral de Persoal
ANEXO I
Disciplina: filosofía nº 1 -Tribunal titular Muleiro García, Avelino Presidente De Melo Martín, Fco. Javier Vocal Hernández Cerviño, Guillermo Vocal Pereira Rodríguez, M. Carmen Vocal Vizcarra Trillo, Arturo Jos Vocal
-Tribunal suplente Pérez López, Fernando Presidente Díaz Balboa, Francisca Vocal Hernández de Castro, María Jesús Vocal Pereira Vilariño, Juan R. Vocal Yáñez Dablanca, José Manuel Vocal
Disciplina: filosofía nº 2 -Tribunal titular Pérez Sotelo, Enrique Presidente Domínguez Delgado, Eloi A. Vocal Gorrochategui Santos, José Luis Vocal Orro Arcay, María del Carmen Vocal Tomé Díaz, Andrés Jesús Vocal -Tribunal suplente Torres Vizcaya, Manuel Presidente Domínguez López, Pedro Vocal Guerra Luis, Ana Mª Vocal Otero Couso, Luis M. Vocal Torrado Sánchez, Francisco Javier Vocal
Disciplina: grego nº 1 -Tribunal titular Graña Santos, María Xosé Presidenta Cruz García, Mª Dolores Vocal Fernández Nisa, Pedro Vocal Rivero Gutiérrez, Isabel Vocal Mariño Sieiro, Isidora Vocal -Tribunal suplente Souto Perandones, Pedro Presidente De Cal Cortina, Matilde Vocal García Cortázar, Jesús Ángel Vocal Rodríguez Alonso, Ana Gloria Vocal Méndez Rodríguez, Luciano Vocal
Disiciplina: latín nº 1 -Tribunal titular Cordo Rodríguez, José Ramón Presidente Ares Portela, Emilia Vocal Blázquez Adame, Esteban Vocal Míguez López, Manuel Vocal Sixto Vilasánchez, María Josefa Vocal -Tribunal suplente Botana Blanco, Francisco Ángel Presidente Arias Martínez, Epigmenio Vocal Boado Vázquez, Mercedes Vocal Miranda González, Carmen Vocal Souto Bello, Manuel Vocal
Disciplina: lingua castelá e literatura nº 1 -Tribunal titular Bartolomé Benito, Fernando Presidente Blando Gorgoso, Marina Vocal Gude Ayaso, M. Dolores Vocal López Plaza, Miguel Vocal San Emeterio Jaramillo, Aurora Vocal -Tribunal suplente López González, Francisco Javier Presidente Blanco Orviz, Ana Gloria Vocal Guerreira Fernández, Carlos Vocal
López Sancosmed, María Teresa Vocal San León Martín, M. Carmen Vocal
Disciplina: lingua castelá e literatura nº 2 -Tribunal titular Rodríguez Gandoy, Eladio José Presidente Cortázar Paz, Mª Pilar Vocal García Devesa, Mª Carmen Vocal Noya Beiroa, Raquel Vocal Santos-Santórum y Salgado, Mª Jesús Vocal -Tribunal suplente Domínguez Lores, Manuel Presidente Cortizas Díaz, Manuela Vocal García Fole, M. Celia Vocal Núñez Guerra, Mª Dolores Vocal Sanz Gómez, Elvira Vocal
Disciplina: lingua castelá e literatura nº 3 -Tribunal titular Blanco y Pérez, Domingo Presidente Castro Ponte, M. Jesús Vocal García Santos, Clara Vocal Moreno Márquez, María Victoria Vocal Reigosa Minguillón, Emilia Vocal -Tribunal suplente López Grille, Luis Pedro Presidente Castro Rodríguez, Amparo Vocal García Solla, M. Carmen Vocal Mosquera Castro, M. Carmen Vocal Reimunde Noreña, María Dolores Vocal
Disciplina: xeografía e historia nº 1 -Tribunal titular Lago Fernández, Samuel Presidente Beiro Oreiro, María Luz Vocal Fernández Ramos, Consuelo Vocal Pérez González, Miguel Ángel Vocal Sabucedo Álvarez, Concepción Vocal -Tribunal suplente Castro Higelmo, Mª Concepción Presidenta Bellot Rosado, Rosario Vocal Fernández Ramos, M. Jesús Vocal Pérez Iglesias, José Vocal Sacasa Arranz, Celia Vocal
Disciplina: xeografía e historia nº 2 -Tribunal titular Gregorio Fernández, Emilio Ramón Presidente Casanova Pérez, María del Pilar Vocal Fernández Fernández, M. Emma Vocal Pavón López, José Ramón Vocal Rodríguez López, Antonio Vocal -Tribunal suplente Lobo Martín, Adrián Presidente Castejón Rodríguez, María Beatriz Vocal Fernández Fernández, M. Amelia Vocal Pedreira Ares, Lauro José Vocal Rodríguez Paleo, M. Carmen Vocal
Disciplina: xeografía e historia nº 3 -Tribunal titular González López, Carlos José Presidente Carballido Rey, José Carlos Vocal Guedes Cabalo, José Manuel Vocal Sarandeses Astray Caneda, María José Vocal -Tribunal suplente Álvarez Boo, Mª Carmen Presidenta Cardeso García, Mª del Carmen Vocal Guerra López, Juan Vocal Muíño Torreiro, Enrique Vocal Schreck Mata, M. Teresa Vocal
Disciplina: xeografía e historia nº 4 -Tribunal titular Barge Gil, J. Antonio Presidente Beloso Bahamonde, Purificación Vocal Gamundi Miraz, María Teresa Vocal Núñez Sánchez, Flora Vocal Romero Bernardo, Plácido Vocal -Tribunal suplente Romero Masia, Ana M. Presidenta Berciano Valderrey, Baltasar Vocal García Alcalde, Clemente E. Vocal Ocampo Gómez, Fernando Miguel Vocal Romero Blanco, María Beatriz Vocal
Disciplina: matemáticas nº 1 -Tribunal titular Iglesias Varela, Gonzalo Presidente Casalderrey García, Juan Alberto Vocal Fraga González, María Victoria Vocal Mayo Caamaño, José Antonio Vocal Suárez Bordas, Manuel Vocal -Tribunal suplente Diéguez Botana, Carlos Presidente Casar Quiroga, José Camilo Vocal Fraga Vila, Ana María Vocal Mayobre Antón, José Luis Vocal Suárez Ferreiros, M. Cristina Vocal
Disciplina: matemáticas nº 2 -Tribunal titular Álvarez Lata, Fermín Presidente Díaz y Leyes, José Luis Vocal Ledesma Muñoz-Redondo, José Vocal Reinoso Gómez, Camilo Vocal Pazos García, Ana Beatriz Vocal -Tribunal suplente Amate Marqués, Rafael Presidente Diz-Lois Martínez, Mª Asunción Vocal Lombardía Campo, M. Carmen Vocal Relloso Rodríguez, M. Soledad Vocal Outeda Caneda, María Teresa Vocal
Disciplina: matemáticas nº 3 -Tribunal titular Artime Cot, Ricardo Presidente Brandido Gutiérrez, Carlos Vocal Gabín Sánchez, Andrés Basilio Vocal
Padrón López, Ana María Vocal Santórum Paz, Francisco Luis Vocal -Tribunal suplente Estévez Rodríguez, Emilio Presidente Brea Lago, Ramona Rita Vocal Gallego Saavedra, Santiago Vocal Pallares Valdés, María Teresa Vocal Sarmiento Escalona, José Antonio Vocal
Disciplina: física e química nº 1 -Tribunal titular Lorenzo Sueiro, Adeladia Presidenta Balboa Carrera, Mª Cristina Vocal Domínguez Álvarez, M. Concepción Vocal Nimo Vázquez, Manuel R. Vocal Rivera Vázquez, Antonio Vocal -Tribunal suplente Álvarez Bartolomé, Mª del Carmen Presidenta Balea Mayoral, Mª del Pilar Vocal Domínguez Iglesias, Xosé Ramón Vocal Nores Soliño, Claudina Vocal Rivera Vázquez, José R. Vocal
Disciplina: física e química nº 2 -Tribunal titular Cortón Vega, Francisco Presidente Barreiro Meijón, José Antonio Vocal García Girón, M. Blanca Vocal Montes Rodríguez, Rodrigo Vocal Tabares Feijoo, Norberto Vocal -Tribunal suplente Rodríguez Fernández, M. Mercedes Presidenta Barreiro Peña, María Luisa Vocal García Girón, M. Dolores Vocal Moro Menéndez, M. Dolores Vocal Tajes Gómez, Manuel Vocal
Disciplina: física e química nº 3 -Tribunal titular Otero Fernández, M. Pilar Presidenta Alonso Fernández, José Abelardo Vocal García Estévez, María Isabel Vocal Martínez Vilanova, M. Jesús Vocal Rojo Jimeno, Almudena Vocal -Tribunal suplente Novoa Pérez, M. Victoria Presidenta Alonso Quevedo, José Carlos Vocal García Fortes, Fernando Vocal Meijide Fernández, María Rita Vocal Romero Baña, Manuel Vocal
Disciplina: bioloxía e xeoloxía nº 1 -Tribunal titular Pérez Valcárcel, Carlos Presidente Castiñeira Besteiro, Antonio Vocal Iglesias Vidal, José Carlos Vocal Pérez González, Xosé Vocal Rodríguez Rodríguez, Jorge A. Vocal
-Tribunal suplente Besteiro Cabanas, M. Jesús Presidenta Castiñeiras Ramos, Olga Elena Vocal Iglesias Voto, M. Concepción Vocal Pérez Pérez, Tomás Vocal Rodríguez Rodríguez, María Sol Vocal
Disciplina: bioloxía e xeoloxía nº 2 -Tribunal titular Ortega Peñamaría, Carlos Presidente Casal Márquez, Marco Antonio Vocal Fraga Cisneros, M. Teresa Vocal Pérez Dans, María del Pilar Vocal Tato Ramos, José Manuel Vocal -Tribunal suplente Lago Canzobre, M. Elena Presidenta Casas Rodríguez, Hugo Alberto Vocal Freijido Davila, M. del Rosario Vocal Pérez Fontana, Federico Vocal Tellado López, Matilde Vocal
Disciplina: debuxo nº 1 -Tribunal titular Mayer Viña, Santiago Presidente Botana Torrón, M. Dolores Vocal Lecuona Álvarez, José María Vocal Novoa Bayón, José Vocal Souto Martínez, Francisco Vocal -Tribunal suplente Barranco Aznar, Ana María Presidenta Brihuega del Moral, Carlos Vocal Leis Carles, José F. Vocal Novoa Diz, Carmen Vocal Tato Pardo, Laureano Vocal
Disciplina: debuxo nº 2 -Tribunal titular Anido Adega, Raimundo Manuel Presidente Cabo Martínez, Francisco Vocal García Rivas, Julio Vocal Míguez González, Áurea Marina Vocal Sánchez López, Francisco J. Vocal -Tribunal suplente Pardo Pedrosa, José Ignacio Presidente Cacheiro Varela, Antolín Vocal García Saaavedra, Dolores Vocal Mondelo Álvarez, Mª de los Ángeles Vocal Sánchez Rodríguez, Manuel Vocal
Disciplina: francés nº 1 -Tribunal titular Muñoz Sánchez-Brunete, Javier Presidente Díaz Sánchez, María Luisa Vocal Harguindey y Banen, Enrique Vocal Riveiro Otero, M. Carmen Vocal Pena Rivas, M. Delfina Vocal -Tribunal suplente González Teixeira, María del Carmen Presidenta Díaz Ferreiro, Mª Pilar Vocal Justo Gil, María Dolores Vocal
Rivas Paradela, Antonio Vocal Vila Bergara, María Milagros Vocal
Disciplina: inglés nº 1 -Tribunal titular Santamaría Fernández, M. Elisa Presidenta Borrazas Fariña, Jorge Vocal González Riesgo, Emiliano Vocal Pérez Ferreiro, Herminia Vocal Ríos Fernández, José Enrique Vocal -Tribunal suplente Gómez Penas, Víctor Presidente Botas Díaz, Beatriz Vocal González Rivas, Carlos Vocal Pérez Freire, M. Pilar Vocal Rivas Pérez, Xosé Manuel Vocal
Disciplina: inglés nº 2 -Tribunal titular Simón López, Margarita Presidenta Corredoira Barro, Mª del Carmen Vocal Lobato Noreña, M. Inés Vocal Peña Yáñez, María Carmen Vocal Escalante Blanco, María Dora Vocal -Tribunal suplente Fernández Uzal, Carmen Presidenta Cortizas España, Luis Vocal López Álvarez, Ana Mª Vocal Picado Cortes, Adela Vocal Barreiro Seijas, Alfredo Vocal
Inglés nº 3 -Tribunal titular Sucasas Guerra, José Presidente Constela Doce, Xesús Anxo Vocal Gende Pérez, M. Isabel Vocal Mariño Paz, Pilar Vocal Troitiño Troitiño, M. Carmen Vocal -Tribunal suplente Trillo Pérez, Francisco Presidente Coo López, María Pilar Vocal Gil González, Miguel Ángel Vocal Mariño Sieiro, María C. Vocal Tuero Odonell Astarloa, M. Milagros Vocal
Disciplina: inglés nº 4 -Tribunal titular Arce González, Justa M. Varinca Presidenta Dopico Caínzos, Mª Mercedes Vocal López Veiga, Alfonso Vocal Puga Vidal, Noemi Vocal Vinagre Torres, Juan Carlos Vocal -Tribunal suplente Tomé Rey, Pilar Presidenta Dosil Vieites, Mª Manuela Vocal López Velo, M. Luisa Vocal Queipo Burón, Saturnino Vocal Yáñez Lamas, Elena Vocal
Disciplina: inglés nº 5 -Tribunal titular Ariño Roure, Álvaro Presidente Barreiro Zamora, José Carlos Vocal García Alonso, M. Cruz Vocal Paredes García, Rosa María Vocal Rodríguez Seoane, Celia Vocal -Tribunal suplente Ares Rodríguez, Ana María Presidenta Bañobre Fraga, José E. Vocal García Amado, M. Josefa Vocal Patiño García, Juan Pablo Vocal Romero Suances, Ana M. Vocal
Disciplina: música nº 1 -Tribunal titular González Álvarez, José M. Santos Presidente Travieso Mougan, Javier Vocal Rivas Fernández, Rosalina Vocal Fernández Álvarez, Emilio Vocal Pérez Gómez, Sonia de Lourdes Vocal -Tribunal suplente Rumbao Requejo, Juan José Presidente Vila Vázquez, Eligio Vocal Rodríguez González, Miguel Ángel Vocal Fernández-Albalat y García, Antonio Vocal Sánchez Pérez, M. Dolores Vocal
Disciplina: educación física nº 1 -Tribunal titular Valverde Morán, José Antonio Presidente Lago Álvarez, Emilio José Vocal Acevedo Rego, María Luisa Vocal Veiga Rodríguez, María Concepción Vocal Mures Palacio, Lorenza Vocal -Tribunal suplente Castaño Dios, José Presidente Lema Ferro, Manuel Jesús Vocal Alfonsín Barreiro, Antón Vocal Veiga Torre, Berta María Vocal Muñóz Rama, Félix Andrés Vocal
Disciplina: educación física nº 2 -Tribunal titular Bouza Betriu, Ana M. Presidenta Caballero Quintero, Gloria Vocal Gago Rodríguez, M. Pilar Vocal Vázquez Martínez, M. Concepción Vocal Rey Granado, Julio Vocal -Tribunal suplente Molines Boti, Carmen Presidenta Cabido García, Ángel Vocal Gallego Pérez, Luz Marta Vocal Vázquez Vázquez, Luis Jesús Vocal Rey Sorribas, Domingo Antonio Vocal
Disciplina: tecnoloxía nº 1 -Tribunal titular Otero Gutiérrez, Luis Presidente Carballal Vázquez, Nilo Avelino Vocal Martínez Martín, Ovidio Vocal Neira Suárez, M. Consuelo Vocal Piay Guiance, José Luis Vocal
-Tribunal suplente Rodríguez López, José Antonio Presidente Dopico Álvarez, Avelino Vocal Moure Pereira, José Jaime Vocal Noya Rial, Juan Carlos Vocal Rabanal Prieto, Luis Gonzaga Vocal
Disciplina: lingua e literatura galega nº 1 -Tribunal titular López Fernández, Rosa Mª Presidenta Arjones Álvarez, Mª Dolores Vocal Dorado Campos, María José Vocal Moure Lema, Mª Carmen Vocal Saa Fernández, Xoán X. Vocal -Tribunal suplente González Guerra, Anxo Presidente Ascariz Ferreira, Mª Amparo Vocal Echevarría Franco, Isabel Vocal Moure Martínez, María Concepción Vocal Salgado Basoa, M. Vitoria Vocal
Disciplina: lingua e literatura galega nº 2 -Tribunal titular Castro Rodríguez, Xavier Presidente Conde Coira, Mª Pilar Vocal García Mariño, M. Jesús Vocal Martínez Martínez, Elena Vocal Sanmartín Rey, Montserrat Vocal -Tribunal suplente Nogareda Varela, Ilda Presidenta Conde Vieiro, Rosa M. Vocal García Méndez, Manuela Vocal Martínez Modia, María del Juncal Vocal Santiago Lago, M. Carmen Vocal
Disciplina: lingua e literatura galega nº 3 -Tribunal titular García Vilariño, Rosa Presidenta Carballal López, Genoveva Vocal González Chamorro, María Xosé Vocal Míguez Montes, Dolores Vocal Sánchez Río, Xosé Manuel Vocal -Tribunal suplente Torreiro González, Fernando Presidente Carballo Feijoo, Mª del Mar Vocal González Cheda, Ánxeles Vocal Míguez Santos, Francisco Javier Vocal Sánchez Sánchez, María Belén Vocal
Disciplina: formación e orientación laboral nº 1 -Tribunal titular Sánchez Castro, José Alfonso Presidente Martínez Palmero, M. Teresa Vocal Otero Gavieiro, José Vocal Vázquez Cabido, Julio Vocal Vizoso Pérez, Juan José Vocal -Tribunal suplente Estévez Macías, Rafael Presidente Merens Ribao, Manuel Vocal Pérez-Colomer Cerredo, Manuel Vocal Vázquez Fernández, Jesús Vocal Villasuso Ramírez, José Manuel Vocal
Disciplina: formación e orientación laboral nº 2 -Tribunal titular Ríos Paredes, José Luis Presidente Alcalá Pérez, José M. Vocal Sendino Canosa, Fco. José Vocal Expósito Morales, Miguel Ángel Vocal Novales Ordax, Xurxo Vocal -Tribunal suplente Perujo de Llano, Félix Presidente Alonso Blanco, Alvano J. Vocal Varela Urrutia, Roberto Vocal Fandiño Castro, Manuel Maximino Vocal Piñeiro Soliño, Nemesio Vocal
Disciplina: administración de empresas nº 1 -Tribunal titular Urrutia Vilar, Ramón Presidente Fandiño Barros, Pilar Vocal Fernández Amosa, César Vocal Martínez Souto, M. del Pilar Vocal Sangil del Río, Emilio Vocal -Tribunal suplente Rabanal Fernández, Aida Isabel Presidenta Fariña Cadenas, Andrés Vocal Fernández Iglesias, Jesús José Vocal Martínez Vilar, M. Sacramento Vocal Sanmartín Pérez, Guillermo José Vocal
Disciplina: administración de empresas nº 2 -Tribunal titular Devesa Vilela, Antonia Presidenta Casalderrey Viéitez, Juan Carlos Vocal Corral García, José Ramón Vocal Pérez de la Campa, María Teresa Vocal Osorio Varela, Dina Vocal -Tribunal suplente López Corrales, Francisco J. Presidente Casas Garmón, Mª del Rosario Vocal Cortizo Amaro, José Luis Vocal Pérez Freire, M. Estrella Vocal Padín Cortegoso, Isidoro Vocal
Disciplina: administración de empresas nº 3 -Tribunal titular Chico Castro, Josefa Presidenta Blanco Cid, José Felipe Vocal Díaz Rodríguez, Mª Joaquina Vocal Pavón Amorín, M. Milagros Vocal Vázquez Fernández, María Terresa Vocal -Tribunal suplente Blanco Ruiz, M. Adoración Presidente Bugarín Saracho, Mª Julia del Pilar Vocal Díaz Sobrado, Concepción Vocal Paz Castaño, José Vocal Vázquez Gandoy, José Antonio Vocal
ANEXO II
Disciplina: alemán E.O.I. nº 1 -Tribunal titular Fernández Soliño, Ana Presidenta
Rincón Rodríguez, Isabel Vocal González Carriego, Alejandro Vocal García Bernardos, Jesús Vocal Astray Sanmartín, Teresa Vocal -Tribunal suplente Fernández Estévez, María de la O Presidenta Vázquez Ruano, Rafael Vocal Wenzel Strauss, Roland Vocal Ares Fontela, Marta Vocal Cobos Schlicht, Roswitha Vocal
Disciplina: inglés E.O.I. nº 1 -Tribunal titular Reboiro López, Roberto Presidente Acuña Calvo, María Jesús Vocal García Díez, Francisco Vocal Sánchez García, Ruth Vocal Collazo López, Emilio Vocal -Tribunal suplente Barciela Garrido, Santiago Presidente Alisedo Goikoa, Almudena Vocal García Naya, Antonio José Vocal Sánchez Pérez, María Vocal Constenla Bergueiro, Gonzalo Vocal
ANEXO III
Disciplina: piano. nº 1 -Tribunal titular Estarque Vila, Josefa Presidenta Romero Cruz, Jannette Vocal Lamas Vázquez, Natalia Vocal Valles Cayuela, María, Jesús Vocal Pérez Muras, Constantino Vocal
3838