Rematado o proceso selectivo convocado pola Orde do 8 de outubro de 2001 (DOG nº 199, do 15 de outubro) para o ingreso en distintas escalas do corpo facultativo de grao medio da Xunta de Galicia (grupo B) e realizado o acto previsto na Orde do 3 de xuño de 2003.
Esta consellería, de conformidade co disposto na Lei 4/1988, do 26 de maio, da función pública de Galicia, e no Decreto 95/1991, polo que se aproba o Regulamento de selección de persoal da Administración da Xunta de Galicia, demais normas concordantes e nas bases da convocatoria do devandito proceso selectivo,
DISPÓN:
Nomear funcionarios do corpo facultativo de grao medio da Xunta de Galicia (grupo B), escala de axudantes de arquivos, bibliotecas e museos, especialidade de arquivos, os aspirantes que superaron o proceso selectivo polos sistemas de promoción interna e acceso libre e que se relacionan no anexo
desta orde, ordenados, de acordo coa puntuación final obtida, e adxudicarlles, como destino provisional, o que figura no anexo.
Para adquiri-la condición de funcionarios, as persoas ás que se refire o anexo desta orde deberán cumpri-los requisitos esixidos no artigo 45 da Lei 4/1988, do 26 de maio, da función pública de Galicia, e tomar posesión do correspondente posto de traballo no prazo legalmente previsto.
O prazo de toma de posesión comezará a computarse a partir do día seguinte ó da publicación desta orde no Diario Oficial de Galicia.
Contra esta orde, que pon fin á vía administrativa, poderase interpoñer recurso potestativo de reposición ante esta consellería no prazo dun mes contado desde o día seguinte ó da publicación no Diario Oficial de Galicia, de conformidade co establecido na Lei 30/1992, do 26 de novembro, ou poderase interpoñer directamente recurso contencioso-administrativo ante a Sala do Contencioso-Administrativo do Tribunal Superior de Xustiza de Galicia, no prazo de dous meses, contados desde esa mesma data, de conformidade co establecido na Lei 29/1998, do 13 de xullo.
Santiago de Compostela, 13 de xuño de 2003.
Jaime Pita Varela
Conselleiro da Presidencia, Relacións
Institucionais e Administración Pública
ANEXO
PROMOCIÓN INTERNA
DESTINO
APELIDOS E NOME DNI CODIGO DENOMINACION NIVEL CENTRO DE
OBSERVACIONS CONCELLO PROVINCIA CARACTER
1 CONTRA GALVAN, MANUELA DEL PERPETUO SOCORRO 11704730 EXCEDENCIA VOLUNTARIA ARTIGO 55 I) DA LEI 4/1988, DO 26 DE MAIO
ANEXO
ACCESO LIBRE
DESTINO
APELIDOS E NOME DNI CODIGO DENOMINACION NIVEL CENTRO DE
OBSERVACIONS CONCELLO PROVINCIA CARACTER
ARQUIVOS
1 COCIÑA IGLESIAS, CARLA MARIA 77592493 CU.C99.40.301.27001.007 TECNICO MEDIO
18 ARQUIVO LUGO LUGO LUGO PROVISIONAL
ARQUIVOS
2 PEREIRA PAZOS, MARIA DEL CARMEN 35301853 CU.C99.40.301.36001.005 TECNICO MEDIO
18 ARQUIVO PONTEVEDRA PONTEVEDRA PONTEVEDRA PROVISIONAL
DESTINO
APELIDOS E NOME DNI CODIGO DENOMINACION NIVEL CENTRO DE
OBSERVACIONS CONCELLO PROVINCIA CARACTER
ARQUIVOS
ARQUIVOS MAÑA/TARDE
ARQUIVOS
MAÑA/TARDE
ARQUIVOS MAÑA/TARDE
ARQUIVOS MAÑA/TARDE
ARQUIVOS
MAÑA/TARDE CARMEN
ARQUIVOS
MAÑA/TARDE
ARQUIVOS
MAÑA/TARDE
ARQUIVOS MAÑA/TARDE
ARQUIVOS MAÑA/TARDE
ARQUIVOS
ARQUIVOS
MAÑA/TARDE
ARQUIVOS MAÑA/TARDE
ARQUIVOS MAÑA/TARDE
ARQUIVOS MAÑA/TARDE
ARQUIVOS MAÑA/TARDE3 QUIROGA BARRO, SUSANA 34956153 CU.C99.40.301.15001.013 TECNICO MEDIO
18 ARQUIVO DO REINO DE GALICIA A CORUÑA A CORUÑA PROVISIONAL
4 PREGO CANCELO, BEATRIZ 35441133 CU.C99.40.301.36001.007 TECNICO MEDIO
16 ARQUIVO PONTEVEDRA XORNADA
PONTEVEDRA PONTEVEDRA PROVISIONAL
5 LESTON SUAREZ, DOLORES 15988196 CU.C99.40.301.15001.019 TECNICO MEDIO
16 ARQUIVO DO REINO DE GALICIA XORNADA
A CORUÑA A CORUÑA PROVISIONAL
6 ALVAREZ BRINGAS, Mª DEL CARMEN 76323698 CU.C99.40.301.27001.010 TECNICO MEDIO
16 ARQUIVO LUGO XORNADA
LUGO LUGO PROVISIONAL
7 FERNANDEZ AYUSO, JOSEFA 35305895 CU.C99.40.301.36001.009 TECNICO MEDIO
16 ARQUIVO PONTEVEDRA XORNADA
PONTEVEDRA PONTEVEDRA PROVISIONAL
8 VILLARES CUBA, DULCE MARIA 32763022 CU.C99.40.301.15001.020 TECNICO MEDIO
16 ARQUIVO DO REINO DE GALICIA XORNADA
A CORUÑA A CORUÑA PROVISIONAL
9 VARELA MOSQUERA, MARIA DEL
33248571 CU.C99.40.301.15001.021 TECNICO MEDIO
16 ARQUIVO DO REINO DE GALICIA XORNADA
A CORUÑA A CORUÑA PROVISIONAL
10 GARCIA GARCIA, CONCEPCION 32653211 CU.C99.40.301.15001.022 TECNICO MEDIO
16 ARQUIVO DO REINO DE GALICIA XORNADA
A CORUÑA A CORUÑA PROVISIONAL
11 VILLANUEVA VIÑAS, MARIA JOSE 35292215 CU.C99.40.301.36001.008 TECNICO MEDIO
16 ARQUIVO PONTEVEDRA XORNADA
PONTEVEDRA PONTEVEDRA PROVISIONAL
12 PIÑON LOPEZ, MARIA JOSEFA 33254638 CU.C99.40.301.27001.011 TECNICO MEDIO
16 ARQUIVO LUGO XORNADA
LUGO LUGO PROVISIONAL
13 LOSADA MELENDEZ, MARIA JOSE 34966472 CU.C99.40.301.32001.007 TECNICO MEDIO
18 ARQUIVO OURENSE OURENSE OURENSE PROVISIONAL
14 LOPEZ MARTINEZ, AMALIA 34261027 CU.C99.40.301.32001.011 TECNICO MEDIO
16 ARQUIVO OURENSE XORNADA
OURENSE OURENSE PROVISIONAL
15 ENJO BABIO, MARIA ASCENSION 33278985 CU.C99.40.301.32001.009 TECNICO MEDIO
16 ARQUIVO OURENSE XORNADA
OURENSE OURENSE PROVISIONAL
16 GOMEZ VARELA, MARIA SOLEDAD PALOMA 32422394 CU.C99.40.301.27001.012 TECNICO MEDIO
16 ARQUIVO LUGO XORNADA
LUGO LUGO PROVISIONAL
17 SANDOVAL VEREA, FRANCISCO MANUEL 76363388 CU.C99.40.301.32001.008 TECNICO MEDIO
16 ARQUIVO OURENSE XORNADA
OURENSE OURENSE PROVISIONAL
18 SILVA POCEIRO, RODRIGO 78737897 CU.C99.40.301.32001.010 TECNICO MEDIO
16 ARQUIVO OURENSE XORNADA
OURENSE OURENSE PROVISIONAL