A xunta electoral para as eleccións ó Pleno da Cámara Oficial de Comercio, Industria e Navegación de Santiago de Compostela, en sesión que tivo lugar o día 21 de febreiro de 2002, en cumprimento do disposto no artigo 13 do Decreto 116/1997, do 14 de maio, polo que se regula o réxime electoral das cámaras de comercio, industria e navegación de Galicia, adoptou os seguintes acordos:
1. Proclama-los candidatos nos seguintes grupos ou categorías que a continuación se relacionan, que concorrerán ás eleccións o vindeiro 4 de abril:
Grupo 1, categoría 1.
Vocais que se van elixir: 1.-Frigoríficos del Noroeste, S.A.-Corrocería Castrosúa, S.A.
Grupo 1, categoría 2.
Vocais que se van elixir: 1.-Rodríguez Dacal, José Luis.-Rain Boper, S.L.-Digar de Artes, S.L.
Grupo 3, categoría 1.
Vocais que se van elixir: 1.-Grupo Forma Diseño y Construcciones, S.L.-Mahía Obras, S.L.
Grupo 3, categoría 2.
Vocais que se van elixir: 1.-Corzón Fajín, Manuel.-Técnicas Constructivas de Ocio, S.L.-Rego Sobrino, Francisco.
Grupo 4, categoría única.
Vocais que se van elixir: 1.-Exclusivas Centauro, S.L.-Hijos de C. V. Otero, S.A.
Grupo 5, categoría 1.
Vocais que se van elixir: 2.-Gallego Blanco, Héctor.-García Gómez, María José.-Talleres Caeiro, S.A.-Chorén Rosende, Carlos.
Grupo 5, categoría 2.
Vocais que se van elixir: 2.-Toubes y Sebio, S.L.-Fisterra Camiño, S.L.-Nieto Puente, José.-Vidal Valdés, Jesús Ramón.
Grupo 5, categoría 3.
Vocais que se van elixir: 3.-Gesto Ferreiro, Eloy.-De la Fuente Brea, José Ramón.-Sande Lamas, Vicente.-Espagat, S.L.
-Jesús Souto Vázquez y Otros, S.C.-Joyería y Relojería Gallega, S.L.-Rodríguez González, Francisco.-Ramón Vieites y Bruno Millán, S.C.-Fernández Rodríguez, José.
Grupo 6, categoría 1.
Vocais que se van elixir: 1.-Hostal Residencia México, S.L.-Porto Vilas, Ramón.
Grupo 6, categoría 2.
Vocais que se van elixir: 1.-Balboa Ayan, José.-Pais Bernaldo, Jesús.
Grupo 6, categoría 3.
Vocais que se van elixir: 1.-Asorey Carril, Jesús.-Laura y Mery, S.L.
Grupo 7, categoría única.
Vocais que se van elixir: 1.-Franco García, Francisco.-Taxiflet Services, S.L.
Grupo 8, categoría única.
Vocais que se van elixir: 1.-Sarela, S.L.-Hipercor, S.A.-García Salgado, S.L.
Grupo 9, categoría 1.
Vocais que se van elixir: 1.-Bermúdez Alvite, Ventura.-Aquagest, P.T.F.A., S.A.
Grupo 9, categoría 2.
Vocais que se van elixir: 1.-Asociación Provincial de Hospedaje.-Hipercor, S.A.-Bartomeu López, S.L.
2. Proclama-los candidatos dos grupos e categorías que a continuación se relacionan, que non concorrerán ás referidas eleccións ó se-lo seu número igual ou menor ós vocais que hai que elixir:
Grupo 2, categoría única.
Vocais: 1.-Cartonajes Compostela, S.L.
3. Autoriza-la constitución dun colexio electoral coa súa respectiva mesa na comarca da Barbanza, con circunscrición nos municipios de Ribeira, Boiro, A Pobra do Caramiñal e Rianxo, con sede en Ribeira.
Santiago de Compostela, 21 de febreiro de 2002.
Jesús Sáenz-Díez Belín
Presidente da xunta electoral