Convocados procesos selectivos para o acceso ás distintas categorías correspondentes ós grupos I, III, IV e V do persoal laboral fixo da Xunta de Galicia, polas ordes do 30 de xullo de 2001, publicadas no DOG nº 160, do 20 de agosto, da Consellería da Presidencia e Administración Pública, e de conformidade co disposto nas bases das respectivas convocatorias, esta consellería
DISPÓN:
O número e composición dos tribunais que deberán cualifica-los procesos selectivos para o acceso ás distintas categorías dos grupos I, III, IV e V do persoal laboral da Xunta de Galicia serán os que se relacionan no anexo.
Santiago de Compostela, 10 de decembro de 2001.
Jaime Pita Varela
Conselleiro da Presidencia e Administración
Pública
ANEXO
-Tribunal I-A: cualificará os aspirantes das quendas de promoción interna, acceso libre e minusválidos da categoría 2 do grupo I (titulado superior médico).
Titulares:
Presidente: Joaquín López-Rúa Soler.
Secretaria: Cristina Ruiz Tovar.
Vocais:
Javier Jorge Barreiro.
Eulogio Martínez Patiño.
Teresa Cendán Alonso.
Designados polos representantes dos traballadores:
Xosé Porto García.
José Antonio Balboa Álvarez.
Suplentes:
Presidente: Juan Ramón Beneyto Bellas.
Secretaria: Susana Castro Banal.
Vocais:
Pedro Martínez Anta.
Monserrat García Cedrón.
Miguel Ángel Vázquez Vázquez.
Designados polos representantes dos traballadores:
Raquel Zubizarreta Alberdi.
Esther Varela Sotelo.
-Tribunal I-B: cualificará os aspirantes das quendas de promoción interna, acceso libre e minusválidos da categoría 6 do grupo I (titulado superior psicólogo).
Titulares:
Presidente: Jesús García Porto.
Secretaria: Ana Ornilla Guillamón.
Vocais:
Gema Montero Gamarra.
José Manuel Oreiro Blanco.
Sergio Cantalejo Díez.
Designados polos representantes dos traballadores:
Ricardo Jésus Fernández García.
Luz Can Cuenca.
Suplentes:
Presidente: Xosé María Lago García.
Secretario: José Ángel Soneso Anguita.
Vocais:
Luis Mera Souto.
Manuela Rego Romero.
María José Fernández Ribeiro.
Designados polos representantes dos traballadores:
Henrique Salas Ellacuriaga.
Juan Miguel Antelo.
-Tribunal III-A: cualificará os aspirantes das quendas de promoción interna, acceso libre e minus
válidos da categoría 61 (oficial 1ª laboratorio) do grupo III.
Titulares:
Presidente: Jaime Bouzada Romero.
Secretario: Manuel Martínez Oubiña.
Vocais:
Xosé Manuel Romarís Pais.
Miguel Ángel Costoya Rivera.
Manuel López Leisán.
Juan López Fierro.
Juan Vieiro López.
Suplentes:
Presidente: Juan Porrúa Pardal.
Secretaria: Ana Tovar Bobo.
Vocais:
Beatriz Ferro Soto.
Mª del Carmen Raíndo Dávila.
Antonio Vela Martínez.
Designados polos representantes dos traballadores:
Xan Manuel González Moure.
Teresa López Arias.
-Tribunal III-B: cualificará os aspirantes das quendas de promoción interna, acceso libre e minusválidos da categoría 63 (oficial 1ª conductor) do grupo III.
Titulares:
Presidente: Pablo Figueroa Dorrego.
Secretario: Santiago Suárez Martínez.
Vocais:
Gonzalo Rodríguez Rodríguez.
Xosé Mª Lago García.
Ramón Hervella Alonso.
Designados polos representantes dos traballadores:
Jaime Gil Lorenzo.
José Bouzo Prol.
Suplentes:
Presidente: Álvaro Rodríguez Carballo.
Secretaria: Mª Isabel Caramés González.
Vocais:
Manuel Tarrío Diéguez.
Braulio Rodríguez Couceiro.
Javier Turrillo Montiel.
Designados polos representantes dos traballadores:
Luis González González.
Xosé Luis Ramos Pérez.
-Tribunal III-C: cualificará os aspirantes das quendas de promoción interna, acceso libre e minusvá
lidos da categoría 65 (oficial 1ª cociña) do grupo III.
Titulares:
Presidente: Javier Lope de Toledo.
Secretaria: Rosa Belón López.
Vocais:
Adela Quinzá Torroja-García.
Cándido Rico Pérez.
Ana Berta González Quintáns.
Designados polos representantes dos traballadores:
Albino Canda González.
Carmen Martínez Silvares.
Suplentes:
Presidente: Tomás Fernández-Montesinos y Precioso.
Secretario: Alberto Fernández Domínguez.
Vocais:
Mª José Miñones Conde.
Beatriz Arístegui de Miguel.
Alba Nélida González Paz.
Designados polos representantes dos traballadores:
Ricardo Ventoso Sixto.
Fernán Couto Araújo.
-Tribunal III-D: cualificará os aspirantes das quendas de promoción interna, acceso libre e minusválidos da categoría 68 (oficial 1ª campo) do grupo III.
Titulares:
Presidente: Lourdes Batán Aira.
Secretario: Jorge Atán Castro.
Vocais:
Ángel Espadas Escanciano.
Jesús Ortega Carrasco.
Miguel Cabrero Póveda.
Designados polos representantes dos traballadores:
Francisco Nogueira Neira.
Luis Aguión Bouzas.
Suplentes:
Presidente: Elena Nimo Mayo.
Secretaria: Mª Asunción Martín Aspiazu.
Vocais:
Emilio Mera González.
Carlos Gómez-Iberlacea Sampere.
Jaime Fernández Paz.
Designados polos representantes dos traballadores:
Mariano Amado Señarís.
Jesús Méndez Candal.
-Tribunal III-E: cualificará os aspirantes das quendas de promoción interna, acceso libre e minusválidos da categoría 103 (entrevistador-enquisador) do grupo III.
Titulares:
Presidente: Eduardo Suárez Campo.
Secretaria: Susana Vázquez Romero.
Vocais:
Manuela Fraguela Seoane.
Mª Laura Carrera Nogueiras.
Francisco Javier Míguez Pozas.
Designados polos representantes dos traballadores:
Manuel Lodeiro Mouro.
Manuel Vidueira Franjo.
Suplentes:
Presidente: Alfonso Blasco García.
Secretario: Pablo Nimo Ríos.
Vocais:
Mª José Echevería Moreno.
Germán Hermida Noval.
Juan José Martín Álvarez.
Designados polos representantes dos traballadores:
Manuela Cabeiro Salgado.
Antonio Álvarez Núñez.
-Tribunal IV-A: cualificará os aspirantes das quendas de promoción interna, acceso libre e minusválidos das categorías 3 (auxiliar de clínica e outros) e 4 (auxiliar coidador e outros) do grupo IV.
Titulares:
Presidenta: Rosario García Villadangos.
Secretario: Andrés Castro Bande.
Vocais:
Mª Consuelo Carballal Balsa.
Rosa Pita Vizoso.
Beatriz Rodríguez Lorenzo.
Designados polos representantes dos traballadores:
Ricardo Bóveda Álvarez.
Mª Jesús Varela Mahía.
Suplentes:
Presidente: José Ricardo Díaz Presedo.
Secretario: Francisco Patiño Patón.
Vocais:
Yolanda Lesmes Romero.
José Manuel Ferreiro Fernández.
Inés Ruibal Cendón.
Designados polos representantes dos traballadores:
Eva Aldariz Arias.
Enrique Pérez Aneiros.
-Tribunal IV-B: cualificará os aspirantes das quendas de promoción interna, acceso libre e minusválidos da categoría 5 (oficial 2ª cociña) do grupo IV.
Titulares:
Presidente: Javier Lope de Toledo.
Secretaria: Rosa Belón López.
Vocais:
Adela Quinzá Torroja-García.
Cándido Rico Pérez.
Ana Berta González Quintáns.
Designados polos representantes dos traballadores:
Albino Canda González.
Carmen Martínez Silvares.
Suplentes:
Presidente: Tomás Fernández-Montesinos y Precioso.
Secretario: Alberto Fernández Domínguez.
Vocais:
Mª José Miñones Conde.
Beatriz Arístegui de Miguel.
Alba Nélida González Paz.
Designados polos representantes dos traballadores:
Ricardo Ventoso Sixto.
Fernán Couto Araújo.
-Tribunal IV-C: cualificará os aspirantes das quendas de promoción interna, acceso libre e minusválidos da categoría 9 (oficial 2ª faenas agrícolas) do grupo IV.
Titulares:
Presidente: Lourdes Batán Aira.
Secretario: Jorge Atán Castro.
Vocais:
Ángel Espadas Escanciano.
Jesús Ortega Carrasco.
Miguel Cabrero Póveda.
Designados polos representantes dos traballadores:
Francisco Nogueira Neira.
Luis Aguión Bouzas.
Suplentes:
Presidente: Elena Nimo Mayo.
Secretaria: Mª Asunción Martín Aspiazu.
Vocais:
Emilio Mera González.
Carlos Gómez-Iberlacea Sampere.
Jaime Fernández Paz.
Designados polos representantes dos traballadores:
Mariano Amado Señarís.
Jesús Méndez Candal.
-Tribunal IV-D: cualificará os aspirantes das quendas de promoción interna, acceso libre e minusválidos da categoría 11 (auxiliar de laboratorio) do grupo IV.
Titulares:
Presidente: Jaime Bouzada Romero.
Secretario: Manuel Martínez Oubiña.
Vocais:
Xosé Manuel Romarís Pais.
Miguel Ángel Costoya Rivera.
Manuel López Leisán.
Juan López Fierro.
Juan Vieiro López.
Suplentes:
Presidente: Juan Porrúa Pardal.
Secretaria: Ana Tovar Bobo.
Vocais:
Beatriz Ferro Soto.
Mª del Carmen Raíndo Dávila.
Antonio Vela Martínez.
Designados polos representantes dos traballadores:
Xan Manuel González Moure.
Teresa López Arias.
-Tribunal IV-E: cualificará os aspirantes das quendas de promoción interna, acceso libre e minusválidos da categoría 16 (conductor) do grupo IV.
Titulares:
Presidente: Pablo Figueroa Dorrego.
Secretario: Santiago Suárez Martínez.
Vocais:
Gonzalo Rodríguez Rodríguez.
Xosé Mª Lago García.
Ramón Hervella Alonso.
Designados polos representantes dos traballadores:
Jaime Gil Lorenzo.
José Bouzo Prol.
Suplentes:
Presidente: Álvaro Rodríguez Carballo.
Secretaria: Mª Isabel Caramés González.
Vocais:
Manuel Tarrío Diéguez.
Braulio Rodríguez Couceiro.
Javier Turrillo Montiel.
Designados polos representantes dos traballadores:
Luis González González.
Xosé Luis Ramos Pérez.
-Tribunal IV-F: cualificará os aspirantes das quendas de promoción interna, acceso libre e minusválidos das categorías 35 (auxiliar de arquivos, bibliotecas) e 36 (auxiliar de museos) do grupo IV.
Titulares:
Presidente: Antonio Rodríguez Álvarez.
Secretario: Enrique González Murga.
Vocais:
Ignacio Cabano Vázquez.
Elena Verdía Armada.
Gabriel Quiroga Barro.
Designados polos representantes dos traballadores:
José Antonio Barreiro Rodríguez.
Mª Teresa Lombera Moret.
Suplentes:
Presidente: Federico Garrido Villa.
Secretario: Enrique Miguel Destart Novoa.
Vocais:
Mª Carmen Rodríguez Mosquera.
Mª Carmen Carballo García.
Carmen Álvarez Rodríguez.
Designados polos representantes dos traballadores:
José Luis Barreira Carvallal.
Pilar Rey Varela.
-Tribunal V-A: cualificará os aspirantes das quendas de promoción interna, acceso libre e minusválidos da categoría 1 (camareiro-limpador e outros) do grupo V.
Titulares:
Presidente: Camino Triguero Salas.
Secretaria: Pilar Mariño Gómez.
Vocais:
Consuelo Cancelada Fraga.
Carlos Veiga Pérez.
Santiago Crespo González.
Designados polos representantes dos traballadores:
Xosé Lois Veloso Abellas.
Marita Escobar Vidal.
Suplentes:
Presidente: José Antonio Fraga Calza.
Secretaria: Elena García González.
Vocais:
Mercedes Vizoso Valero.
Francisco José González Raimúndez.
Manuel García Santiso.
Designados polos representantes dos traballadores:
Marisa Savioni Sierra.
Rosa Mª Broullón Hermida.
-Tribunal V-B: cualificará os aspirantes das quendas de promoción interna, acceso libre e minusválidos da categoría 3 (ordenanza e outros) do grupo V.
Titulares:
Presidente: Ramón del Valle López.
Secretaria: Ascensión Labella Lozano.
Vocais:
Rafael López Aguilera.
Francisco Castro Allegue.
Ángel Romero Baleirón.
Designados polos representantes dos traballadores:
Juan Prosper Pardo.
Mª Jesús Arijón García.
Suplentes:
Presidente: Carlos Carid Fernández.
Secretaria: Teresa González Casar.
Vocais:
Regina Yago Pereira.
Yolanda Blanco Varela.
Generosa Yáñez Salgado.
Designados polos representantes dos traballadores:
Xan Carlos Ansia Rodríguez.
Rosa Álvarez González.
-Tribunal V-C: cualificará os aspirantes das quendas de promoción interna, acceso libre e minusválidos da categoría 8 (peón especialista) do grupo V.
Titulares:
Presidente: Lourdes Batán Aira.
Secretario: Jorge Atán Castro.
Vocais:
Ángel Espadas Escanciano.
Jesús Ortega Carrasco.
Miguel Cabrero Póveda.
Designados polos representantes dos traballadores:
Francisco Nogueira Neira.
Luis Aguión Bouzas.
Suplentes:
Presidenta: Elena Nimo Mayo.
Secretaria: Mª Asunción Martín Aspiazu.
Vocais:
Emilio Mera González.
Carlos Gómez-Iberlacea Sampere.
Jaime Fernández Paz.
Designados polos representantes dos traballadores:
Mariano Amado Señarís.
Jesús Méndez Candal.
Tribunal V-D: cualificará os aspirantes das quendas de promoción interna, acceso libre e minusválidos da categoría 10E (vixilante de arquivos, bibliotecas e museos) do grupo V.
Titulares:
Presidente: Antonio Rodríguez Álvarez.
Secretario: Enrique González Murga.
Vocais:
Ignacio Cabano Vázquez.
Elena Verdía Armada.
Gabriel Quiroga Barro.
Designados polos representantes dos traballadores:
José Antonio Barreiro Rodríguez.
Mª Teresa Lombera Moret.
Suplentes:
Presidente: Federico Garrido Villa.
Secretario: Enrique Miguel Destart Novoa.
Vocais:
Mª Carmen Rodríguez Mosquera.
Mª Carmen Carballo García.
Carmen Álvarez Rodríguez.
Designados polos representantes dos traballadores:
José Luis Barreira Carvallal.
Pilar Rey Varela.
-Tribunal V-E: cualificará os aspirantes das quendas de promoción interna, acceso libre e minusválidos da categoría 11 (limpador e outros) do grupo V.
Titulares:
Presidente: José Ramón Pardo Cabarcos.
Secretario: José Antonio Pardo Montaña.
Vocais:
Jesús Lata Buceta.
Rodrigo López Asorey.
José Manuel Buceta Castro.
Designados polos representantes dos traballadores:
José Golpe Estévez.
Mª Inés Seoane Díaz.
Suplentes:
Presidente: Manuel Matías Cano Vera.
Secretario: Ramón Aguirre Seoane.
Vocais:
Guillermina Núñez Rodríguez.
Jaime Morales Piñeiro.
Dolores Veiga Gondelle.
Designados polos representantes dos traballadores:
Víctor Rodríguez Gesto.
Álvaro Fernández Baamonde.