De conformidade co disposto na base V.I. da convocatoria para o acceso ó corpo facultativo superior da Xunta de Galicia (grupo A), escala de profesores numerarios de institutos politécnicos marítimo-pesqueiros levada a efecto pola Orde do 26 de agosto de 1997 (DOG nº 198, do 14 de outubro) e remitida pola Dirección Xeral da Función Pública a proposta de aspirantes que superaron o proceso selectivo, elevada polo correspondente tribunal, esta consellería
DISPÓN:
Primeiro.-Elevar a definitiva a proposta do tribunal de aspirantes que superaron o proceso selectivo, publicándose como anexo da presente orde.
Segundo.- Os aspirantes que constan no devandito anexo deberán remitirlle, no prazo de vinte días naturais, contados a partir do seguinte ó da publicación desta orde no DOG, á Dirección Xeral da Función Pública da Consellería da Presidencia e Administración Pública os documentos a que se refire a base V.I. da orde da convocatoria.
Terceira.-Contra a presente orde os interesados poderán interpoñer recurso potestativo de reposición ante o conselleiro da Presidencia e Administración Pública, no prazo de dous meses contados desde o día seguinte ó da súa publicación no Diario Oficial de Galicia, de conformidade co establecido na Lei 30/1992, do 26 de novembro, ou poderá impugnala directamente no xulgado do contencioso-administrativo da Coruña, no prazo de dous meses contados desde a mesma data, segundo a Lei 29/1998, do 13 de xullo.
Santiago de Compostela, 30 de xullo de 1999.
Jaime Pita Varela
Conselleiro da Presidencia e Administración
Pública
ANEXO I
Tribunal nº 1-A
Materia: bioloxía pesqueira.
Promoción interna.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 25.070.739 Espejo de la Fuente, Margarita 14 6 9,1 5,68 34,78
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 00.665.947 Trillo Varela, Engracia 17,8 13,2 9,8 9,3 27 77,1
2 00.788.565 Simón Gómez, Amparo 18 11,2 9,4 9 27 74,6
3 32.633.195 López Rodríguez, Mª José 15,4 16 5,3 8,1 27 71,8
Materia: cultivos mariños.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 34.914.946 Rodríguez Villanueva, José Luis 17,4 16,9 8,9 7,9 11,2 62,3
2 32.446.551 Fernández Álvarez, Mª Isabel 16,8 15 9,7 9 11,2 61,7
3 36.011.873 Andrés Rivas, Mª Carmen 17,8 14,6 9,4 7,8 11,2 60,8
4 36.063.342 Cortés Jiménez, Mª José 17,8 17 9,9 7,3 4,8 56,8
5 76.351.017 Gabín Sánchez, Carlos 14,4 18 9,3 9,6 51,3
6 35.308.560 Lastres Couto, Miguel A. 16 11,4 8,9 10 4,4 50,7
7 33.261.328 Fernández Souto, Bernardo 17,6 11,5 9,2 9,6 47,9
ANEXO II
Tribunal nº 2
Materia: navegación e meteoroloxía.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 35.267.458 Chamadoira Piñón, Benito 18 14,1 6,5 4,9 27 70,5
2 32.568.596 Díaz del Río Fery, Guillermo 13,4 12,5 7,5 4,8 27 65,2
3 33.201.859 Muñiz Pose, Francisco 15,8 11,7 7 7,9 8,8 51,2
Materia: coñecemento do buque.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 35.880.048 Costas Rodríguez, Enrique 14,8 13,8 5,6 6,5 27 67,7
2 32.609.212 García Díaz, Antonio 15 15,5 8,7 8,1 16 63,3
3 36.033.349 Lestón Rego, Agustín L. 15,4 14,8 5,3 7,7 11 54,2
Materia: hixiene no traballo.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 36.018.754 Domínguez de la Iglesia, Luis 17,4 17,5 7,7 8,8 27 78,4
Materia: dereito marítimo.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 35.311.852 Otero Martínez, Ramón 13,4 13,3 7,6 8,6 8,8 51,7
2 33.839.261 Martín Fernández, Óscar 14,2 18,1 6 8,1 46,4
Materia: seguridade marítima.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 35.999.252 Bustillo Núñez, Santiago 10 9,9 6,7 7,4 27 61
2 76.500.968 Martínez Calvo, Manuel 13,4 16,9 8,4 7,9 8,8 55,4
3 32.637.073 Mariño Blanco, Francisco J. 11,2 10,3 6,3 6,2 34
Materia: inglés marítimo.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 35.935.857 Fernández Pérez, Fernando 14,8 18 8,5 8,7 27 77
2 32.413.440 Ojea Cao, Ángel 15,4 17,5 6,4 7,2 16 62,5
Materia: pesca marítima.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 35.943.965 Gestoso Lago, Severino A. 16 12,3 8,5 7,3 27 71,1
2 35.974.198 López García, Carlos 16 9,6 7,9 6,4 16 55,9
3 76.354.468 Riveiro Domínguez, Pedro 14,6 16,2 5,5 6,8 43,1
ANEXO III
Tribunal nº 3.
Materia: debuxo técnico.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 35.986.681 Vidal Jorge, Roberto 13 14,9 8,91 7,75 27 71,56
2 34.593.592 Meno Varandela, José Luis 16,6 11 7,75 6,55 27 68,9
3 32.629.418 Cobelo López, Enrique M. 15,6 18,2 9,41 7,45 16,4 67,06
Materia: física.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 13.681.901 Espinosa Puente, José A. 13,6 11,38 9,20 5,20 27 66,38
2 35.937.685 Moares Pazos, José María 12,6 10 7,95 7,30 27 64,85
Materia: matemáticas.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 32.423.864 Martínez Rubal, Ana María 14,10 11,2 9,90 8,20 27 70,4
2 76.709.693 Pérez Fernández, Antonio 16,63 15,75 8,80 9,40 - 50,58
Materia: motores de combustión interna e instalacións propulsoras.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 35.965.308 Martínez Cambeiro, José Mª 15,6 16,2 9,25 8,50 27 76,55
2 32.545.180 Allegue Placer, Enrique 13,2 14 6,91 5,65 16,4 56,16
3 76.346.593 Marcote Suárez, José 13,4 13,8 9,25 8,95 - 45,4
Materia: sistemas auxiliares, vapor e frío.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 32.603.270 Paris Barreiro, Julián 13,6 17,3 9,50 7,15 27 74,55
2 35.388.529 González Fernández, José A. 11,6 10,5 9,08 7 27 65,18
3 33.217.771 Sande Piñeiro, José Ramón 17 16,4 9,33 8,35 6,2 57,28
Materia: sistemas eléctricos e electrónicos.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 32.360.795 Mariño Muñiz, Evaristo 12,2 14,8 6,50 7,15 27 67,65
2 33.278.948 Cambeiro Caamaño, Juan D. 12,6 9 6,33 7,75 - 35,68
Materia: sistemas mecánicos e pneumohidráulicos.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 33.214.163 González Rivas, Vicente 17 17,2 9,75 8,65 - 52,6
2 00.783.747 Muinelo Alarcón, Rafael 12,4 9,3 9,67 6,25 8,8 46,42
ANEXO IV
Tribunal nº 4.
Materia: formación humanística.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 35.286.816 Gómez Cons. Purificación 16,30 16 7 8,25 27 74,55
2 32.631.560 Rosende Fernández, Ángel M. 16,20 17,20 8 9 - 50,40
3 35.313.482 Suárez Redondo, Pilar 16,20 16,50 6 8,10 - 46,80
Materia: lingua e literatura española.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 32.778.971 Fernández Blanco, Mª Cristina 12,60 15 4,50 8,30 - 40,40
Materia: lingua e literatura galega.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 34.543.622 Camba Gómez, Arturo 12,20 9 5,50 7,55 27 61,25
Materia: educación física.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 46.919.887 Lamazza Torres, Mª Josefa 13,20 19 7 6,80 - 46
Materia: formación e orientación laboral.
Acceso libre.
Nº DNI Apelidos e nome Nota 1 Nota 2 Nota 3 Nota 4 Méritos Total
1 35.319.531 Otero Martínez, Mª Aranzazu 18,80 18 6.75 8,70 - 52,25