A xunta electoral para as eleccións ó pleno da Cámara Oficial de Comercio, Industria e Navegación de Ferrol, en sesión celebrada o día 25 de febreiro de 1998, en cumprimento do disposto no artigo 13º do Decreto 116/1997, do 14 de maio, polo que se regula o réxime electoral das cámaras oficiais de comercio, industria e navegación de Galicia, adoptou os seguintes acordos:
1. Proclama-los candidatos nos seguintes grupos ou categorías, que a continuación se relacionan, que concorrerán ás eleccións o vindeiro 31 de marzo:
Grupo II Categoría única.
Vocalías que se van elixir 1.
-Intaf, S.L.
-Industrias, Astilleros y Servicios Auxiliares, S.A.
Grupo IV Categoría única.
Vocalías que se van elixir 1.
-Industria Cándido Hermida, S.L.
-Maderas del Noroeste, S.L.
Grupo VI Categoría 1ª.
Vocalías que se van elixir 3.
-Montajes Industriales del Noroeste, S.L.
-Roloma, S.L.
-Maderas del Noroeste, S.L.
Grupo VI Categoría 2ª.
Vocalías que se van elixir 3.
-Guillermo Sanmartín Adega.
-Electromontajes Cruz, S.L.
Grupo VI Categoría 3ª.
Vocalías que se van elixir 3.
-Jovi Construcciones e Instalaciones, S.L.
-Indugalsa.
Grupo VII Categoría 1ª.
Vocalías que se van elixir 2.
-Anton Martin Shipping, S.L.
-Comercial E. Riego 1, S.L.
Grupo VIII Categoría 2ª.
Vocalías que se van elixir 2.
-Ferdi, S.L.
-Almacenes Docarr, S.L.
-Distribuciones Casal, S.A.
-Codeal Sociedad Cooperativa.
Grupo VIII Categoría 2ª.
Vocalías que se van elixir 1.
-Rogelio Brage Novo.
-Jesús Pérez López.
-Antonio Cupeiro Puentes.
-Carlos Díaz y Cía, S.A.
Grupo IX Categoría 2ª.
Vocalías que se van elixir 1.
-Centros Ferrol, S.L.
-Comercial Diresa, S.L.
Grupo X Categoría 2ª.
Vocalías que se van elixir 2.
-Teodomiro Hidalgo Sotelo.
-Rogelio Brage Novo.
-Josbe, S.L.
-Antonio Gómez Fidalgo.
-Serafín Pita Rico.
Grupo XII Categoría 2ª.
Vocalías que se van elixir 1.
-José Luis Crende Varela.
-Tranvías del Ferrol, S.A.
Grupo XIII Categoría única.
Vocalías que se van elixir 1.
-Cenalmor, S.L.
-Caja de Ahorros de Galicia.
-Capitel Consulting, S.L.
-A. y M. Sánchez Ramos Seguros, C.B.
Grupo XIV Categoría 2ª.
Vocalías que se van elixir 1.
-María Eulalia Mouriz Cordero.
-Servicelta, S.L.
-The Longon Institute, S.L.
2. Proclama-los candidatos dos grupos e categorías, que a continuación se relacionan, que non concorrerán ás referidas eleccións, ó se-lo seu número igual ou menor ó dos vocais que hai que elixir:
Grupo I Categoría única.
Vocalías que se van elixir 1.
-Unión Eléctrica-Fenosa, S.A.
Grupo VIII Categoría 1ª.
Vocalías que se van elixir 1.
-Carlos Díaz y Cía, S.A.
Grupo X Categoría 1ª.
Vocalías que se van elixir 1.
-Gándara Motor, S.A.
Grupo XI Categoría única.
-Hostal Valencia, S.L.
-Emilio Vázquez Rey.
-Restauración Juanito.
Grupo XII Categoría 1ª.
Vocalías que se van elixir 1.
-Pérez Torres y Cía, S.L.
Grupo XIV Categoría 1ª.
Vocalías que se van elixir 1.
-Tuimil, S.L.
Ferrol, 26 de febreiro de 1998.
Enrique Marfany Oanes
Presidente da xunta electoral